Tripadvisor
Τρίκαλα
Αναζήτηση

“Σιχαμερο ελεϊνό και τρισαθλιο.”
Κριτική για: Ρακάριο

Ρακάριο

Επισκευτηκαμε την πόλη την περίοδο των γιορτών.στην είσοδο μια αγενεστατη τυπισσα μας είπε οτι έχει τραπέζι για 6 ενω εμείς ημασταν τεσσερεις και δεν ήθελε να το δεσμεύσει (γιατί προφανώς ήθελε να κανει μεγαλυτερο λογαριασμό). Επειδή έφευγε μια παρέα εξω ( δεκεμβρη μήνα μιλάμε) τη ρωτησαμε αν μπορουμε να κατσουμε εκει. Με μεγαλη αγενεια μας ειπε οτι ειναι κι αυτο τραπεζι για 6 και ΔΕΝ ΤΗ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!! Ελεος δηλαδη...! Τελικα σηκωθηκε μια αλλη μικροτερη παρεα και μας, έβαλε να καθισουμε εξω κάτω απο σομπα. Οταν τη ρωτησαμε αν γίνεται να πάμε μέσα σε περιπτωση που αδειασει κάποιο τραπέζι (γιατί μια κοπελα της παρέας ήταν λίγο άρρωστη) μου απάντησε "σαν πολλά δε ζητας"; επειδή δε θέλαμε να χαλασουμε τη διάθεση μας, δεν σηκωθηκαμε να φύγουμε (κακώς). Μετα απο 40 λεπτα κ ενω έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε να φύγουμε ήρθαν τα φαγητά. Το δικο μου ηταν εντελως ωμό με αιμα και όταν ζήτησα αν γίνεται να το ψησουν λίγο ακόμα η απάντηση του σερβιτόρου ήταν " ααα δε θα τα πάμε καλά...". Τα φαγητα γενικα ηταν μετριοτατα, ολο σαλτσες και λαδια και μηδεν γευση και υστερα μαθαμε απο φιλους Τρικαλινους οτι ουτε οι ντοπιοι δεν πατανε εκει, κοινως κανονικη τουριστοπαγιδα. Απόδειξη δε μας εδωσαν και κάνανε λάθος και στα ρέστα. Ευτυχώς επειδή είδαμε πως πήγαινε η δουλεια προσεχαμε μη μας "δαγκώσουν" κι εκεί. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, friny g

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Από όλες τις απόψεις δεν έχω να πω τπτ κακό.ο ιδιοκτήτης εξαιρετικός ευγενικός να μας εξυπηρετήσει να μας φέρει υπέροχο φαγητό κ υπέροχο κρασί ο χώρος πανέμορφος π σε έκανε να νοιώθεις ζεστασια!μπράβο κ πάλι μπράβο!

Ευχαριστούμε, 815lnk
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2020

Εξυπηρετηθηκαμε πολυ γρηγορα παρολο που είχε παρα πολυ κοσμο. Ωραιο φαγητο και οικονομικο. Ο χωρος πολυ φιλικος, με ωραια διακοσμηση.

Ευχαριστούμε, Ευμορφία Κ
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Γρήγορη Εξυπηρέτηση, το φαγητό ήταν νόστιμο, η σαλάτα που φαγάμε ήταν μιξ έτοιμης σαλάτας με χοντροκομένα κομμάτια μέσα , νόστιμη παρολ'αυτά! Τα κρεατίκα ήρθαν γρήγορα και ήταν νόστιμα. Σε γενικές όμως γραμμές, το προσωπικό έτρεχε χωρίς να είναι το μαγαζί γεμάτο, φαινότανε πως κάτι δεν πήγαινε καλά.. συν ότι μυρίσαμε από πάνω έως κάτω με φαγητό, δυστηχώς..
Δεν νομίζω πως θα ξαναπήγαινα ..

Ευχαριστούμε, Effie1997
Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τα κρέατα άργησαν να έρθουν ενώ τα ορεκτικά ήρθαν πολύ γρήγορα. Γενικά ήταν νόστιμα. Το δεύτερο ούζο δεν ήρθε αλλά ήταν δικαιολογημένο λόγω ημέρας (25/12) . Δεν μου άρεσε πως όταν πήγα να πληρώσω υπήρχε ένταση μεταξύ των υπαλλήλων αλλά και βρισιμο για κάποιον πελάτη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, marymairilou

Ρακάριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τρίκαλα, Περιοχή Τρικάλων

Ρακάριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!