“Τέλειο Φαγητό”
Κριτική για: Συνταγές Μαγειρικής

Συνταγές Μαγειρικής
Περιγραφή: Είναι μια οικογενειακή επιχείρηση στην παλιά πόλη του Βόλου, τα Παλιά. Μάγειρας και ιδιοκτήτης είναι ο Γιώργος Οικονόμου, επαγγελματίας Chef, ο οποίος δημιουργεί με βάση τα παραδοσιακά ελληνικά υλικά. Όλες οι συνταγές βασίζονται στα φρέσκα και ποιοτικά υλικά, στα Ελληνικά κρέατα και τυριά, στο εξαιρετικά παρθένο ελαιόλαδο και τα βότανα. Η μικρή αυλή μπροστά από το εστιατόριο, γεμάτη με λουλούδια και πήλινα διακοσμητικά καλωσορίζει τους επισκέπτες. Χαμογελαστή και ευγενική μας υποδέχεται η Ανθή, έτοιμη πάντα να μας φιλοξενήσει. Παγωμένη μπύρα, ντόπιο κρασάκι ή επώνυμοι οίνοι είναι διαθέσιμα. Στο φούρνο ή στο grill, μπιφτεκάκια, σπαλομπριζόλα, αρνίσιο ή χοιρινό κότσι, παϊδάκια ή γεμιστό ψαρονέφρι είναι μερικά από τα πιάτα.Για χορτοφάγους και νηστεύοντες, ορεκτικά και σαλάτες, ζυμαρικά και μαγειρευτά με λαχανικά, είναι διαθέσιμα πάντα. Σπιτικά γλυκά από τον Chef ολοκληρώνουν ένα όμορφο γεύμα., Απολαύστε την Ελληνική Δημιουργική Κουζίνα και νιώστε την Φρεσκάδα της Μεσογειακής Διατροφής
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο Φαγητό! Τέλειο περιβάλλον! Υπέροχη συμπεριφορά! Τέλεια πρόταση για κάθε περίσταση

1  Ευχαριστούμε, Bloodymairie
Ο/η Anthoula S, Ιδιοκτήτης του Συνταγές Μαγειρικής, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ. Κι όμως υπάρχουν τέλειοι πελάτες, εσείς!!! Κι εμείς περάσαμε υπέροχα μαζί σας. Είμαστε ευγνώμονες που γνωρίζουμε καθημερινά καλούς ανθρώπους στην δουλειά μας. Είναι πραγματική ευλογία. Ευχαριστούμε

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σπιτική κουζίνα από σεφ με τη γνώσεις και φαντασία. Ένα πραγματικό γαστρονομικό στολίδι για το Βόλο.

1  Ευχαριστούμε, Yagosman

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά λόγια. Ο στόχος μας είναι τα καλομαγειρεμένα φαγητά, τα φρέσκα και καλά υλικά και η άψογη εξυπηρετηση.

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018

Πολύ καλό, νόστιμο φαγητό, άψογο σέρβις και γλυκάκι κέρασμα . Μας έκανε εντύπωση η ευγένεια και εξυπηρέτηση.Περάσαμε super και θα ξαναπάμε με την παρέα.

1  Ευχαριστούμε, χαρης π

Ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια και το χρόνο σας. Θα προσπαθήσουμε να είμαστε όλο και καλύτεροι. Σας περιμένουμε με χαρά.

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πεντανόστιμα...ποιοτικά...ωραίος και φιλόξενος χώρος...ζεστασιά και οικοιότητα..ευγενεια από τους ιδιοκτήτες...δοκιμάστε ψαρονεφρι γεμιστο με πουρε και γλυκο cheesecake!!!θα σας επισκεφτούμε πάλι σίγουρα..

1  Ευχαριστούμε, koikon
Ο/η Anthoula S, Ιδιοκτήτης του Συνταγές Μαγειρικής, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ. Κάθε σχόλιο, κάθε κριτική μας δίνει θάρρος και μας βοηθάει να γίνουμε καλύτεροι.
Ελπίζουμε να έχουμε την δυνατότητα να σας φιλοξενήσουμε και πάλι.

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018

Ο σεφ Γιώργος με την γυναίκα του Ανθούλα μας υποδέχτηκαν οικογενειακώς με θέρμη και χαμόγελο! Τα πιάτα του σεφ είναι εύγεστα, ποιοτικά και επιλεκτικά ικανοποιώντας κάθε γούστο.... Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε το κεφαλοτύρι με μαρμελάδα λεμόνι, τη σταβλίσια μπριζόλα και το χοιρινό κότσι 500γρ. με δεντρολίβανο και σκόρδο!! Στο φινάλε, το λικέρ αμπαρόριζας με το λουκούμι τριαντάφυλλο άφησε την πιο γλυκιά ανάμνηση. Σίγουρα θα σας ξαναεπισκεφτούμε, παιδιά! Το συστήνω ανεπιφύλακτα και για οικογένειες...

1  Ευχαριστούμε, BoardingPass416026

Τα σχόλια σας μας κάνουν πολύ χαρούμενους. Σας ευχαριστούμε πολύ και σας περιμένουμε ξανά.

Συνταγές Μαγειρικής: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βόλος, Περιοχή Μαγνησίας

Συνταγές Μαγειρικής: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!