“Must μερος για να επισκεφτεί κανείς στο Βόλο”

Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe)
Κουζίνες: Γερμανική, Διεθνής
Καλό για: Ατμόσφαιρα Μπαρ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια
Περιγραφή: Η πιο περίεργη μπυραρία του Βόλου και της Ελλάδας - ίσως του κόσμου! Μπύρες για όλα τα γούστα και με όλη την γνώση και αγάπη από εμάς, ενώ δεν θα σας λείψει εάν έχετε όρεξη και το φαγητό, από μικρά έως μεγάλα πιάτα, ζεστά και κρύα, ατομικά ή για την παρέα. Στο concept του Karl Valentin, μεγάλου κωμικού της Βαυαρίας. Ο εσωτερικός χώρος και ατμόσφαιρα αλλά και ο εξωτερικός (Biergarten) θα σας ενθουσιάσει. Με δωρεάν γνώση καιρού από την «Αγελάδα Καιρού». 99χρονοι με συνοδεία γονέων πίνουν δωρεάν.
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Απίστευτη ατμόσφαιρα, ευρωπαϊκό στυλ, ζεστό μέρος ,ιδανικό για παρέες και οικογένειες που θέλουν να συζητήσουν χώρος δυνατή μουσική, ζευγάρια μπορούν να απολαύσουν ένα ιδανικό και χορταστικό γεύμα . Τεράστια ποικιλία σε μπύρες ,τις οποίες προωθεί το πολύ εξυπηρετικό προσωπικό και βοηθάει όλους τους πελάτες να βρουν την μπύρα που θα τους οδηγήσει στην μέγιστη τέρψη ! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Ανυπομονώ να ξαναπάω!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, Xrisa T
Ο/η Sakis T, Manager του Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe), έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Μαΐου 2019

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα εξαιρετικά σας λόγια! Και το κυριότερο ότι περάσατε όμορφα στη μπιραρία μας και σας άρεσαν οι επιλογές μας που με πολύ λεπτομέρεια έχουμε διαλέξει για μέγιστη ποικιλομορφία και ποιότητα.

Η κριτική γράφτηκε 30 Απριλίου 2019

Ατμόσφαιρα: 5/5. Σέρβις 5/5. Ποικιλία μπύρας 5/5. Ποιότητα φαγητού και ποτού 5/5. Value for money: 6/5 !! Απλά υπέροχη μπυραρία ακόμη και για τους μη λάτρες της μπύρας !

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, Panoszin
Ο/η Sakis T, Διευθυντής του Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe), έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Μαΐου 2019

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και ακόμη περισσότερο χαιρόμαστε που σας άρεσε η μπιραρίας μας!

Η κριτική γράφτηκε 22 Απριλίου 2019

μπυραρια με πολλες μπυρες ενημερωμενο προσωπικο και αρκετες επιλογες για φαγητο.το φαγητο σχετικα νοστιμο...αν δεν παραγγειλεις ομως φαγητο ειναι χαρακτηριστικα φειδωλοι σε οτιδηποτε συνοδευτικο...ας πουμε με 6 μπυρες σου φερνει ενα μπωλ ποπ κορν..τραγικο την σημερον ημερα οπου ολοι προσφερουν πολυ και καλο μεζε....

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, Giannis G
Ο/η Sakis T, Διευθυντής του Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe), έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Απριλίου 2019

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και χαιρόμαστε που σας άρεσαν οι επιλογές μας σε φαγητό και μπίρες.
Η ποιότητα και οι σωστές τιμές είναι σε μια ζυγαριά πολύ ευαίσθητη, ικανοποιώντας και σεβόμενη τόσο τον πελάτη όσο και τους κόπους μας.
Σε μια μπιραρία με φρέσκα, ποιοτικά πιάτα και συγκριτικά ιδιαίτερα καλές τιμές, και με το τι προσφέρει και σε σχέση με την αγορά, και χωρίς κρυφές χρεώσεις (κουβέρ ή "άρτος κατ'άτομα, νερά ή υπερτιμολόγηση μπίρας και φαγητού) είναι το μόνο λογικό να δίνει δωρεάν αυτό που δίνει.

