Merenda

Εμπειρία...

Κριτική για: Poseidonion Grand Hotel
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 29 Ιουλ 2023μέσω κινητής συσκευής
Είναι ενα ξενοδοχείο κόσμημα. Το περιβάλλον του είναι ακρως χαλαρωτικό και η διαμονή μας εκεί ηταν μια όμορφη εμπειρία. Η καθαριότητα και το σερβις ηταν άψογο και ανάλογο των 5 αστέρων που έχει το ξενοδοχείο. Απολαύσαμε τα κοκτέιλς στη βεράντα το απόγευμα
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 31 Αυγ 2023
Αγαπητή Merenda,
Είναι μεγάλη τιμή για εμάς να διαβάζουμε τόσο θετικά σχόλια για το Poseidonion Grand Hotel. Βασικός μας στόχος είναι να προσφέρουμε σε κάθε μας επισκέπτη μια ξεχωριστή εμπειρία φιλοξενίας, που αντανακλά τη φιλοσοφία του ξενοδοχείου όλα τα χρόνια λειτουργίας του.
Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.
Γενικός Διευθυντής
1.4 χλμ. από Poseidonion Grand Hotel
Παραλιακό
Σπέτσες: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 23 Ιουλίου 2023

σε εξαιρετικό σημείο με εκπληκτική θέα, πολύ καθαρό και με ευγενικό προσωπικό. η διαμονή μας εκεί ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία. οι χώροι του ξενοδοχείου και η επίπλωση εποχής σε συνδιασμό με τις ανέσεις του σήμερα σου δίνουν ενα ακόμα λόγο να αισθάνεσαι υπέροχα και να μην θέλεις να φύγεις. μπορείς απλά να κάθεσαι στο προσεγμένο και καλοδιατηρημένο σαλόνι και να απολαμβάνεις την στιγμή χαζεύοντας τα πολύχρωμα πλακάκια στο πάτωμα...........

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
    • Ποιότητα
6  Ευχαριστούμε, Sofi N
Ο/η Poseidonion Grand Hotel, General Manager του Poseidonion Grand Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Αυγούστου 2023

Αγαπητή Sofi NS,
Ευχαριστούμε πολύ που μοιραστήκατε την εμπειρία σας από το Poseidonion Grand Hotel. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε τη διαμονή σας, καθώς και τη μοναδική αισθητική του ξενοδοχείου που αντανακλά την διαχρονική κομψότητά του. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.
Mε εκτίμηση,
Γενικός Διευθυντής

Η κριτική έγινε: 30 Ιουνίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Τέλειο ξενοδοχείο πολύ καλά ανεκενησμενο διαφυλαξαν το παλιό στυλ αφήνοντας τα παλιά δάπεδα τα περισσότερα αντικείμενα είναι αναπαλεωμενο τέλεια εξυπηρέτηση τέλειο πρωινό πολύ ευγενικοί όλοι οι εργαζόμενοι συγχαρητήρια στον ιδιοκτήτη ελπίζω να ξαναπαω

Συμβουλή για το δωμάτιο: Είναι το κόσμημα των Σπετσών πρέπει να το επισκεφτούν πήγα στο νησί μόνο γιαυτό το ξενοδοχείο είχα πάει παλιά που ήταν ερημωμενο με είχε στενοχωρησει
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, Κατερινα Γ
Ο/η Poseidonion Grand Hotel, General Manager του Poseidonion Grand Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Ιουλίου 2023

Αγαπητή Κατερίνα, Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Poseidonion Grand Hotel και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε τη διαμονή σας κοντά μας. Διατηρώντας τη διαχρονικότητά του, το ξενοδοχείο μας προσφέρει μια μοναδική εμπειρία φιλοξενίας, ταυτισμένη με τη φιλοσοφία που το χαρακτήριζει για περισσότερο από 100 χρόνια λειτουργίας του. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.
General Manager

Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο δωμάτιο με όλες τις παροχές, ευγένεια, άμεση εξυπηρέτηση για ό,τι χρειάστηκε και πλούσιο πρωινό! Η τοποθεσία του εξυπηρετεί, καθώς το ξενοδοχείο απέχει ελάχιστα μέτρα από το λιμάνι! Η καλύτερη επιλογή για όποιον βρεθεί στις Σπέτσες!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, angeliki_ts
Ο/η Poseidonion Grand Hotel, General Manager του Poseidonion Grand Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Ιουλίου 2023

Αγαπητή angeliki_ts,
Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Poseidonion Grand Hotel και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε την εμπειρία διαμονής κοντά μας. Βασικός σκοπός μας είναι προσφέρουμε στους επισκέπτες μας μια μοναδική φιλοξενία που αντανακλά τη φιλοσοφία του ξενοδοχείου μας. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.

