Η κριτική έγινε: 17 Ιουνίου 2019

Είχαμε να επισκεφτούμε το ξενοδοχείο δυο τρία χρόνια. Εμφανής ένας νέος αέρας με ακόμη καλύτερο service, όλα τα κορίτσια και τα αγόρια έτοιμα να ικανοποιήσουν και την παραμικρή ανάγκη του πελάτη. Μπράβο AMMOS!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, GiorgosAda
Ο/η Anny M, Owner του Ammos Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Ιουνίου 2019

Αγαπητέ GiorgosAda,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σχόλιά σας. Μας τιμάει ιδιαίτερα η επιστροφή σας στο Ammos. Με χαρά θα σας δεχτούμε ξανά στο εγγύς μέλλον.

Με εκτίμηση

Η κριτική έγινε: 29 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφο ξενοδοχείο, υψηλής αισθητικής, πολύ κοντα στη θάλασσα και στη χώρα. Το δωμάτιο που μέναμε ήταν πολύ ευχάριστο, ψηλοτάβανο και ευρύχωρο για 4 ατομα(Νο 20). Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό πολύ φιλόξενοι και πρόθυμοι, με πολύ φιλική διάθεση!

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, CHRISTOSC229
Ο/η Anny M, Manager του Ammos Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Μαΐου 2019

Αγαπητέ CHRISTOSC229,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που διαθέσατε να μας αφήσετε το σχόλιό σας στο TripAdvisor. Εκτιμούμε τα θετικά σας σχόλια σχετικά με τις εγκαταστάσεις και την αισθητική του ξενοδοχείου.
Τα σχόλια σας μας βοηθούν στη διαρκή μας προσπάθεια να παρέχουμε υψηλού επιπέδου υπηρεσίες στους καλεσμένους μας .

Ελπίζουμε να σας έχουμε και πάλι κοντά μας.

AMMOS BOUTIQUE HOTEL

Η κριτική έγινε: 27 Απριλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε 5 υπέροχες μέρες στο ξενοδοχείο Ammos Hotel και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι. Η υπέροχη θέα από το μπαλκόνι μας, η καθαριότητα και το φιλόξενο προσωπικό είναι μόνο λίγα από αυτά που διαθέτει. Επίσης βρίσκεται σε πολύ προνομιακό σημείο περίπου στο κέντρο του νησιού δίπλα σε μια από τις ωραιότερες παραλιες.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, DMougopetrou
Η κριτική έγινε: 3 Οκτωβρίου 2018

Επισκεφθήκαμε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο τον Σεπτέμβρη και μείναμε αρκετά ικανοποιημένοι. Το δωμάτιο όντως δεν είχε θέα, κάτι που γνώριζα, αλλά ήταν αρκετά cozy. Μικρό σχετικά μπάνιο, αλλά καθαρό. Πολύ ήρεμο περιβάλλον, ευχάριστο και ευγενικό προσωπικό. Υπέροχο πρωινό και ευπρεπές εστιατόριο. Όντως ακριβό, αλλά θεωρώ πως οι τιμές ήταν ανάλογες των προδιαγραφών και της παροχής που προσφέρουν. Ιδανικό για ήρεμες διακοπές (τουλάχιστον για Σεπτέμβρη).

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Q2371HG_
Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθηκαμε το ξενοδοχειο φετος τον 15Αυγουστο. Ειμασταν πολυ ενθουσιασμενοι αλλα δυστυχως ο ενθουσιασμος μας δεν κρατησε για πολυ.
υποτιθεται οτι κλεισαμε σε ενα απο τα καλυτερα ξενοδοχεια στην Σκυρο κ φυσικα περιμεναμε να απολαυσουμε στο μεγιστο την διαμονη μας.
δυστυχως ομως το δωματιο ηταν αρκετα μικρο, εννοειται χωρις θεα, κ οχι καθαρο. υπηρχαν τριχες σε ολες τις γωνιες απο τους προηγουμενους. πετσετες κ σεντονια μερα παρα μερα αλλαγη.
το στρωμα στο κρεβατι τοσο σκληρο που ξυπναγαμε πιασμενοι.
κατω απο το κρεβατι να μην αναφερω ποση βρωμια υπηρχε, ειναι περιττο.
το μπανιο μια τραγωδια. τοσο μικρο που για να μπεις στην ντουζιερα επρεπε να γυρισεις στο πλαι. η κρεμαστη τουαλετα στριμωγμενη αναμεσα σε τοιχο κ ντουζιερα.
μυρμηγκια μπαινανε στο δωματιο μας καθε μερα κ ας μην ειχαμε αφησει μεσα τιποτα φαγωσιμο.
η τηλεοραση παλια κ επιανε τρια καναλια.
το σημα wifi συνεχως χανοταν.
δεν ειχε καν παργκινκ και παρκαραμε το αυτοκινητο πανω στο δρομο.
το μονο θετικο που εχω να πω ειναι το πρωινο κ τα χαμογελαστα παιδια που τα εχουν στο σερβιρισμα.
πεταξαμε ενα σκασμο λεφτα για ενα δωματιο κατα την γνωμη μου μετριο που δεν ανταποκρινεται στο boutique hotel που θελουν να πλασαρουν.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
10  Ευχαριστούμε, Irene G
Ο/η Anny M, Ιδιοκτήτης του Ammos Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Σεπτεμβρίου 2018