Αν θέλει κανείς να φάει κάτι είμαστε της άποψης να μπορεί να το διαλέξει μόνος τόσο σε γεύση και ποσότητα όσο και σε τιμή. Και σωστά είπατε αν δεν παραγγείλει κάνεις φαγητό, δεν πεινάει.
Μεζέδες που κοροϊδεύουν τον πελάτη δεν είναι της φιλοσοφίας μας γιατί τον σεβόμαστε και δεν θέλουμε να τον χρεώνουμε πολλά για να τον ξεγελάμε με λίγα και μη ποιοτικά "δωρεάν" μεζεδάκια.

Οπότε το "τραγικο την σημερον ημερα οπου ολοι προσφερουν πολυ και καλο μεζε...." είναι μάλλον ψέμα γιατί όποιος ξέρει τι δίνει και παίρνει σε κάθε περίπτωση αναγνωρίζει και το τι είναι όντως ποιοτικό και λογικό.

Πιστεύουμε να καταλαβαίνετε τι εννοούμε και σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να προβάλουμε τα πιστεύω και τα στάνταρ του καθενός, όπως όμως θέλουμε να σέβονται και εμάς για την προσπάθειά μας που πάντα έχει στόχο την μέγιστη ικανοποίηση του πελάτη σε επιλογές, ποιότητα και τιμιότητα.

Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο φαγητό.Πολυ μεγάλη ποικιλία σε μπυρες.Παντα σε υποδέχονται με ενα ζεστό χαμόγελο.Must visit σε ενδεχόμενη επίσκεψη σας στο Βόλο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, Godfather266
Ο/η Sakis T, Διευθυντής του Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe), έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Μαρτίου 2019

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που όχι μόνο το χαμόγελό μας αλλά και οι επιλογές του μενού μας, τόσο σε μπίρα όσο και σε φαγητό, σας άφησαν με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ακριβό φαγητό αρκετά μετριο για την τιμή του πήραμε μια μικρή ποικιλία λουκάνικα για συνοδευτικό σχετικά αγευστο τιποτα το ιδιαίτερο

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, Giannis K
Ο/η Sakis T, Διευθυντής του Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe), έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Φεβρουαρίου 2019

Χαιρόμαστε που μας επισκεφθήκατε, κρίμα ωστόσο που δεν σας ικανοποίησε. Εμείς προσωπικά, όπως και αποδεικνύει η φήμη της μπιραρίας μας, πιστεύουμε (και γνωρίζουμε) ότι προσφέρουμε την μέγιστη ποιότητα και μάλιστα σε χαμηλή τιμή για το μέγεθος και κόστος των πιάτων μας. Φυσικά τα γούστα διαφέρουν οπότε ίσως με ένα διαφορετικό πιάτο να σας αλλάξουμε γνώμη. Θα σας ήμασταν ευγνώμων εάν μας λέγατε τι ακριβώς ήταν άγευστο, αφού έχει διαφορά πάνω η μικρή ποικιλία λουκάνικα και δεν φανταζόμαστε όλα να μην ήταν της αρεσκείας σας (ξινολάχανο επώνυμο εισαγόμενο, πατατοσαλάτα σπιτική χειροποίητη, λουκάνικα επώνυμα εισαγόμενα Käsekrainer γεμιστό με τυρί, Pfefferbeisser, Debreziner, μουστάρδα επώνυμη εισαγόμενη, BBQ σως σπιτική χειροποίητη που έχουμε και ιδιαίτερη φήμη)
Φιλικά,
Σάκης Τύμπαμπας

Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe): Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Μπυραρία Βάλεντιν (Valentin - Curious Bierkneipe): Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!