Κατερινα Γ

Πέρασα υπεροχα

Κριτική για: Poseidonion Grand Hotel
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 30 Ιουν 2023μέσω κινητής συσκευής
Τέλειο ξενοδοχείο πολύ καλά ανεκενησμενο διαφυλαξαν το παλιό στυλ αφήνοντας τα παλιά δάπεδα τα περισσότερα αντικείμενα είναι αναπαλεωμενο τέλεια εξυπηρέτηση τέλειο πρωινό πολύ ευγενικοί όλοι οι εργαζόμενοι συγχαρητήρια στον ιδιοκτήτη ελπίζω να ξαναπαω
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2023
Συμβουλή: Είναι το κόσμημα των Σπετσών πρέπει να το επισκεφτούν πήγα στο νησί μόνο γιαυτό το ξενοδοχείο...
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε μόνος/-η
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 13 Ιουλ 2023
Αγαπητή Κατερίνα, Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Poseidonion Grand Hotel και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε τη διαμονή σας κοντά μας. Διατηρώντας τη διαχρονικότητά του, το ξενοδοχείο μας προσφέρει μια μοναδική εμπειρία φιλοξενίας, ταυτισμένη με τη φιλοσοφία που το χαρακτήριζει για περισσότερο από 100 χρόνια λειτουργίας του. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.
General Manager
1.4 χλμ. από Poseidonion Grand Hotel
Παραλιακό
Σπέτσες: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο δωμάτιο με όλες τις παροχές, ευγένεια, άμεση εξυπηρέτηση για ό,τι χρειάστηκε και πλούσιο πρωινό! Η τοποθεσία του εξυπηρετεί, καθώς το ξενοδοχείο απέχει ελάχιστα μέτρα από το λιμάνι! Η καλύτερη επιλογή για όποιον βρεθεί στις Σπέτσες!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, angeliki_ts
Ο/η Poseidonion Grand Hotel, General Manager του Poseidonion Grand Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Ιουλίου 2023

Αγαπητή angeliki_ts,
Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Poseidonion Grand Hotel και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε την εμπειρία διαμονής κοντά μας. Βασικός σκοπός μας είναι προσφέρουμε στους επισκέπτες μας μια μοναδική φιλοξενία που αντανακλά τη φιλοσοφία του ξενοδοχείου μας. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.

Δημήτηρης Γκουντιμένκο

Η κριτική έγινε: 12 Ιουνίου 2023

Πάρα πολύ ωραίο φαγητό και καταπληκτικός ο Shef Θεολόγος Αμηράς όχι μόνον στις δημιουργίες του ,αλλά και στο ενδιαφέρον του για να ικανοποιήσει τις «απαιτήσεις»των πελατών αλλά το σημαντικότερο να ακούσει τυχόν προτάσεις ,με σκοπό την βελτίωση του έργου του.Δεν έχω συναντήσει ποτέ πάλι τόσο ωραία συμπεριφορά.Πολύ ποιοτικός άνθρωπος
Εξαιρετικός !!
Ευγενικό και το υπόλοιπο προσωπικό.
12/06/2023

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2023
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, XrysaK25

Αγαπήτη Xrysa K,
Ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας λόγια τόσο για την εμπειρία φιλοξενίας όσο και τις γαστρονομικές προτάσεις του ξενοδοχείου μας. Σκόπος μας παραμένει να προσφέρουμε στους επισκέπτες μας ξεχωριστές υπηρεσίες που αντανακλούν τη φιλοσοφία του Poseidonion Grand Hotel. Μείνετε βέβαιη πως θα μοιραστούμε τα σχόλιά σας με την ομάδα μας. Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.

Η κριτική έγινε: 5 Ιουνίου 2023

Λατρεύω το Ποσειδώνιο! Στην πρώτη μας επίσκεψη στις Σπέτσες -πριν πολλά χρόνια- το βλέπαμε να στέκει έρημο, παρατημένο, αλλά τόσο μεγαλειώδες... και ονειρευόμουν να μείνω κάποτε σε αυτό! Το θαύμα έγινε, επαναλειτούργησε το 2009 και μείναμε επιτέλους σε αυτό το μεγάλο ιστορικό ξενοδοχείο της Ελλάδας το 2011, για πρώτη φορά! Ακολούθησαν και άλλες φορές, πάντα στο τέλος Μαϊου, για να γιορτάσουμε την επέτειό μας! Φέτος ήταν η τέταρτη φορά, και σίγουρα όχι η τελευταία...
Επιλέγουμε πάντα δωμάτιο στην ιστορική πτέρυγα, με θέα θάλασσα. Μάς περίμενε κρασί και φρούτα στο δωμάτιο, σπετσιώτικα αμυγδαλωτά και δωρεάν εμφιαλωμένο νερό. Υπάρχει και μηχανή εσπρέσσο με δωρεάν κάψουλες κ.λ.π.
Walk-in closet, καλλυντικά Jo Malone, αφράτα μπουρνούζια-πετσέτες και παντόφλες, τεράστιο κρεβάτι με σούπερ άνετο στρώμα κ.ά. κάνουν τη διαμονή πραγματικά πολυτελή! Και η όμορφη διακόσμηση παντού, η αρχοντιά, η απίστευτη αρχιτεκτονική και ιστορία κάνουν αυτό το ξενοδοχείο ΜΟΝΑΔΙΚΟ!
Ήσυχος κήπος με πισίνα στο πίσω μέρος, υπέροχα σαλόνια, καλωσόρισμα με δροσερή σπιτική λεμονάδα, πλούσιο και ποιοτικό πρωινό στη θρυλική βεράντα (άριστη εξυπηρέτηση από το προσωπικό), είναι στις δωρεάν παροχές για όλους τους πελάτες! Τα απογευματινά μας cocktails και πάλι στη βεράντα χρεώνονται λογικά και είναι πολύ καλά! Πήρα το γευστικότατο "No more colada" (14€) και ο σύζυγος ένα single malt ουίσκι (12€), μαζί με ωραιότατα καπνιστά αμύγδαλα...
Το μόνο μου παράπονο έχει να κάνει με τον κωδικό του wi fi (είχε το σύμβολο $ που δεν υπάρχει στο δικό μου κινητό MLS) που δε μού επέτρεψε να συνδεθώ, ενημέρωσα σχετικά και ελπίζω να ληφθεί υπ'όψιν. Αυτό δε χάλασε καθόλου τη διαμονή μου φυσικά...
Ευχαριστούμε και εις το επανιδείν!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2023
1  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece

Αγαπητή AthanasiaGreece,
Ευχαριστούμε πολύ που μοιραστήκατε την εμπειρία σας από το Poseidοnion Grand Hotel. Είναι ιδιαίτερη τιμή και χαρά για εμάς να διαβάζουμε τόσο θετικά σχόλια, καθώς η σταθερή σας προτίμηση αποτελεί για εμάς τη μεγαλύτερη επιβράβευση. Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σύντομα.

Η κριτική έγινε: 14 Οκτωβρίου 2022

Οι χώροι του ξενοδοχείου υπέροχοι και προσεγμένοι . Το ίδιο και το δωμάτιο .
Ό,τι περιμένει κανείς από ένα πεντάστερο ξενοδοχείο . Το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό . Η ευγένεια τους να μας περιμένουν στο λιμάνι για να πάρουν τις βαλίτσες μας αλλά και στην επιστροφή να μας τις φέρουν το απόγευμα στο καράβι , εκτιμήθηκε δεόντως . Μοναδική παραφωνία οι χιλιοχρησιμοποιημένες πετσέτες της πισίνας (η μια , μάλιστα, ξηλωμένη) και το πρωινό που σε ποιότητα ήταν μακράν κατώτερο των προσδοκιών μας.
Δεδομένου ότι βρεθήκαμε στα πλαίσια του mini marathon και αρκετοί ένοικοι (όπως κι εμείς) παίρναμε μέρος στον αγώνα , θα περίμενε κανείς πολύ καλύτερες επιλογές στο μπουφέ .
Τα σχεδόν παξιμαδένια βαφλάκια, τα ξαναζεσταμένα και μπαγιάτικα κρουασανάκια, τα σχεδόν απολιθωμένα αυγά μάτια που έδειχναν τηγανισμένα ώρες πριν και οι ανύπαρκτοι χυμοί (ψάχναμε σερβιτόρο γιατί ο μοναδικός χυμός πορτοκάλι ήταν σερβιριζόμενος όπως κι ο καφές) ήταν μια απογοήτευση . Λίγο προσούτο και μια γραβιέρα δεν φτάνουν να σώσουν την παρτίδα σ ένα ξενοδοχείο που θέλει να πλασάρει και from farm to table επιλογές . Και τα βραστά αυγά ωραία πάνω στο ντεκόρ από άχυρα , αλλά χωρίς ούτε μια γαλλική ομελέτα ή έστω ποσέ με αβοκάντο , φάνταζαν φτωχά και μόνα . Για μπενεντίκτ ούτε λόγος …
Με χρέωση διανυκτέρευσης άνω των 300 ευρώ το δίκλινο , συγνώμη αλλά έχω απαιτήσεις και μέτρο σύγκρισης επίσης .

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, Κατερίνα Α
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2022

Ένα καταπληκτικό κτήριο 100 ετών περίπου που πραγματικά αξίζει να δει κανείς από κοντά και να μείνει. Ένα ξενοδοχείο νεοκλασικής αρχιτεκτονικής με άρωμα Γαλλικής Ριβιέρας που αποτελούσε κάποτε το πιο κοσμοπολίτικο θέρετρο της Ελλάδας. Δυστυχώς υπήρξαν κάποια πράγματα που μου χάλασαν αυτή την εικόνα και φυσικά οφείλονται όπως στις περισσότερες περιπτώσεις άλλωστε στον ανθρώπινο παράγοντα. Το σέρβις στην πισίνα ήταν σχεδόν "κρυμμένο" καθώς ψάχναμε κάποιον να παραγγείλουμε και είμασταν σε αναζήτηση προσωπικού. Το φαγητό δεν ανταποκρίνονταν καθόλου στην τιμή (150 Ευρώ στο φθηνό τους εστιατόριο για δύο άτομα χωρίς μπουκάλι κρασί και πιάτα κρύα και μπερδεμένα). Στην βεράντα το βράδυ που καθίσαμε για ποτό είχαμε και την εμπειρία αγενούς προσωπικού. Δύσκολα θα ξανά πάω...

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, sali_van68