Ότι πρέπει για οικογενειακές διακοπές και όχι μόνο.
Ήσυχο και όμορφο κατάλυμα. Καθαρά, άνετα δωμάτια, πολύ ωραία πισίνα και όμορφοι εξωτερικοί χώροι (γκαζόν, φοίνικες).
Πολύ ωραίο και το Πρωινό με παραδοσιακές πίτες, κρουασάν, μπουγατσάκια κτλ κτλ.
Οι ιδιοκτήτες φιλικότατοι και πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν.
Φανταστικά κοκτέιλ στο μπαρ της πισίνας.

θα το τιμήσουμε σίγουρα όταν επισκεφτούμε ξανά την Σκύρο

Ευχαριστούμε, ΘΟΔΩΡΗΣ Π

Επιλέξαμε τη Σκύρο φέτος το καλοκαίρι για τις διακοπές μας . Το "Μελικάρι" ήταν η ιδανική επιλογή. Φανταστικοί κήποι , πισίνα , κοντά στη θάλασσα .
Οι ιδιοκτήτες πάντα πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν. Σίγουρα θα ξανά πάμε .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Macgyver21r
Ο/η thedorav, Ιδιοκτήτης του Melikari Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.

Μεγάλο και άνετο ξενοδοχείο με ωραίους εξ χώρους πεντακάθαρους.
Το πρωινό παραδοσιακό με σκυριανα τοπικά προϊόντα. Τα δωμάτια άνετα καθαρά με πολύ καλά στρώματα(μαλακά η σκληρά γούστα είναι αυτά)εγω τα βρήκα οκ. πισίνα μεγαλη και με ΒΑΤΗΡΑ.οι ιδιοκτήτες πρόθυμοι σε όλα όσα ζητήσαμε να μας εξηπηρετησουν . Εμείς πήγαμε τέλος Ιουλίου και ξεκουραστηκαμε πολύ. Ο μικρός δε ξετρελάθηκε.
Η πιο ωραία παραλία και με Beach bar στα 2 λεπτά με τα πόδια.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Panospapapanos
Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Καταρχάς , θα ξεκινήσω με τα θετικά του ξενοδοχείου , πολύ όμορφος εξωτερικόσ χώρος , καθαρός και περιποιημένος κήπος όμορφα φωτισμένος , καθαρά δωμάτια , ξύλινες ξαπλωστρες και μεγάλες ομπρέλες. Κοντά στην παραλία , πας με τα πόδια . Στο μπαλκόνι είχε ξύλινο σαλόνι
Ωστόσο , τα στρώματα ήταν χαλια , μπορούσες με το χέρι να νιώσεις τα ελατήρια , άλλωστε ο ύπνος στις διακοπές είναι πολύ σημαντικός γιατί πας για να ξεκουραστείςετσι δεν είναι ;
Άλλο σημαντικό ήταν ότι η πισίνα δεν είχε υπερχείλιση , δηλαδή το νερό σταματούσε καμία 20αρια πόντους από το χείλος της πισίνας με αποτελέσμα να μην μπορείς να κρατηθείς στην άκρη (κάτι που όλοι κάνουμε )κ να χαλαρώσεις. Είναι κοντά στο δρόμο και έχει λίγο φασαρία.
Στο δωμάτιο που πληρώναμε 120€ για 2 ενηλικες κ ένα παιδί δεν υπήρχε ούτε ένα ποτήρι αν χρειαστούμε για να πιούμε νερό !!!!που φυσικά θα είχαμε αγοράσει εμεις .(δεν υπήρχε φυσικά welcome water Υ.Γ. 0,30€κόστος )Ούτε κάπου να βάλουμε τις οδοντόβουρτσες, είχε μια πολύ μικρή εταζέρα με κλίση προς τα έξω για τα νερά κ οι οδοντόβουρτσες πέφτανε .
Το δωμάτιο basic κ χωρίς προσωπικότητα.
Το πρωινό καλό ήταν αλλά επαναλαμβανόμενο άρα κ μονότονο , το σίγουρο ομως ήταν ότι δεν έφευγες πεινασμένος.
Κ ερχόμαστε στο προκείμενο , δεν νοείται να τρώω πρωινό σε τραπεζομάντηλο που δεν αλλαζοταν ΠΟΤΕ ! έχουν κάτι μπλε τραπεζομάντηλα όλη μέρα κ αναγκαζομασταν να φάμε πάνω σε αυτά που σκονίζονταν όλη μέρα κ κυριως εκεί που είχαν προγευματισει πριν λίγο κάποιοι άλλοι κ άλλοι κ άλλοι , εννοείται πως είχαν λαδιές.Απαραδεκτο ! Είναι θέμα υγιεινής , βασικές αρχές της εστίασης. Δεν έκανα θέμα γιατί ο σύζυγος δεν με άφησε για να μην χαλάσουμε την διάθεση μας, είχε προηγηθεί κάποιος διαπληκτισμός με την ιδιοκτήτρια για κάτι άλλο.
Το κοντεινερ του καφέ θέλει επειγόντως καθάρισμα , ήταν χαλια , όπως κ το στάντ με τα φλυτζάνια είχε σκόνη. Κάθε μέρα τα παρατηρουσα μηπως αλλάξει κάτι,αλλά δεν !
Θεωρώ ότι οι υπηρεσίες που προσφέρει δέν είναι για πάνω από 80 /85€
Η ιδιοκτήτρια , όταν μας ρώτησε αν ημασταν ευχαριστημένοι ,στράβωσε που της υποδείξαμε κάτι κ προσπαθούσε να μας πείσει ότι ημαστε εμεις λάθος . Επίσης θεωρεί ότι έχει πολύ καλές τιμές για Σκύρο.
Αναρωτιέμαι , τι το ξεχωριστό έχει η Σκύρος που θα πρέπει να έχει ακριβα καταλύματα με μέτριες υπηρεσίες;;;;;
120€ κ οι σκεπές των περισσότερων κτίσματων, μπαρ ,δωματίων κ χώρου πρωινού ήταν με πάνελ πολυουρεθάνης , ε όχι !!
Έχω ταξιδέψει παρα πολύ και στην Ελλάδα κ στο εξωτερικό κ μπορώ να κρίνω . Μπορείτε να δείτε τις κριτικές μου για ξενοδοχεία που έχω επισκεφτεί κ θα καταλάβετε.πχ Χαλκιδική κ Σαντορίνη (Φηρά )με ελαφρώς ακριβότερες τιμές την ίδια περίοδο κ τετράκλινο.

Ευχαριστούμε, BERI1974
Η κριτική έγινε: 9 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Καθαρό δωμάτιο αλλά το στρώμα όχι και πολύ άνετο. Ο περιβάλλοντας χώρος μεγάλος και περιποιημένος όπου μπορούν να παίζουν άνετα τα παιδιά και πισίνα με bar για στιγμές χαλάρωσης . Πρωινό απλό χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Ευχαριστούμε, sokratiss990