“Ωραίο περιβάλλον μέτριες γεύσεις”
Κριτική για: Δυόσμος & Κανέλλα

Δυόσμος & Κανέλλα
Περιγραφή: Σε μια από τις πιο παλιές γειτονιές του Βόλου, σε ένα παραδοσιακό κτίριο της περιοχής, στεγάζεται αυτή η χαριτωμένη και προσεγμένη διακοσμητικά ταβέρνα. Εδώ θα απολαύσετε μεζέδες σε πολύ μεγάλη ποικιλία, όλοι προετοιμασμένοι και σερβιρισμένοι με μεράκι και φροντίδα , αλλά και ιδιαίτερες τηγανιές και κρεατικά της ώρας.Υπάρχουν επίσης πολλές επιλογές σε μικρά πιατάκια("ολίγη")από 2 - 3.50 ευρώ
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018

Στην πανέμορφη - γραφική συνοικία «παλιά» στο Βόλο στεγάζεται το μεζεδοπωλείο Δυόσμος Κανέλλα.
Όμορφο παραδοσιακό μεζεδοπωλείο με ευγενικό-καλό service.
Εκεί που υστερεί είναι το φαγητό, πρώτη φορά είδα σε μεζεδοπωλείο πιάτα στημένα σα να ήμουν σε fast food, όλα τα πιάτα συνοδεύονταν με πατάτες τηγανιτές procat.
Θεωρώ ότι αδικείτε το μαγαζί σας με αυτό τον τρόπο που σερβίρετε το φαγητό σας.
Καλή εντύπωση μου έκανε ότι δεν επιτρέπεται το κάπνισμα εντός του μαγαζιού, όλοι οι καπνίζοντες προς τιμήν τους έβγαιναν έξω από το μαγαζί για να απολαύσουν το τσιγάρο τους

Ευχαριστούμε, billkar7
Ο/η vasilis p, Ιδιοκτήτης του Δυόσμος & Κανέλλα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 16 Μαρτίου 2018

Eυχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη και τα καλά σας σχόλια. Επιτρέψτε μου όμως να υπερασπιστώ και την κουζίνα μας, που αδικήθηκε κατάφορα. Οι πατατούλες μας είναι ολόφρεσκες είτε με την φλούδα(τύπου barbeque)είτε παραδοσιακές καθαρισμένες και κομμένες στο χέρι. Τα κυρίως πιάτα με σαλτσούλα , σερβιρονται επίσης με ρύζι μπασμάτι αρωματισμένο με κρόκο Κοζάνης, που φανταζομαι δεν έχετε ποτέ απολαύσει σε fast food. Yπάρχει δε η δυνατότητα και άλλου συνοδευτικού (ταμπουλέ, ψητά ή βραστά λαχανικά) αρκεί να το ζητήσει ο πελάτης.Η κριτική των πελατών μας είναι πάντα σεβαστή και καλοδεχούμενη, αρκεί αυτή να γίνεται με υπευθηνότητα. Θα χαρώ πολύ να μας δώσετε την ευκαιρία να σας κάνουμε να αναθεωρήσετε.

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραίο περιβάλλον και πολυ ευγενικοί οι άνθρωποι που εξυπηρετούν . Το φαγητό σαφώς μπορούσε να ειναι καλύτερο . Παραγγείλαμε πολλα διαφορετικά πιάτα οποτε είχανε σαφή εικόνα .Τα πρώτα πιάτα ( κυριως τυροπιτάκια / κεφτεδάκια ) ήταν μέτρια , τα κυρίως λίγο καλύτερα ( ιδίως το ψαρονέφρι και τα πανσέτακια). Το Σερβις πολυ καλο , πρεπει να βελτιωθούν οι γεύσεις . Το κόστος φυσιολογικό.

Ευχαριστούμε, Tassos P
Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2017

Στα «Παλιά» του Βόλου, αυτό το μεζεδοπωλείο μας κέρδισε με το φινετσάτο περιβάλλον του (παλιάς ταβέρνας, με σύγχρονες πινελιές στη διακόσμηση). Πήραμε κυρίως πιάτα ημέρας, όλα πολύ γευστικά, ιδιαίτερα το ψητό γουρουνόπουλο με πατατούλες και η κιμαδόπιτα. Οι μερίδες όμως ήταν μάλλον μικρές. Το χύμα κρασί μέτριο. Ευγενικό προσωπικό και σχετικά γρήγορη εξυπηρέτηση. Τιμές ακριβούτσικες.

1  Ευχαριστούμε, ΜΙΧΑΛΗΣ Κ
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2017

Εξαιρετικό εστιατόριο και πολύ ωραίο περιβάλλον. Τιμές λογικές και υπεροχα μεζεδακια που μας εφτιαξαν τη διαθέση. Τρείς φορες φαγαμε εκει , και δεν μας απογοήτευσε ποτέ.

Ευχαριστούμε, ΠΑΠΑΤΣΙΚΟΣ Π
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2017

καλογουστο,ατμοσφαιρικο, ξεχωριζει στα παλια βολου καλο σερβις περασαμε ωραια ..αν θελετε να ξεφυγετε απο την λυση των τσιπουραδικων ειδικα το βραδυ

Ευχαριστούμε, fotis s

Δυόσμος & Κανέλλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Δυόσμος & Κανέλλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!