“Το μικρο μας στεκι”
Κριτική για: Συνταγές Μαγειρικής

Συνταγές Μαγειρικής
Περιγραφή: Είναι μια οικογενειακή επιχείρηση στην παλιά πόλη του Βόλου, τα Παλιά. Μάγειρας και ιδιοκτήτης είναι ο Γιώργος Οικονόμου, επαγγελματίας Chef, ο οποίος δημιουργεί με βάση τα παραδοσιακά ελληνικά υλικά. Όλες οι συνταγές βασίζονται στα φρέσκα και ποιοτικά υλικά, στα Ελληνικά κρέατα και τυριά, στο εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο και τα βότανα. Η μικρή αυλή μπροστά από το εστιατόριο, γεμάτη με λουλούδια και πήλινα διακοσμητικά καλωσορίζει τους επισκέπτες. Χαμογελαστή και ευγενική μας υποδέχεται η Ανθή, έτοιμη πάντα να μας φιλοξενήσει. Παγωμένη μπύρα, ντόπιο κρασάκι ή επώνυμοι οίνοι είναι διαθέσιμα. Στο φούρνο ή στο grill, μπιφτεκάκια, σπαλομπριζόλα, αρνίσιο ή χοιρινό κότσι, παϊδάκια ή γεμιστό ψαρονέφρι είναι μερικά από τα πιάτα.Για χορτοφάγους και νηστεύοντες, ορεκτικά και σαλάτες, ζυμαρικά και μαγειρευτά με λαχανικά, είναι διαθέσιμα πάντα. Σπιτικά γλυκά από τον Chef ολοκληρώνουν ένα όμορφο γεύμα., Απολαύστε την Ελληνική Δημιουργική Κουζίνα και νιώστε την Φρεσκάδα της Μεσογειακής Διατροφής
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο και ζεστο περιβαλλον, φυλικη εξυπηρετηση, πεντανοστιμα πιατα σε πολυ προσιτες τιμες. Δοκιμαστε το κοτσι, την τυροκαυτερη, την παντζαροοσαλατα και συνδυαστε με το χυμα κρασακι.

1  Ευχαριστούμε, Vlad D
Ο/η Anthoula S, Ιδιοκτήτης του Συνταγές Μαγειρικής, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Απριλίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά. Κι εμείς χαιρόμαστε πολύ την παρέα σας. Καλή αντάμωση...!

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Εξαιρετικό φαγητό, εξαιρετική εξυπηρέτηση, χαμογελαστά και φιλικά πρόσωπα, λογικές τιμές, αστραφτερές τουαλέτες! ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ??? Από την στιγμή που άνοιξε μέχρι σήμερα διατηρεί την ίδια ποιότητα, πράγμα πολύ δύσκολο για τα ελληνικά δεδομένα!!

1  Ευχαριστούμε, itsalavouta

Εξαιρετικοί είστε κι εσείς και πολύ ευχάριστοι άνθρωποι.
Ευχαριστούμε για τα όμορφα σχόλια και τα καλά λογία.

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άκρως ποιοτική επιλογή,για μεσημέρι ή βράδυ,με πιάτα που καλύπτουν όλα τα γούστα!Σ αυτόν το ζεστό,φιλόξενο χώρο μπορείς να απολαύσεις τόσο ένα προσεγμένο,καλομαγειρεμένο γεύμα όσο και και την καλύτερη εξυπηρέτηση των ιδιοκτητών,Γιώργου κ Ανθής!

1  Ευχαριστούμε, maria s
Ο/η Anthoula S, Ιδιοκτήτης του Συνταγές Μαγειρικής, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ. Ήταν χαρά μας που σας εξυπηρετήσαμε. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας ξαναδούμε και να γευτείτε ότι καλύτερο μπορούμε να προσφέρουμε.

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περιπλανιόμασταν στα δρομάκια των Παλαιων και ψαχναμε κατι να τσιμπησουμε. Μολις ειδαμε αυτο το συμπαθητικο χωρο, ρωτησαμε για το μενου. Ηταν τοση η ευγενεια και η εξυπηρετηση απο την Ανθη, που αποφασισαμε να δοκιμασουμε.
Ηταν σχετικα νωρις, 6,30, 7 παρα και δεν ειχε αλλες παρεες.
Ειμασταν πολυ τυχεροι, φαγαμε πολυ νοστιμα και καλομαγειρεμενα φαγητα. Ανθοτυρο με μαρμελαδα ντοματας, σαλατουλα φρεσκοτατη και ψαρονεφρι γεμιστο με πουρε. Και μια σπαλομπριζολα ναααα μετα συγχωρησεως, λουκουμι...!
Μπραβο παιδια, παντα ετσι!!!

Ευχαριστούμε, TOFIFUN

Ευχαριστούμε να 'στε καλά. Κι εμείς νιώθουμε τυχεροί που σας γνωρίσαμε.

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Μένουμε Θεσσαλονικη αλλα επισκεφτομαστε συχνα τον Βολο διοτι ειναι η καταγωγη της γυναικας μου.Σαν καλοφαγαδες εχουμε γυρισει πολλα μαγαζια του Βολου,αλλα τον τελευταιο χρονο και πλεον πηγαινουμε μονο στης "συνταγες μαγειρικης". Πραγματικα δεν εχουμε φαει ουτε ενα μετριο πιατο,ολα ειναι απιστευτα.Ο σεφ Γιωργος ειναι απλα μαγος,και η γυναικα του πολυ ευγενικη.Οτι και να δοκιμασετε θα παθετε πλακα.Να μην παραλειψω και το καλυτερο crem brule που εχω φαει ever!

1  Ευχαριστούμε, elenasakis
Ο/η Anthoula S, Ιδιοκτήτης του Συνταγές Μαγειρικής, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ, χαιρόμαστε να εξυπηρετούμε τόσο ευγενικούς και ευχάριστους ανθρώπους. Τα καλά σας σχόλια και οι επισκέψεις σας στο εστιατόριο μας μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε. Καλή αντάμωση !

Συνταγές Μαγειρικής: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Συνταγές Μαγειρικής: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!