Αγαπητή Irene G,

Σας ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σας στο Tripadvisor και λυπούμαστε ιδιαίτερα που δεν απολαύσατε στο μέγιστο τη διαμονή σας στο Ammos Boutique Hotel. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το 2018 το Ammos έχει πιστοποιηθεί ως το καλύτερο ξενοδοχείο ανάμεσα στα 13 ξενοδοχειακά συγκροτήματα στην Σκύρο σύμφωνα με τις κριτικές των επισκεπτών μας στο Tripadvisor.

Όλα τα δίκλινα δωμάτιά μας έχουν το μέγεθος των 25τ.μ. και χωρίζονται σε δίκλινα με θέα προς τη θάλασσα και σε δίκλινα χωρίς θέα. Η κράτησή σας πραγματοποιήθηκε για ένα δίκλινο χωρίς θέα, σημείο το οποίο θα γνωρίζατε πριν φθάσετε στο συγκρότημα. Μας συγχωρείτε για το ατυχές γεγονός των μυρμηγκιών. Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε παραδοσικαό οικισμό με έντονο το στοιχείο της φύσης. Μετά την ενημέρωσή απο μερους σας,ανταποκριθήκαμε άμεσα με καθαρισμό του δωματίου και με την χρήση εντομοαπωθητικού.

Όλα τα μπάνια διαθέτουν μοντέρνο design κρεμαστής λεκάνης, και καμπίνα κρυστάλλου, η οποία ανοίγει καθ' όλη την μια πλευρά της.
Τα στρώματα είναι εξαιρετικής ποιότητας και τα έχουμε προμηθευτεί από ένα ονομαστό εργοστάσιο. Πολλοί επισκέπτες επιθυμούν να πληροφορηθούν σχετικά με αυτά και την προέλευσή τους, ωστόσο σεβόμαστε την άποψή σας και αναγνωρίζουμε ότι ο "καλός ύπνος" είναι υποκειμενικός.
Οι τηλεοράσεις είναι σύγχρονης τεχνολογίας και LCD. Καθώς το νησί δεν διαθέτει κεραία ψηφιακού σήματος, υπάρχει κάλυψη και των 6 πανελλαδικών καναλιών μέσω δορυφόρου. Το ξενοδοχείο έχει προχωρήσει επιχειρεί την εγκατάσταση δορυφορικού εξοπλισμού.
Όσον αφορά το parking, όλοι οι επισκέπτες έιναι ενήμεροι για τους χώρους στάθμευσης κοντά στο ξενοδοχείο αφού απαγορεύεται η διέλευση των αυτοκινήτων εντός παραδοσιακού οικισμού στον οποίο τοποθετείται το συγκρότημα. Αναγράφεται και στην ιστοσελίδα μας αλλά και σε όλα τα συστήματα κρατήσεων, καθώς επίσης και στο επιβεβαιώτικό της κράτησής σας.

Είμαστε περήφανοι για την ομάδα που έχει συγκροτηθεί στο Ammos, με συναδέλφους οι οποίοι πάντοτε προσπαθούν για την καλύτερη εξυπηρέτηση των επισκεπτών μας και έχουν κύρια προσόντα το χαμόγελο και την καλοσύνη.
Στόχος της διεύθυνσης είναι το αναβαθμισμένο και προσωποποιημένο σέρβις, προσφέροντας πάντοτε μια μοναδική αίσθηση φιλοξενίας.

Αννυ Μαντά
Ιδιοκτήτρια