“Η καλύτερη κρέπα της πόλης”
Κριτική για: Κρεπερί Ποκίτο

Κρεπερί Ποκίτο
Κουζίνες: Σύγχρονη
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Περιγραφή: To Ποκίτο είναι μια μικρή κρεπερί σε ένα ήσυχο στενάκι στο κέντρο του Βόλου όπου μπορείτε να απολαύσετε κρέπες, σούπες και σαλάτες, όλα φτιαγμένα με φρέσκα και αγνά υλικά που επιλέγονται και προετοιμάζονται με μεράκι από τον ιδιοκτήτη/σεφ Κωνσταντίνο Σιάτρα. Μπορείτε να κάνετε τους δικούς σας συνδυασμούς ή να επιλέξετε ένα ή δύο αγαπημένα σας υλικά και να αφήσετε τον σεφ να δημιουργήσει. Ποιοτικά κρασιά από τον ελληνικό αμπελώνα, τοπικές μπύρες και γευστικά κοκτέιλς μπορούν να συνοδεύσουν το γεύμα σας, ή να τα απολαύσετε μόνα τους με συνοδεία μικρών μεζέδων.

Όμορφη ατμόσφαιρα, πεντανόστιμες χορταστικές κρέπες και άψογη εξυπηρέτηση!Σίγουρα από τα καλύτερα μαγαζιά του Βόλου.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Electrap13

Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουνίου 2019

Υπέροχες κρέπες! Πραγματικά υπέροχες. Οι γεύσεις τόσο αρμονικά δεμένες μεταξύ τους μας φτιάξανε τη διάθεση και τον ουρανίσκο! Ευχάριστη και αισιόδοξη εκπληξη για την γαστρονομία του Βόλου! Ο ιδιοκτήτης-chef ευγενέστατος και πρόθυμος να σε "παρασύρει" σε νέα γευστικά μονοπάτια!!! Που σίγουρα θα απολαύσετε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Fillia-John
Η κριτική γράφτηκε 27 Μαΐου 2019

Καπνιστό τυρί, χαμόν, τομάτα και σως έμπνευσης του Κώστα. Γαρνιτούρα μανιταράκι, καραμελωμένα κρεμμύδια, extra χαμόν, φρέσκια τομάτα και ρόκα-παρμεζάνα.
Καθόσον έτρωγα την αλμυρή, φανταζόμουν τη γλυκιά. Μισή-μισή σοκολάτα (λευκή και bitter). Μάνγκο και φιλέτο αμύγδαλο. Grand Marnier. Σε ζύμη μπισκοτένια.
Δεν πρόλαβα. Είχα μαζί μου τρία παιδιά σχολικής-προσχολικής ηλικίας, πέρασε η ώρα και σέρνονταν στους κυβόλιθους, στον πεζόδρομο.
Θα παρακαλέσω την πεθερά μου να κρατήσει τα παιδιά κάποιο βράδυ, θα ξεκινήσω από τη Θεσσαλονίκη με τη γυναίκα μου και θα διανυκτερεύσω στο Βόλο για να ζήσω το όνειρο της γλυκιάς. Θα τη συνοδεύσω με ένα πικρούτσικο godfather κοκτέιλ.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, El_Desheredado
Η κριτική γράφτηκε 28 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας διασχίσει τα στενά του Βόλου στην αναζήτησή μας για κρεπερί βρεθήκαμε στο κατόφλι του "Ποκίτο", το οποίο μας κέντρισε την περιέργεια με την ιδιαίτερη, όμορφη διακόσμισή του. Ο σεφ εξυπηρετικός και επαγγελματίας γευσιγνώστης μας χάρισε μια μοναδικη εμπειρία γεύσεων. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, Αλεξανδρος Ν
Η κριτική γράφτηκε 25 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά δεν έχω φάει καλύτερες κρέπες . Νομιζω πως αν δοκιμάσεις μια φορά δεν μπορείς να ξαναφάς τίποτα λιγότερο απο αυτό , απλός γιατί ειναι το τέλειο !!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
2  Ευχαριστούμε, olga m

Κρεπερί Ποκίτο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Πορταριά, Βόλος
Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Μακρυνίτσα, Βόλος

Κρεπερί Ποκίτο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!