“Άριστο!!”
Κριτική για: Με Ζεν

Με Ζεν
Κουζίνες: Μεσογειακή
Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ειναι η δεύτερη φορά που το επισκέπτομαστε και νομίζω έχει φθινει ως προς την ποιότητα σε αντίθεση με τις τιμές βέβαια..αξιζει όμως κάποιος να το επισκεφτεί αν και χρειάζεται κράτηση αλλιώς θα εκνεύριστειτε αφού λόγω της πολυκοσμίας δεν πρόκειται να βολευτειτε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, stauros s

Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Σίγουρα είναι ένα μέρος, στο οποίο ο ιδιοκτήτης και το προσωπικό, προσπαθούν να δώσουν μια μοντέρνα και εκλεπτυσμένη αίσθηση στον μεζέ. Αυτό, παρότι γενικά είναι θετικό, στη συγκεκριμένη περίπτωση αφαιρεί από το μαγαζί την αίσθηση μεζεδοπωλείου-τσιπουράδικου που θα έπρεπε να έχει. Εγώ, ως τύπος που "ψάχνω" το θέμα φαγητό, ομολογώ ότι ενθουσιαατηκα με τα ωραία τουρσιά και τον ποιοτικό μεζέ. Παρόλα αυτά, με τη παρέα μου ήμασταν ξεκάθαροι ότι θέλουμε τσίπουρο σε καραφάκια. "Τσίπουρο" για όσους ξέρουν, σημαίνει φέρνε καραφάκια με ότι πιατάκι μεζέ γουστάρεις να φέρεις. Στην αρχή με παραξένεψε που έφερε σφραγισμένο τσίπουρο και μάλιστα της επιλογής του. Μετά ως συνήθως έφερε ομολογουμένως εντυπωσιακά πιατάκια μεζέ (7-8 σύνολο). Τελική τιμή: 50 ευρώ. Σε τσιπουράδικο όπου μπορεί να φτάσαμε και σε πάνω από 20 πιατακια και 4πλάσιο τσίπουρο, δεν ξεπεράσαμε ποτέ τα 25 ευρώ. Οπότε συνοπτικά. Ωραία στημένο μέρος, συνδυάζει κυριλέ με λαϊκό στυλ, αλλά θα έλεγα ότι συνιστάται πιο πολύ για κάποιον που θέλει να πάει και να εντυπωσιάσει τη κοπέλα του, παρά για παρέα μερακλήδων.

Σημαντική σημείωση : επειδή έτυχε να έχουμε βρέφος μαζί μας εκείνη τη μέρα, δεν μας επέτρεψαν να έχουμε ανοικτό το καροτσάκι μέσα στο μαγαζί, έτσι ένα μέλος της παρέας υποχρεώθηκε να φύγει για να κόβει βόλτες με το μωρό στον Βόλο.

Ευχαριστούμε, Teo P
Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκέφθηκα στις διακοπές μου στο Βόλο εγώ με την παρέα μου. Πραγματικά ένα από τα καλύτερα τσιπουράδικα. Εξυπηρετικό προσωπικό, λίγο τσιμπημένες οι τιμές του αλλά το φαγητό απίστευτο. Αξίζει σίγουρα μια δοκιμή!!

1  Ευχαριστούμε, vasiatheo
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκέφτηκα με φίλους για μεγάλη παρέα αρκετά καλό εξυπηρετικό.
Διευκολύνει στο να ζητήσεις κάτι που σου αρέσει.
Ο χώρος είναι μεγάλος λίγο οχλαγωγία αλλά Αυτό είναι γενικό... κακό... τού Έλληνα.
Αξίζει να το επισκεφτείς με μεγάλη παρέα ο μεζέδες κλασικού τσιπουράδικο για να φας όχι ιδιαίτερα θαλασσινά σερβίρει ποικίλους μεζέδες δεν είναι το απόλυτο φρέσκο θαλασσινό...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, MARIOSmontana
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2019

Μικρός χώρος αλλά πολύ όμορφος.
Οι μεζέδες του γευστικότατοι. Το κάτι άλλο όμως τα σουτζουκάκια μπακαλιάρου. Το τσίπουρο του (άνευ γλυκάνισου) απλά συμπαθητικό.

Ευχαριστούμε, ArisManUtd

Με Ζεν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Με Ζεν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!