Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2017

Διαβάζοντας κάποια σχόλια στο tripadvisor πήγαμε με φόβο στο Cape Kanapitsa. Αλλά τελικά ήταν πολύ διαφορετικά από αυτό που περιμέναμε να βρούμε.
Εξαιρετική θέα !!! Πολύ καλή εξυπηρέτηση από τους υπαλλήλους στην reception.
Υπήρχαν κάποια αδύνατα σημεία, όπως το πρωινό που μάλλον χρειάζεται λίγο να εμπλουτιστεί και σε κάποια σημεία τα δωμάτια θέλουν κάποια συντήρηση .
Σε θέμα καθαριότητας τα δωμάτια που μείναμε ήταν άψογα και η οποιαδήποτε ατέλεια επιλύθηκε αμέσως. Ωραία η πισίνα και ο χώρος γύρω από αυτή.
Η διαδρομή με τα πόδια προς την παραλία και το beach bar Avaton είναι μαγευτική, όπως και η θέα από κάθε μεριά του ξενοδοχείου.

Συμβουλή: A very good choice
  • Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, ReppasS
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2017

Απουσια ζεστου νερου ολες τις ημερες και ολες τις ωρες της ημερας...με πληρη αδιαφορια απο την πλευρα της διευθυνσης του ξενοδοχειου...Απαραδεκτο..φτωχο και κακης ποιοτητας πρωινο και χωρις εξυπηρετηση απο το προσωπικο.. Δωματια με αριστη θεα..οντως..αλλα υπο καταρευση....ολα ετοιμοροπα και βρωμικα...κουρτινες και τοιχοι γεματα λεκεδες και απομηναρια απο σκοτωμενα κουνουπια...καθαριοτητα κατω του μετριου... Με 188 ευρω το βραδυ περιμενα κατι καλυτερο!

Συμβουλή: κοντα στην πισινα
  • Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, teopalios
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2015

Μετά από απόφαση μας να περάσουμε την επέτειο μας στην Σκιάθο αποφασίσαμε να μείνουμε στο Καναπιτσα!!!Τι λάθος επιλογή!!!απαράδεκτη συμπεριφορά στη ρεσεψιον και το δωμάτιο απλά χαλια!!!μας έβαλαν σε ένα δωμάτιο στο υσογειο που μόνο ξενοδοχείο δεν θύμιζε!!!κρίμα τα 140 ευρώ που δώσαμε για την βραδιά!!!

• Διαμονή: Ιούνιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, 992magda
Ο/η skiathosjsi, General Manager του Cape Kanapitsa Hotel & Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Ιανουαρίου 2016

Αγαπητή κα,
Λυπούμαστε που δεν μείνατε ευχαριστημένη κατά τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Σε ότι αφορά τις απόψεις σας για τη ρεσεψιόν και το δωμάτιο είναι απόλυτα σεβαστές αλλά δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε.
Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια εργαλεία όπως το tripadvisor έχουν "χάσει-μπερδέψει" το σκοπό της υπάρξης τους ο οποίος είναι η ανταλλαγή απόψεων για καταλύμματα, εστιατόρια, κλπ σημειώνοντας τα δυνατά και αδύνατα σημέια των επιχειρήσεων, από επισκέπτες που έχουν ήδη πάει ώστε να βοηθούν τους επόμενους να έχουν μια πιο καθαρή εικόνα.
Δυστυχώς όμως τα τελευταία χρησιμοποιούνται από επισκέπτες οι οποίοι βγάζουν όλη τους την κακία και το μίσος γιατί δεν πέτυχαν μια δωρεάν αναβάθμιση δωματίου, δεν πήραν μια έξτρα έκπτωση κατά την αναχώριση, ή οποιασδήποτε μορφής δωρεάν κέρδος.
Εφόσον δεν σας ικανοποιούσε το δωμάτιο σας αγαπητή κυρία, θα μπορούσατε να ζητήσετε αλλαγή δωματίου (ειδικά αφού ήταν η Επέτειός σας) και να αναβαθμιστείτε σε υψηλότερης κατηγορίας δωμάτιο, με το αντίτοιχο κόστος.

