Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όταν μπήκα στο δωμάτιο έμεινα με το στόμα ανοικτό, όλη η οροσειρά της Πίνδου απέναντι, μαγικό. Το δωμάτιο άριστο, πρωινό εξαιρετικό με αρκετά χειροποίητα εδέσματα, το προσωπικό άψογο και στο σπα, όλα ήταν τέλεια. Μια μικρή υπερβολή στα πιάτα στο εστιατόριο το βράδυ. Σίγουρα θα ξαναπάω. Είμαι 50 ετών έχω μείνει σε δεκάδες ξενοδοχεία αλλά τέτοια τοποθεσία και τέτοια θέα πρώτη φορά.

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Dimitrios V
Ο/η AnantiCityResort, front office του Ananti City Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 11 Ιουνίου 2018

Ευχαριστούμε για τα θετικά σχόλια που προέκυψαν από τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο. Μας ικανοποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι σας εντυπωσίασε η θέα από το δωμάτιο, η άνεση, η εξυπηρέτηση από το προσωπικό όλων των τμημάτων, η ποικιλία των εδεσμάτων του πρωινού και το menu του εστιατορίου μας, απ' όπου προσφέρεται απέραντη θέα προς την πόλη των Τρικάλων και την οροσειρά της Πίνδου. Θα χαρούμε πολύ να σας υποδεχτούμε εκ νέου στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εντυπωσιακό & ιδιαίτερο interior & exterior design, άνετα δωμάτια, πανοραμική θέα & άψογη εξυπηρέτηση από όλο το προσωπικό. Στα μεγάλα πλεονεκτήματα το bar restaurant Oltre στον πάνω όροφο του κτιρίου με καταπληκτική θέα & πολύ καλό menu! Το μόνο αρνητικό η εσωτερική πισίνα που είναι κάπως μικρή και η τοποθεσία της που είναι στους κάτω ορόφους με αποτέλεσμα να δίνει μια κάπως κλειστοφοβική αίσθηση χωρίς ιδιαίτερο φυσικό φως. Τους καλοκαιρινούς μήνες λειτουργεί εκπληκτική εξωτερική πισίνα. Σε γενικές γραμμές η καλύτερη επιλογή στην περιοχή για χαλάρωση, άνεση & ηρεμία.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Eleni A

Ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσετε να μοιραστείτε την εμπειρία σας από τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο. Μας ευχαριστεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι σας εντυπωσίασε το design του ξενοδοχείου, η άνεση των δωματίων, η εξυπηρέτηση από το προσωπικό όλων των τμημάτων και το menu του εστιατορίου μας, απ' όπου προσφέρεται απέραντη θέα προς την πόλη, όντας στο τελευταίο επίπεδο του ξενοδοχείου. Λυπούμαστε που δεν σας ικανοποίησαν οι διαστάσεις της εσωτερικής θερμαινόμενης πισίνας, μήκους 12 μέτρων και πλάτους 5,5 μέτρων, η οποία βρίσκεται στο κατώτατο επίπεδο του ξενοδοχείου και ο φυσικός φωτισμός προέρχεται από τα παράθυρα που βρίσκονται γύρω από αυτή. Ωστόσο, χαιρόμαστε που απολαύσατε την εξωτερική πισίνα και ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι.

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιανουαρίου 2018

αν σας αρέσουν οι πανοραμικές θεάσεις ,αξίζει μια παρουσία στο ANANTI!

επισκέφθηκα το χώρο για καφέ καλοκαίρι(σε υπαίθριο χώρο ) κ το φθινόπωρο σε (εσωτερικό),ζεστό περιβάλλον ειδικά στη δύση του ηλίου!

προσέγγιση μονο με Ι.Χ καθώς απέχει αρκετά από το κέντρο.....έτσι κτώνται οι κορυφές γαρ!

• Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, drj01

Ευχαριστούμε για τα θετικά σας σχόλια μετά την επίσκεψή σας στο Oltre Bar Restaurant. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε το χώρο σε διαφορετικές εποχές και την απέραντη θέα προς την πόλη των Τρικάλων. Ελπιστούμε να επισκεφθείτε και το ξενοδοχείο στο άμεσο μέλλον και να έχετε την ευκαιρία να απολαύσετε όλες τις παροχές που συμπεριλαμβάνονται στην τιμή του δωματίου.

