“Αρκετα Καλο”
Κριτική για: Με Ζεν

Με Ζεν
Κουζίνες: Μεσογειακή
Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο κεντρο της πολης σε ενα στενακι!!!Αρκετα καλούς μεζεδες ,φρέσκα ψαρια,καλη εξυπηρέτηση! Θα ξανα πήγαινα.!

1  Ευχαριστούμε, Baker S

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Βόλο και να πίνεις τσίπουρο χύμα νερωμενο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μεζέδες νορμάλ όλοι καλοι ήταν αλλά τιποτα το ιδιαίτερο. Για τα λεφτά του δεν αξίζει με τίποτα.

1  Ευχαριστούμε, Στερεο Μ
Ο/η Imarton, Ιδιοκτήτης του Με Ζεν, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 13 Μαρτίου 2018

Τα τσιπουρα μας (με και χωρίς) είναι σταθερά στους 39 βαθμους μετρημενα σε κάθε γέμισμα δεξαμενής με αλκοόλομετρο για να κρατάμε σταθερή τη ποιότητα. Η περαιτέρω αραίωση δεν προσφέρει τίποτα , καθώς κατεβαίνει 1 αλκοολικό βαθμό ανα 5%, και κάτω από τους 37 χάνει σε αρώματα και υποβαθμίζει το προϊόν , δίνοντας ελάχιστο επιπλέον κέρδος. Ουσιαστικά ρίχνοντας 1 λίτρο νερό σε 10 λίτρα τσίπουρο, χάνεις το προϊόν κερδίζοντας 6 ευρώ, πράγμα που δεν έχει νόημα.

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αν δεν εισαι Βολιωτης.... εννοω να γνωριζεις οτι με το που καθεσαι κ παραγγελνεις τσιπουρο ( καταλογο δε σου φερνουν) μετα απο λιγο ερχονται οι μεζεδες που εκεινοι εχουν αποφασισει (σ´αρεσουν δε σ´αρεσουν)...οι τιμες παντως ειναι καλες.. υπαρχουν κ πιο φθηνα τσιπουραδικα βεβαια

1  Ευχαριστούμε, ΓΙΑΝΝΗΣ Ρ
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πάλι στο μεζέν για τέλειους μεζέδες τσίπουρο εκλεκτό και εξαιρετικό περιβάλλον. Όταν είμαστε στο Βόλο είναι must!!

3  Ευχαριστούμε, Paul M
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πάλι εδω... (Έχω υποσχεθεί στον ευατο μου κάθε βδομάδα να παιρναω μια βόλτα.) άλλη μια μόστρα, αυτη την φορα με ακομη πιο ωραίους μεζέδες!! Νέους, αλλα κ με τους κλασικούς, ευτυχως, οπως η λατρεία τυροσαλατα. Δυστυχως ομως κ με το ίδιο γκαρσόν, που παραμένει αγενέστατος, τουλάχιστον για τα δικά μου, αλλα κ της εκάστοτε παρέας, γούστα. Τύπου βαριέμαι τωρα, τι μου κουβαλήθηκατε;; Αλλα αφού δεν μπορώ να σας διώξω, καθίστε. Ειμαι για γέλια ο τύπος!! Κριμα γιατί χαλάει την διάθεση... εκει κολλάει κ ο βαθμος, αλλιως 10´. Ομως το τσίπουρο, κ δη του Μεζεν, ευτυχως σε κανει να τα ξεχνάς ολα!! Εις το επανιδείν...

Ευχαριστούμε, nansypet

Με Ζεν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Με Ζεν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!