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουνίου 2015

Κλείσαμε Σουίτα μεσω του booking.com υπήρχε μια προσφορά για σουίτα -79% και έτσι αποφασίσαμε με το άλλο ζευγάρι να κλείσουμε την σουίτα 4ων ατόμων. Ο πιο βασικός λόγος που κλείσαμε την σουίτα ήταν η προσφορά που είχε η θέα το υδρομασάζ που έλεγε οτι έχει (εικόνα 1). Τελικά το δωμάτιο δεν είχε υδρομασάζ και μας είπαν οτι είναι λάθος του booking και ότι καμία απο τις 4ων ατόμων σουίτες δεν έχει υδρομασάζ. Έτσι αποφάσισα να καλέσω τηλεφωνικά ως νέος πελάτης και να ρωτήσω αν υπάρχει σουίτα διαθέσιμη στις ίδιες ημερομηνίες 4ων ατόμων και ρώτησα αν περιλαμβάνει υδρομασάζ όπως γράφει το booking.com και μου είπαν βεβαίως υπάρχει στη μια απο τις 3 σουίτες η στη μια απο τις 2 δεν θυμάμαι καλά. Επέστεψα απο μπάνιο στο ξενοδοχείο πήγα στη reception και είπα παρακαλώ να με μεταφέρετε στην σουίτα με υδρομασάζ .γιατί αυτό έκλεισα και μου είπαν πάλι οτι δεν έχει υδρομασάζ και οταν είπα μα πριν λιγο στο τηλέφωνο μου είπατε έχει υδρομασάζ η κοπέλα στη reception δεν ήξερε τι να πει και μου είπε μισό λεπτό να καλέσω τον ιδιοκτήτη να μιλήσετε της είπα οτι δεν χρειάζεται και της ειπα οτι είναι ντροπή και ξεφτιλικι αυτό που κάνουν.

α-)Στο μπαλκόνι στάζανε νερά απο πάνω δεν ξέρω απο που. (εικόνα 2)
β-)Η τραπεζαρία στο μπαλκόνι είχε τρεις καρέκλες και όχι 4 όσα άτομα ήμασταν η μία έσπασε όταν έκατσα κόντεψα να σπάσω το κεφάλι μου. (75 κιλά είμαι)
γ-)Η πόρτα του μπαλκονιού δεν έκλεινε τελείως (συρόμενη) και ήθελε να είσαι ο Ηρακλής για να την ανοίξεις (εικόνα 3). και δεν είχε και σίτα όπως λέει στις παροχές.
δ-)Το βράδυ που γυρίσαμε όλα τα φώτα στους διαδρόμους ήταν κλείστα δεν βλέπαμε μπροστά μας στην πισίνα επίσης ήταν κλειστά.

θα μπορούσα να γράψω και άλλα, αλλά τέσπα οσο γράφω νευριάζω και δεν θέλω να χαλάσω τις διακοπές μου.

Τα μόνα καλα ήταν:
1-)Η θέα την ημέρα
2-)Μπράβο στα παιδιά που δούλευαν στο pool bar ήταν ευγενέστατα και πρόθυμα να εξυπηρετήσουν.

• Διαμονή: Ιούνιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
4  Ευχαριστούμε, GiasinImam
Ο/η skiathosjsi, Γενικός Διευθυντής του Cape Kanapitsa Hotel & Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Ιουλίου 2015

Αγαπητέ επισκέπτη,
Λυπούμαστε που κατα τη διαμονή σας δεν περάσατε καλά αλλά καλό θα είναι στο μέλλον μέσο του πρακτορείου / συστήματος που κλείνετε το δωμάτιο / σουίτα της αρεσκείας σας να επιβεβαιώνετε με προσοχή τις λεπτομέρειες της κράτησης σας.
Πάρα ταύτα εφόσον όπως αναφέρετε κλείσατε μέσω του booking, θα μπορούσατε να επικοινωνήσετε με το γραφείο σας να ενημερώσετε ότι δεν λάβατε τις παροχές που είχατε κλείσει, αλλά δεν το κάνατε.....
Η σουίτα 4 ατόμων ΔΕΝ διαθέτει jacuzzi και σας ενημερώσαν και στη ρεσεψιόν μετά την άφιξη σας. Όπως αναφέρετε, "καλέσατε τηλεφωνικά" να ρωτήσετε και πάλι για το ίδιο θέμα και σας αναφέρθηκε και πάλι ότι η σουίτα 4 ατόμων ΔΕΝ διαθέτει jacuzzi, αλλά οι σουίτες 2 ατόμων είναι αυτές που το διαθέτουν, οι οποίες όμως έχουν πιο ακριβή τιμή την οποία δεν θέλατε να πληρώσετε (το οποίο είναι πλήρως σεβαστό).
Το να θεωρείτε όμως σωστή κίνηση να μπαίνετε στο ίντερνετ να δυσφημείτε το ξενοδοχείο επειδή κάνατε μια επιλογή που δεν σας άρεσε είναι μάλλον ατυχές.
Παράλληλα αναφέρετε και κάποιες άλλες παρατηρήσεις οι οποίες όμως δεν προσθέτουν κάποια χρήσιμη πληροφορία για τους επισκέπτες όπως