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε για ενα ποτακι πανω στο ξενοδοχειο...δεν μειναμε, απλα το επισκεφτήκαμε...πολυ καλο σερβις, καλο προσωπικο...προσιτες τιμες, ωραιο περιβάλλον...απιστευτη θεα!! Οτι πρεπει για χαλάρωση...με τα ποτα, μας εφεραν και κατι μεζεδακια για να τσιμπαμε...αξια ανεκτίμητη!!

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, ioanna87

Σας ευχαριστούμε για τα θετικά σας σχόλια μετά την επίσκεψή σας στο Oltre Bar Restaurant. Μας ικανοποιεί το γεγονός ότι απολαύσατε την εξυπηρέτηση από το προσωπικό, αλλά και την απέραντη θέα προς την πόλη των Τρικάλων. Ευελπιστούμε να σας φιλοξενήσουμε και στο ξενοδοχείο στο άμεσο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία τοποθεσια με θεα. Εξυπηρετικό προσωπικό. Τεράστιο δωμάτιο και καθαρό. Η υπηρεσία δωματίου περνούσε απο το δωμάτιο δυο φορές την ημέρα. Πολύ ωραιο πρωινό και ωραίος ο χώρος του. Το δωμάτιο μας ήταν παρα πολύ ζεστό και ενώ είχαμε κλείσει την θέρμανση το πρώτο βράδυ δεν μπορέσαμε να κοιμηθούμε. Στον χώρο του σπα ως οικογένεια με παιδιά θα προτιμούσαμε να υπαρχει ακόμα μια ώρα το απόγευμα που να μπορούν να μπουν τα παιδιά στην πισίνα και όχι μόνο ένα δίωρο το πρωί 10 με 12. Την περίοδο που πήγαμε να σημειωθεί ότι ήταν γεμάτο απο οικογενειεσ. Έπρεπε να βάλουμε ξυπνητήρι για να πάμε για πρωινό και να προλάβουμε την πισίνα.;;;; Επίσης η πισίνα δροσερή και εάν ήθελες σάουνα η χαμαμ έπρεπε ειδοποιήσεις να τα ανοίξουν κλαι να περιμένεις μέχρι να πιάσουν θερμοκρασία.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, DOUPOU

Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να περιγράψετε την διαμονή σας στο Ananti. Χαιρόμαστε που απολαύσατε τα ευρύχωρα δωμάτια μας, το προσεκτικά επιλεγμένο πρωινό μας, την θέα του ξενοδοχείου σε όλη την γύρω περιοχή και την εξυπηρέτηση του προσωπικού.

Σε ότι αφορά την θέρμανση, στο αυτόνομο σύστημα κλιματισμού των δωματίων υπάρχει ρύθμιση θερμοκρασίας, έτσι ώστε να μπορεί να ρυθμιστεί και σε αρκετά χαμηλότερη θερμοκρασία από την ενδεικτική θερμοκρασία που συναντάει κάποιος όταν μπαίνει πρώτη φορά σε κάθε δωμάτιο.

Για το spa. σαν χώρος ευεξίας και χαλάρωσης έχει συγκεκριμένη πολιτική ωραρίων λειτουργίας καθ'όλη την διάρκεια της χρονιάς, την οποία φροντίζουμε να τηρούμε χωρίς αποκλίσεις για να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην ομαλή λειτουργία του χώρου. Γι' αυτό τον λόγο φροντίζουμε να αναφέρουμε αναλυτικά τις ώρες λειτουργίας της εσωτερικής πισίνας για παιδιά ή ενήλικες. Σε ότι αφορά την σάουνα και το χαμάμ, σε περίπτωση που δεν είναι ήδη ανοιχτά δεν θέλουν πάνω από 10 λεπτά να πιάσουν θερμοκρασία.

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το Ananti για την περίοδο των εορτών, σας ευχόμαστε καλή χρονιά και ελπίζουμε να επισκεφτείτε ξανά το ξενοδοχείο μας και τα Τρίκαλα στο μέλλον.

Χάρης - Front Office