Aipytos Guesthouse
Archontiko Fiamegou(Τρίκαλα)
  • Δωρεάν Ίντερνετ
Oreades Hotel(Τρίκαλα)
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Τα δωμάτια είναι ολοκαίνουργια καθώς ο ξενώνας έχει πρόσφατα χτιστεί και έχουν υπέροχη θέα.
Το προσωπικό και ιδιαίτερα η κυρία Λίτσα είναι πολύ φιλική, εξυπηρετική και ετοιμάζει για όλους τους επισκέπτες πρωινό με δικά τους προιόντα.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Costantino4
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Ο ξενωνας ηταν πεντακαθαρος!Η θεα εξαιρετική!!!!Υπάρχει ένας μεγαλος χωρος υποδοχής με μία σάλα στην οποια σερβιρουν το πρωινο,τι καλυτερο απτο να απολαμβανεις τις σπιτικες πιτες της κας Λιτσας διπλα στο τζακι με την απιστευτη θεα της σαλας!Η Κα Λιτσα κ ο γιος της ο Σωτηρης ηταν παντα προθιμοι να μας εξυπηρετησουν !Ευχαριστουμε πολυ για τη ζεστή φιλοξενια!!!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, ΜΑΡΙΑ Σ
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2018

Ειχα κανει κρατηση σενα από τα τρια δωματια για δυο βραδια. Η αρχική εντυπωση ηταν καλη.. το δωματιο/ξενώνας οπως το φανταστηκαμε αλλα και ακομα πιο ωραιο απο κοντα, με ομορφη θεα και προδιαγραφές να ειναι καλο μεχρι που... ανακαλύπτεις οτι:
οι παροχές ειναι ελλιπείς και εξηγούμαι:
1. στο μπανιο μας εβαλαν ενα shower gel για δυο βραδια, επρεπε να ζητησουμε για να μας δωσουν μερικα ακομα
2. το κρεβατι ειχε ένα σεντονι (κατωσεντονο) και όταν ζητησαμε να μας δωσουν άλλο ένα, μας ελεγε η ιδιοκτητρια ότι δεν χρειαζεται και μετα από πολύ παρακληση μας ειπε να ερθει στο δωματιο να το δουμε παρεα!!! Να δουμε αν χρειαζεται δευτερο σεντονι. Τελικα μετα από πολύ συζητηση μας αφησε ένα σεντονι στο δωματιο!!!
3. Το χαρτι τουαλετας ηταν 1 για δυο ατομα για δυο βραδια, επρεπε να το ζητησουμε και αυτό για να παραλαβουμε άλλο ένα
4. Το τελευταιο και καλυτερο, επειδη μας ειχαν βαλει πατακι στο μπανιο για τα νερα, ηρθαν να το αλλαξουν και δεν εβαλαν ποτε άλλο, οποτε αναγκαστηκαμε τη δευτερη μερα να βαλουμε μια μικρη πετσετα για να μαζευει τα νερα από το μπανιο (να εξηγηθω το μπανιο είναι ρηχο και τα νερα ευκολα βγαινουν εκτος). Ακουσον ακουσον την μερα που πηγαμε να φυγουμε πηρε την πετσετα η ιδιοκτητρια και μας την εβγαλε εξω σε εξαλλη κατασταση ζητωντας με απαραδεκτο υφος γιατι ειχε μαζεψει νερα η πετσετα.
5. Πρωινο μετριο: στο τηλεφωνο μας ειχε αναφερει ότι εχει πλουσιο πρωινο, ακολουθει το γαλλικο πρωινο (ετσι μου ειπε τηλεφωνικως) και όταν ρωτησα για κατι παραδοσιακο μου ειπε ότι εχει πιττα παραδοσιακη. Λοιπον στην πραξη το πρωινο ηταν μετριο χωρις καμια πιττα παραδοσιακη, με δυο κομματια κεικ και λιγη μαρμελαδα ισα ισα 4 φετες ψωμι ζυμωτο για δυο ατομα. Αυτό ηταν το πλουσιο γαλλικο πρωινο. Να μην πω για το καφε που επρεπε να τον ζητησεις να ερθει και αμα τελειωνε επρεπε να ζητησεις να σου συμπληρωσει στην μικρη κουπα και μετα την κανατα την επερνε πισω. Με τη σταγονα μετραγαν τον καφε!
6. Τελευταιο θα ηθελα να αναφερω ότι μας ζητησε ευγενικα να εχουμε μετρητα γιατι εχει βλαβη το μηχανημα πιστωτικης λογω του χιονια πριν φτασω στο καταλυμα! Οντως ειχαμε μετρητα αλλα όταν ρωτησα αν μπορω να πληρωσω με καρτα, καθως ειχε περασει μια βδομαδα που δεν χιονιζε και θεωρησα ότι θα ειχε αποκατασταθει η βλαβη, επεμενε ότι επρεπε να πληρωσω μετρητα επειδη δεν δουελευε το μηχανημα της πιστωτικης. Ελπιζω η βλαβη να εφτιαξε από τοτε… και να μη ζηταει μετρητα ακομα 
Λογω της αγένειας της συγκεκριμενης κυριας δεν συστηνω το καταλυμα και θα ξανασκεφτω να δωσω γενικα τοσα λεφτα για τοσο λίγες παροχες!!!

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, changel23
Η κριτική γράφτηκε 27 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η αρχική εντυπωση ηταν καλη.. ενα μεσαίου μεγαθους δωματιο/ξενώνας , με ομορφη θεα κ προδιαγραφές να ειναι καλο μεχρι που... ανακαλύπτεις πως δεν υπαρχει τοίχος αλλα γυψοσανίδα που χωρίζει εσας κ τους διπλα.. δεν ακους μονο το ροχαλιτο αλλα ακομα κ το γελιο.. κουβεντα.. τηλεοραση! Η προσφορα αναφέρει πρωινο .. οπου περιορίζεται σε 1 κομματι κεικ κ καφε / ατομο + 1 φετα ψωμι με 2 κουταλάκια μαρμελάδα/ατομο ! Η τσιγκουνιά δε σταματάει στο πρωινο αλλα ακομα κ στο χαρτι τουαλέτας που δεν υπηρχε 2ο στο δωματιο κ μας τελειωσε κατα τη διάρκεια της νύχτας ....

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Daphne S
Η κριτική γράφτηκε 23 Μαρτίου 2017

Όλα ήταν τέλεια ... Πήγαμε με την οικογένεια μου στα μεσαία Τρίκαλα και μείναμε στο κατάλυμα Aipytos. Η υπέροχη οικοδέσποινα Κ. Γαριφαλιά μας έκανε τις διακοπές μας ακόμη καλύτερες αφού μας υποδέχτηκε με το υπέροχο χαμόγελο της και μας εξυπηρέτησε με όποιους τρόπους μπορούσε , και με το παραπάνω. Το δωμάτιο ήταν πεντακάθαρο , άνετο, με υπέροχη θέα ... Το δε πρωινό επίσης πολύ καλό. Αυτό όμως που μου άρεσε περισσότερο ήταν οι υπέροχες μαρμελάδες που είχε φτιάξει η ίδια η κυρία Γαριφαλιά ... Θα ξαναπάω σίγουρα σε αυτό το κατάλυμα γιατί ένιωσα και ήταν όλα υπέροχα και το συνιστώ ανεπιφύλαχτα ! Χαρούλα και κορίτσια από Σαντορίνη

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Ιωάννα Ρ