-στο μπαλκόνι στάζαν νερά (2 ημέρες πριν έβρεχε συνέχεια και πέρνει χρόνο να στεγνώσουν τα νερά-οι βροχές συμβάινουν και στα νησιά το καλοκαίρι με μορφή μπόρας συνήθως)
-στη βεράντα είχε 3 αντί 4 καρέκλες (το προσωπικό είναι στη διαθεσή σας να λύσει οποιοδήποτε πρόβλημα-έλλειψη καρέκλας εφόσον ενημερωθεί-εάν δεν κάνω λάθος η καρέκλα που έσπασε αντικαταστάθηκε άμεσα)
-στην πόρτα του μπαλκονιού (συγκεκριμένα) δεν υπάρχει κάποια ειδική μνεία για σίτα - σίτα υπάρχει στα υπνοδωμάτια.
-τα φώτα στους διαδρόμους είναι πάντοτε αναμένα τη νύχτα με λαμπτήρες που συμβάλλουν στην προστασία του περιβάλλοντος. Στο χώρο της πισίνας, την ώρα που κλείνει κλείνει και ο χώρος για λόγους ασφαλείας.

Σε κάθε περίπτωση, η εταιρεία μας έχει παρουσία πάνω απο 40 χρόνια στον τουρισμό της Σκιάθου και η ιστορία της δείχνει το επίπεδο των παρεχομένων υπηρεσιών.

Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2014 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο είναι το καλυτερο που έχω μείνει εδώ και παρα πολλά χρόνια και ηταν και ο λογος που μπήκα στο trip advisor για να δώσω την καλη κριτική μου.. Λοιπον για 125 ευρώ στην αρχή νόμιζα οτι ηταν overpriced αλλά αλλαξα γνώμη με το που ανοιξα τις κουρτίνες του δωματίου και είδα την πιο απίστευτη θεα που έχω δει απο ξενοδοχείο ποτε.. Το πρωτο πράγμα που σκέφτηκα ηταν οτι τα δυο αστέρια το αδικουν παρα πολύ.. Κατοπιν είδα οτι έχουμε δυο παραλίες παρα πολύ κοντά μας και πολύ καλες παραλίες.. Επίσης στις παραλίες περνάει water taxi και σε παει στη πόλη της Σκιάθου σε λιγοτερο απο 20 λεπτα... Την αλλη μέρα το πρωι φαγαμε το καλυτερο πρωινό που έχω φαει ποτε μου.. Πραγματικα ο μάγειρας είναι αστέρι.. Ξεχνάμε τις μαρμελάδες και τα κριτσινια και τρώμε τοστακια κρουασάν σοκολάτα και φοβερό κεικ .. Τέλος το ξενοδοχείο έχει φοβερές πισίνες με φοβερή θεα που συναντάς μονο σε 5αστερα.. Ο εξοπλισμός δωματίου είχε full hd οθόνες και wifi πολύ γρήγορο. Το συνιστω σε οποιονδηποτε που θέλει να περάσει ηρεμα πρωινά στην παραλία και φοβερά κοσμοπολίτικα βράδια στην πόλη της Σκιαθου..
Αλέξανδρος

Διαμονή: Αύγουστος 2014, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, AlexandrosMarousi
Ο/η skiathosjsi, Manager του Cape Kanapitsa Hotel & Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Σεπτεμβρίου 2014

Αγαπητοί επισκέπτες
Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.
Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε σύντομα