Η κριτική έγινε: 30 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό ξενοδοχείο. Λόγω Covid 19 στους κοινόχρηστους χώρους η κατάσταση ήταν ανυπόφορη από πλευράς ζέστης. Τηρούσαν όλα τα πρωτόκολλα ασφαλείας της διαμονής. Στην reception κατά το check in αλλά και check out οι 2 υπάλληλοι πάρα πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Στο service στο πρωινό είχαν θεματάκια στην αμεση εξυπηρέτηση. Το δωμάτιο ήταν σχεδόν μονοκλινο και πρώτη φορά παίρνω τέτοιο δωμάτιο σε επαγγελματικό ταξίδι. Ήταν όμως καθαρό και είχε επαρκείς πρίζες. Πράγμα δύσκολο να βρεις δωμάτιο με πολλές πρίζες σε ξενοδοχείο. Οτιδήποτε αρνητικό το σκέπασε η εξυπηρέτηση στην reception

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, cliaros
Ο/η Christina_DXV, General Manager του Domotel Ξενία Βόλος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Ιουλίου 2020

Aγαπητέ κ. cliaros,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμησή σας στις υπηρεσίες του Domotel Xenia Volos και για το χρόνο που αφιερώσατε να γράψετε την κριτική σας. Τα καλά σας λόγια τιμούν όλη την ομάδα του ξενοδοχείου μας και οι παρατηρήσεις σας θα ληφθούν υπόψη και θα μας βοηθήσουν να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας.

Χαιρόμαστε που απολαύσατε την διαμονή σας και ευελπιστούμε να σας ξαναδούμε σύντομα κοντά μας.

Η κριτική έγινε: 2 Μαρτίου 2020

Εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο την προσφορα εδεσματων και γλυκων για το εστιατοριο του Domotel Ξενια Βολος. Μετα απο πληθωρα επισκεψεων σε ξενοδοχεια της Ελλαδος, οι παροχες κρινονται αξιες του επιπεδου του συγκεκριμενου ξενοδοχειου.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2020
Ευχαριστούμε, thanassisg2017
Ο/η Christina_DXV, General Manager του Domotel Ξενία Βόλος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Μαρτίου 2020

Αγαπητέ thanassisg2017,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Domotel Xenia Volos για τις υπηρεσίες του και για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε την κριτική σας. Χαιρόμαστε πραγματικά που μείνατε ευχαριστημενος από το μενού Καθαράς Δευτέρας και ευελπιστούμε να σας δούμε και πάλι κοντά μας σύντομα.

Καλή Σαρακοστή!

Η κριτική έγινε: 26 Φεβρουαρίου 2020

Επισκέφθηκα το ξενοδοχείο το Ιανουάριο που μας πέρασε. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος και από το δωμάτιο, από το πρωινό του, από την υπέροχη θέα του. Ήμουν στο τέταρτο όροφο από την μεριά της θάλασσας. το ξενοδοχείο είναι ανακαινισμένο. Πιστεύω όμως ότι χρήζει κάποιον βελτιώσεων ακόμα στις υποδομές του. Η τοποθεσία του πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ καλή, γιατί σου επιτρέπει να κάνεις βόλτες χωρίς να χρειάζετε το αυτοκίνητο σου. Οι υπάλληλοι πάρα πολύ εξυπηρετικοί. Και συγκεκριμένα στην περίπτωση που είχα προσωπικά εγώ, όταν διαπίστωσα ότι είχα ξεχάσει το laptop μου στο ξενοδοχείο και επικοινώνησα μετα από ώρες στην reception, οι υπάλληλοι αμέσως ενδιαφέρθηκαν άμεσα, βρήκαν την τσάντα και μου το έστειλαν με courier την επέμενη μέρα.
Τους ευχαριστώ πολύ.
Γενικά είναι πολύ καλό και θα το επισκεφτόμουνα ξανά.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, GeorgeTrip67
Ο/η Christina_DXV, General Manager του Domotel Ξενία Βόλος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Μαρτίου 2020

Aγαπητέ GeorgeTrip67,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Domotel Xenia Volos για τις υπηρεσίες του και για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε την κριτική σας. Τα καλά σας σχόλια τιμούν ιδιαίτερα ολή την ομάδα του Domotel Xenia Volos και είμαστε πολύ χαρούμενοι που απολαύσατε τη θέα από το δωμάτιο σας αλλά και το πλούσιο πρωινό μας.

Ευελπιστούμε να σας έχουμε και πάλι κοντά μας σύντομα!

Η κριτική έγινε: 22 Φεβρουαρίου 2020

Το επισκέφτηκα τον Δεκέμβριο για μια διανυκτέρευση. Το ξενοδοχείο ήταν γεμάτο. Σχολεία, ποδοσφαιρικές ομάδες, συνέδρια....Μολαταύτα η εξυπηρέτηση ήταν άριστη και υποδειγματική. Η θέση του είναι μοναδική. Το δωμάτιό μας στον τελευταίο όροφο ήταν όμορφο και μπροστά στη θάλασσα. Κάποιες φθορές στα έπιπλα τις προσπερνάς....

Συμβουλή για το δωμάτιο: Μείνετε στη σουίτα
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, evita S

Aγαπητή evita S,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Domotel Xenia Volos για τις υπηρεσίες του και για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε την κριτική σας. Tα καλά σας σχόλια για τη συνολική εμπειρία που αποκομίσατε από το ξενοδοχείο μας τιμούν και χαροποιούν ιδιαίτερα!

Ευχόμαστε να σας έχουμε κοντά μας σε κάθε επίσκεψή σας στο Βόλο!

General Manager"

Η κριτική έγινε: 21 Φεβρουαρίου 2020

Πενταστερο ξενοδοχειο και επιτρεπει το καπνισμα στο μπαρ. Προς μεγαλη μου εκπληξη καλεσα εναν συνεργατη μου στο μπαρ του ξενοδοχειου για ενα επαγγελματικο ρεντεβου. Μολις μπηκα μεσα στο μπαρ επαθα σοκ και εξοργιστηκα. Ο μπαρμαν και ο dj του μαγαζιου με τσιγαρο στο στομα...... σαν να μην συμβαινει τιποτα. Φυσικα υπηρχαν και αλλοι θαμωνες που καπνιζαν. Κριμα γιατι αυτο το μπαρ εχει την καλυτερη θεα στο Βολο. Κατα τα αλλα τα δωματια χρηζουν καποια ανακαινιση ( τα θυμαμαι τα ιδια απο το 2007 που ειχα να ξαναερθω). Το πρωινο ηταν ικανοποιητικο.
Δυστυχως δεν θα το ξαναπροτιμησω

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, Jimsar19
Ο/η Christina_DXV, General Manager του Domotel Ξενία Βόλος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Φεβρουαρίου 2020

Aγαπητέ Jimsar19,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Domotel Xenia Volos για τη διαμονή σας και για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε την κριτική σας. Εκτιμούμε ιδιαίτερα τις παρατηρήσεις σας για τη βελτίωση των δωματίων μας. Σχετικά με το μπαρ αλλά και το θέμα του καπνίσματος, δεν είμαστε οι αρμόδιοι να σας ενημερώσουμε καθώς αυτό λειτουργεί υπό διαφορετική διεύθυνση. Σας ευχαριστούμε και πάλι για την προτίμησή σας και λυπόυμαστε που δεν ευχαριστηθήκατε την διαμονή σας όσο θα θέλατε. Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε στην επόμενη επίσκεψή σας στη πόλη του Βόλου.