“Τσίπουρο νερωμενο, ακριβό μαγαζί,υπερεκτημημενο”
Κριτική για: Με Ζεν

Με Ζεν
Κουζίνες: Μεσογειακή
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο Βόλο και να πίνεις τσίπουρο χύμα νερωμενο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μεζέδες νορμάλ όλοι καλοι ήταν αλλά τιποτα το ιδιαίτερο. Για τα λεφτά του δεν αξίζει με τίποτα.

1  Ευχαριστούμε, Στερεο Μ
Ο/η Imarton, Ιδιοκτήτης του Με Ζεν, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 13 Μαρτίου 2018

Τα τσιπουρα μας (με και χωρίς) είναι σταθερά στους 39 βαθμους μετρημενα σε κάθε γέμισμα δεξαμενής με αλκοόλομετρο για να κρατάμε σταθερή τη ποιότητα. Η περαιτέρω αραίωση δεν προσφέρει τίποτα , καθώς κατεβαίνει 1 αλκοολικό βαθμό ανα 5%, και κάτω από τους 37 χάνει σε αρώματα και υποβαθμίζει το προϊόν , δίνοντας ελάχιστο επιπλέον κέρδος. Ουσιαστικά ρίχνοντας 1 λίτρο νερό σε 10 λίτρα τσίπουρο, χάνεις το προϊόν κερδίζοντας 6 ευρώ, πράγμα που δεν έχει νόημα.

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αν δεν εισαι Βολιωτης.... εννοω να γνωριζεις οτι με το που καθεσαι κ παραγγελνεις τσιπουρο ( καταλογο δε σου φερνουν) μετα απο λιγο ερχονται οι μεζεδες που εκεινοι εχουν αποφασισει (σ´αρεσουν δε σ´αρεσουν)...οι τιμες παντως ειναι καλες.. υπαρχουν κ πιο φθηνα τσιπουραδικα βεβαια

1  Ευχαριστούμε, ΓΙΑΝΝΗΣ Ρ
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πάλι στο μεζέν για τέλειους μεζέδες τσίπουρο εκλεκτό και εξαιρετικό περιβάλλον. Όταν είμαστε στο Βόλο είναι must!!

3  Ευχαριστούμε, Paul M
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πάλι εδω... (Έχω υποσχεθεί στον ευατο μου κάθε βδομάδα να παιρναω μια βόλτα.) άλλη μια μόστρα, αυτη την φορα με ακομη πιο ωραίους μεζέδες!! Νέους, αλλα κ με τους κλασικούς, ευτυχως, οπως η λατρεία τυροσαλατα. Δυστυχως ομως κ με το ίδιο γκαρσόν, που παραμένει αγενέστατος, τουλάχιστον για τα δικά μου, αλλα κ της εκάστοτε παρέας, γούστα. Τύπου βαριέμαι τωρα, τι μου κουβαλήθηκατε;; Αλλα αφού δεν μπορώ να σας διώξω, καθίστε. Ειμαι για γέλια ο τύπος!! Κριμα γιατί χαλάει την διάθεση... εκει κολλάει κ ο βαθμος, αλλιως 10´. Ομως το τσίπουρο, κ δη του Μεζεν, ευτυχως σε κανει να τα ξεχνάς ολα!! Εις το επανιδείν...

Ευχαριστούμε, nansypet
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεν υπαρχει καταλογος για να δεις τις μεριδες.Οποτε τρως οτι φερνουν και παρηγγελνεις αν δεις κατι σε διπλανο τραπέζι.Ο σερβοτορος γρηγορος,ευγενικος.Λαδιλα πολύ...εφυγα πεινασμενη

2  Ευχαριστούμε, ΜΑΡΙΝΑ Κ
Ο/η Imarton, Γενικός Διευθυντής του Με Ζεν, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Μαρτίου 2018

Το τσιπουράδικο δεν είναι εστιατόριο, δεν είναι μεζεδοπωλείο, είμαι bar. Δεν έρχεσαι για να φας, έρχεσαι για να πιεις, και ο συνοδευτικές μεζές είναι για να μη σε κόψει το αλκοόλ.Υπαρχουν αλλά τσιπουράδικα που βγάζουν σουριμι με μαγιονέζα, κατεψυγμένη καβούροδαγκάνα και σαλάτες για χόρταση. Εάν ερχόμενος στο τσιπουράδικο θέλεις να χορτάσεις με 2-3! τσιπουρα, σίγουρα δεν είμαστε το μέρος αυτό. Η λογική μας είναι να δημιουργούμε μεζέδες με την καλύτερη δυνατή ποιότητα και όχι μερίδες φαγητού.

Με Ζεν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Με Ζεν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!