“Απογοήτευση”
Κριτική για: Πίκλα

Πίκλα
Περιγραφή: Η Πικλα είναι ενα μικρό Οινοπαντοπωλειο που επι των πλείστον διαθέτει προιοντα από μικρούς παραγωγούς του νομου Τρικαλων και κατα επέκταση όλης της Ελλάδας. Στο χώρο μας σερβίρονται κρύα πιάτα. Απο τυροκομικά, αλλαντικά, καπνιστά κρέατα καθώς και ψάρια, μέχρι σαλάτες μπρουσκέτες, σάντουιτς και πολλές άλλες λιχουδιές. Όλα μας τα προϊόντα συνοδεύοντα με ρακη, τσίπουρο, μπυρα και αλλα αλκοολούχα ποτά. Υπάρχει τεράστια γκάμα σε βότανα, αφεψήματα, ξηρούς καρπούς όπως και super foods. Επίσης σερβίρουμε πρωινό.

Η τηγανιά μόνο τηγανιά δεν ήταν. Ηταν σκληρή, άνοστη και περισσότερο έμοιαζε με βραστή. Στην πρασινη σαλάτα αναμεικτη, το balsamico ήταν τόσο δυνατό που σου προξενούσε βήχα. Δεν συνιστάται τουλάχιστον για τα φαγητά που φάγαμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, Flyer213031

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος χώρος με παραδοσιακά προϊόντα, ευγενεστατο προσωπικό και καλούς μεζέδες. Το συνιστώ για τσιπουρακι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
13  Ευχαριστούμε, foodmania2019
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό περιβάλλον,πολύ ζεστό και φιλικό.
Εξαιρετικό προσωπικό,ευγενικό και πάντα πρόθυμο να σε εξυπηρέτηση.
Ωραία και μεγάλη ποικιλία σε τοπικά προϊόντα για να πιεις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, thanost06
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019

Πήγαμε απόγευμα για ένα κρασάκι και αντί για μεζέ μας έφεραν ποπ κορν. Την προηγούμενη φορά στην ίδια τιμή μας εφεραν 4 πιατάκια με διαφορετικούς μεζέδες. Ελπίζω να έτυχε και να μην ξανασυμβεί κατι παρομοιο γιατί το περιβάλλον είναι όντως πολύ ωραίο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, G1110YB_
Η κριτική γράφτηκε 4 Δεκεμβρίου 2019

Διαβάζοντας τις κριτικές είπα να δοκιμάσουμε νομίζοντας οτι θα είναι σαν τα μαγαζιά που υπάρχουν στην Αθήνα που έχουν ξεχωριστά τυριά και αλλαντικά και λίγες αλλά ποιοτικές ετικέτες κρασιών......
Βρήκα ενα μαγαζάκι που παραγγείλαμε ομελέτα ,έβαλε τα ωμά αυγά σε δοχείο και άκουσον άκουσον έψησε τα αυγά με φλόγιστρο διότι δεν διαθέτει μέσο ψησίματος, με αποτέλεσμα να έλθει σε εμάς μια ομελέτα άψητη γεμάτη ζουμιά που διαλυόταν σε κάθε πιρουνιά ,επίσης παραγγείλαμε ενα σάντουιτς και μπρουσκέτες όλα ήταν μεγάλα κομμάτια ψωμίιου με λίγες φέτες σαλάμι σαν τσιγαρόχαρτο και τυρί άφαντο
Κρασί μόνο από ασκό.
Γι αυτά μαζί με μια κοκα και ένα καραφάκι ρακί 30 ευρώ........ όταν το ίδιο μεσημέρι σε ονομαστή ταβέρνα φάγαμε 1100κιλό ορεινή μπριζόλα και μπιφτέκι και σαλάτα και διάφορα μεζεδάκια και πληρώσαμε 55 ευρώ.....

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, platia7

Πίκλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τρίκαλα, Περιοχή Τρικάλων

Πίκλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!