106 €
sakis

Βολικο-εξαιρετικο

Κριτική για: Lighthouse Hotel
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 6 Νοε 2022
Υπέροχο δωμάτιο,καθαρό,ωραία διακόσμηση και άνετα κρεβάτια..το προσωπικό ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό, πρωινό ικανοποιητικό έχει ότι χρειάζεται ένας επισκέπτης.Σιγουρα θα το επισκεφτώ ξανά λίαν συντόμως .
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
83 €
  • ZenHotels.com
4.2 χλμ. από Lighthouse Hotel
Αλεξανδρούπολη: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2022

Η θέση του ξενοδοχείου είναι καλή κοντα στο κέντρο και την παραλία, αλλα για ολόκληρο το ξενοδοχείο υπάρχουν μόνο 3 θέσεις στάθμευσης, που είναι πάντα κατηλειμμενες.
Το χειρότερο όμως έχει να κάνει με τη σχέση τιμής και προσφοράς. Επισκέφτηκαμε για ένα βράδυ το ξενοδοχείο, το 3ημερο του 15Αυγουστου, που δεν έβρισκες ούτε κρεβάτι στην πόλη της Αλεξανδρούπολης.Πηγαμε με την σύζυγο μου και των 4 ετων γιο μου στις 09:20 το πρωί για το πρωινό και με λύπη μας διαπιστώσαμε ότι είχαν τελειώσει όλα τα πιτακια, όλες οι κρέπες και όλα τα pancakes!!! Είχαν μείνει μόνο τα πολύ πολύ βασικά του πρωινού. Σε ερώτηση μας, γιατί δεν έχει άλλα, μας είπαν ότι δεν είχε γίνει σωστη προετοιμασια και δεν υπολόγισαν σωστά τον κόσμο.... Επίσης, οταν ζήτησα να ζεστάνουν φρέσκο γάλα για το γιο μου, μου είπαν πως δεν υπήρχε δυνατότητα! Δηλαδή, μιλάμε για ένα γκαζακι και ένα μπρίκι για ξενοδοχείο πόλης;;;; Επίσης χωρίς να αντιλαμβάνομαι το γεγονος οτι δεν είχαν κάνει προετοιμασία για τον κόσμο που θα φιλοξενούν, αλλα ως ένδειξη καλής θέλησης θα μπορούσαν να αγοράσουν αντίστοιχα προϊόντα από φούρνο της περιοχής για να ικανοποιησουν τους υπόλοιπους πελάτες που πλήρωσαν για πρωινό και πρωινό ουσιαστικά δεν εφαγαν... Και μέσα σε όλα αυτά να απαιτουνται 80€ για το δωμάτιο... Ειναι κριμα, και θα πρέπει να γίνουν βήματα επαγγελματικής βελτιωσης του ξενοδοχείου ή θα πρέπει να χαμηλώσουν την τιμή που ζητάνε...

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, vassileiosr
Η κριτική έγινε: 15 Ιουνίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ μικρά δωμάτια, έλλειψη μιας καρέκλας ή έστω και μιας βοηθητικής επιφάνειας για εξυπηρέτηση του πελάτη.Εκείνο , όμως που ήταν ιδιαίτερα προβληματικό είναι το μπάνιο.Πολύ μικρή και άβολη η καμπίνα του μπάνιου ,πολύ μικρός ο νιπτήρας και στενόχωρη η θέση του wc.Το πρωϊνό ικανοποιητικό.Κατά τα άλλα η θέση του hotel πολύ καλή , κοντά στο κέντρο και την παραλία, διαθέτει θέση parking και το προσωπικό ευγενικό και χαμογελαστό.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, Vickylappa
Η κριτική έγινε: 7 Μαρτίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο είναι σε κεντρικό σημείο ,ανακαινισμένο και τα δωμάτια του είναι όμορφα .Το στρώμα είναι αναπαυτικό .Διαθέτει χρηματοκιβώτιο και το πρωινό του είναι εξαιρετικό .Είχε ντόνατς με επικάλυψη σοκολάτας ,χειροποίητα ατομικά γλυκά και καφετιέρα να κανείς ότι καφέ θέλεις .Η τιμή είναι καλή και η εξυπηρέτηση είναι άψογη .

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2022
2  Ευχαριστούμε, MariaKapageridou
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2021

Έκλεισα τηλεφωνικά δωμάτιο δεκαπενταύγουστο. Ευγενέστατοι και τιμιότατοι (σε πολύ λογική τιμή, χωρίς να εκμεταλλευτούν την ανάγκη της τελευταίας στιγμής, κι ας επρόκειτο για ένα βράδυ μόνο) με εξυπηρέτησαν άριστα και πέρα από αυτό που υποχρεούντο (δάνεισαν φορτιστή για κινητό, έδωσαν οδηγίες ταξιδίου). Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, zoekR619KU
Η κριτική έγινε: 6 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πριν το κλεισουμε διάβασα τις κριτικές, και διάβασα για ενα ανακαινισμενο, καθαρό ξενοδοχείο! Φτάνοντας είδα όντως ενα πολύ όμορφο ξενοδοχείο, η Γεωργία στην ρεσεψιόν πολύ εξυπηρετική, σε ότι και αν ψάχναμε ή ζητούσαμε! Αυτα τα θετικά του μόνο! Κατα τ αλλα, οχι και τοσο καθαρό, καθαριζα μονη μου το δωματιο αφου οι καμαριέρες εκαναν μονο σφουγγαρισμα στο δωματιο (ειδικά εν μεσω πανδημίας περιμενα περισσότερη προσοχή στο καθαρισμα) η γειτονια οχι και τοσο ήσυχη, αρκετη φασαρία και το μεσημερι και το βραδυ εντός και εκτός ξενοδοχείου!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, theodoram828