Δημήτηρης Γκουντιμένκο

Η κριτική έγινε: 12 Ιουνίου 2023

Πάρα πολύ ωραίο φαγητό και καταπληκτικός ο Shef Θεολόγος Αμηράς όχι μόνον στις δημιουργίες του ,αλλά και στο ενδιαφέρον του για να ικανοποιήσει τις «απαιτήσεις»των πελατών αλλά το σημαντικότερο να ακούσει τυχόν προτάσεις ,με σκοπό την βελτίωση του έργου του.Δεν έχω συναντήσει ποτέ πάλι τόσο ωραία συμπεριφορά.Πολύ ποιοτικός άνθρωπος
Εξαιρετικός !!
Ευγενικό και το υπόλοιπο προσωπικό.
12/06/2023

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2023
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, XrysaK25

Αγαπήτη Xrysa K,
Ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας λόγια τόσο για την εμπειρία φιλοξενίας όσο και τις γαστρονομικές προτάσεις του ξενοδοχείου μας. Σκόπος μας παραμένει να προσφέρουμε στους επισκέπτες μας ξεχωριστές υπηρεσίες που αντανακλούν τη φιλοσοφία του Poseidonion Grand Hotel. Μείνετε βέβαιη πως θα μοιραστούμε τα σχόλιά σας με την ομάδα μας. Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.

Η κριτική έγινε: 5 Ιουνίου 2023

Λατρεύω το Ποσειδώνιο! Στην πρώτη μας επίσκεψη στις Σπέτσες -πριν πολλά χρόνια- το βλέπαμε να στέκει έρημο, παρατημένο, αλλά τόσο μεγαλειώδες... και ονειρευόμουν να μείνω κάποτε σε αυτό! Το θαύμα έγινε, επαναλειτούργησε το 2009 και μείναμε επιτέλους σε αυτό το μεγάλο ιστορικό ξενοδοχείο της Ελλάδας το 2011, για πρώτη φορά! Ακολούθησαν και άλλες φορές, πάντα στο τέλος Μαϊου, για να γιορτάσουμε την επέτειό μας! Φέτος ήταν η τέταρτη φορά, και σίγουρα όχι η τελευταία...
Επιλέγουμε πάντα δωμάτιο στην ιστορική πτέρυγα, με θέα θάλασσα. Μάς περίμενε κρασί και φρούτα στο δωμάτιο, σπετσιώτικα αμυγδαλωτά και δωρεάν εμφιαλωμένο νερό. Υπάρχει και μηχανή εσπρέσσο με δωρεάν κάψουλες κ.λ.π.
Walk-in closet, καλλυντικά Jo Malone, αφράτα μπουρνούζια-πετσέτες και παντόφλες, τεράστιο κρεβάτι με σούπερ άνετο στρώμα κ.ά. κάνουν τη διαμονή πραγματικά πολυτελή! Και η όμορφη διακόσμηση παντού, η αρχοντιά, η απίστευτη αρχιτεκτονική και ιστορία κάνουν αυτό το ξενοδοχείο ΜΟΝΑΔΙΚΟ!
Ήσυχος κήπος με πισίνα στο πίσω μέρος, υπέροχα σαλόνια, καλωσόρισμα με δροσερή σπιτική λεμονάδα, πλούσιο και ποιοτικό πρωινό στη θρυλική βεράντα (άριστη εξυπηρέτηση από το προσωπικό), είναι στις δωρεάν παροχές για όλους τους πελάτες! Τα απογευματινά μας cocktails και πάλι στη βεράντα χρεώνονται λογικά και είναι πολύ καλά! Πήρα το γευστικότατο "No more colada" (14€) και ο σύζυγος ένα single malt ουίσκι (12€), μαζί με ωραιότατα καπνιστά αμύγδαλα...
Το μόνο μου παράπονο έχει να κάνει με τον κωδικό του wi fi (είχε το σύμβολο $ που δεν υπάρχει στο δικό μου κινητό MLS) που δε μού επέτρεψε να συνδεθώ, ενημέρωσα σχετικά και ελπίζω να ληφθεί υπ'όψιν. Αυτό δε χάλασε καθόλου τη διαμονή μου φυσικά...
Ευχαριστούμε και εις το επανιδείν!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2023
    • Ποιότητα
1  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece

Αγαπητή AthanasiaGreece,
Ευχαριστούμε πολύ που μοιραστήκατε την εμπειρία σας από το Poseidοnion Grand Hotel. Είναι ιδιαίτερη τιμή και χαρά για εμάς να διαβάζουμε τόσο θετικά σχόλια, καθώς η σταθερή σας προτίμηση αποτελεί για εμάς τη μεγαλύτερη επιβράβευση. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.