Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2017

Πρόκειται για ένα θαυμάσιο ξενοδοχείο με υπέροχη αισθητική τόσο στους κοινόχρηστους χώρους όσο και στα δωμάτια και πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό. Η τοποθεσία του εξαιρετική. Πολύ νόστιμη και πρωτότυπη κουζίνα. Θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.

• Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, krmich
Ο/η Poseidonion G, General Manager του Poseidonion Grand Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τα όμορφα λόγια με τα οποία περιγράφετε την διαμονή σας στο Poseidonion, και που μας προτείνετε στους αναγνώστες του Tripadvisor.
Είναι ιδιαίτερη τιμή για εμάς να διαβάζουμε τόσο όμορφα σχόλια σχετικά με το επίπεδο των υπηρεσιών και τη μοναδική αισθητική του ξενοδοχείου μας. Επιπλέον χαιρόμαστε που απολαύσατε τις γαστρονομικές προτάσεις του σεφ μας, θαυμάζοντας παράλληλα την ειδυλλιακή τοποθεσία του ξενοδοχείου στο γραφικό λιμάνι των Σπετσών.
Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε και πάλι κοντά μας σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2017

Επιβλητικο,πολυτελες ξενοδοχειο που παραπεμπει στην αριστοκρατια του περασμενου αιωνα,οπως κι ολες οι Σπετσες.Υψηλη αισθητικη,καλογουστα ολα,ευγενεια, καθαριοτητα,εξυπηρετηση.Το πρωινο πολυ καλο και εξαιρετικο εστιατοριο .Τα μπροστινα δωματια εχουν υπεροχη θεα στη θαλασσα.Οι τιμες αναλογες με αυτο που προσφερει.

Συμβουλή: Μπροστινο δωματιο με θεα
  • Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, 123.189.473

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε μαζί μας τις εντυπώσεις σας.
Τα όμορφα λόγια σας σχετικά με την αισθητική του Ποσειδωνίου και το επίπεδο της εξυπηρέτησης που παρέχεται από την ομάδα μας, μας τιμούν ιδιαιτέρως. Χαιρόμαστε πολύ να προσφέρουμε μοναδικές εμπειρίες στο χώρο μας, με θέα πάντοτε το υπέροχο νησί των Σπετσών.
Θα ήταν τιμή για εμάς να σας έχουμε και πάλι κοντά μας σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο, σε εξαιρετικό σημείο. Ωραία δωμάτια, άνετα με εξαιρετική θέα στη θάλασσα, τα μπροστινά. Μέναμε σε δίκλινο του δευτέρου ορόφου, με θεα στη θάλασσα.
Το δωμάτιο ήταν πολύ καθαρό, είχε ευρύχωρο μπάνιο και όλες τις παροχές των πέντε αστέρων . Εξαιρετικό ήταν και το πρωινό .
Στα πλην , η μικρή πισίνα. Επίσης ορισμένα δωμάτια δεν έχουν μπαλκόνι αλλά παράθυρο .

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, ΚΑΤΕΡΙΝΑ Μ

Αγαπητή KATEPINA M,
Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε ιδιαιτέρως για το χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την εμπειρία σας στο Ποσειδώνιο.
Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που μείνατε ικανοποιημένη από την αισθητική των δωματίων μας και την ποικιλία των γαστρονομικών μας προτάσεων. Στόχος μας είναι να παρέχουμε μόνο το καλύτερο στους επισκέπτες μας. Αναφορικά με το μέγεθος της πισίνας και τα παράθυρα των δωματίων, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε προβεί σε πολύ μικρές τροποποιήσεις της αρχικής δομής του κτηρίου προκειμένου να μην χάσει την αυθεντικότητα και τη μοναδικότητά του. Επομένως δεν ήταν δυνατό για εμάς να προχωρήσουμε σε τόσο σημαντικές αρχιτεκτονικές μεταβολές.
Σας ευχαριστούμε και πάλι που μας επιλέξατε και θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε και πάλι κοντά μας.

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Σημείο αναφοράς για το νησί. Ευρύχωρα δωμάτια με ωραία αισθητική. Η καθαριότητα είναι αυτονόητη. Ένα από τα καλύτερα στο νησί. Ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου είναι ευγενέστατος. Η τιμή είναι ισάξια της ποιότητας.

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, gus600
Ο/η Poseidonion G, General Manager του Poseidonion Grand Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ gus600,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να περιγράψετε με τόσο όμορφα λόγια την εμπειρία σας κοντά μας.
Τα θερμά σας σχόλια αποτελούν ιδιαίτερη τιμή για εμάς, καθώς καθημερινά προσπαθούμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο να σας παρέχουμε υψηλού επιπέδου υπηρεσίες. Η φιλοσοφία του Ποσειδωνίου στηρίζεται στις αρχές της αυθεντική ελληνικής φιλοξενίας και καθημερινά δουλεύουμε σκληρά με γνώμονα τη δική σας ικανοποίηση.
Θα χαρούμε να σας έχουμε και πάλι κοντά μας σύντομα.

Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επιβλητικό κτίριο με καλαίσθητα δωμάτια μόνο αυτό.Το επισκέφθηκα Ιουνιο,η reception ένα μικρο γραφείο δίπλα στη σκάλα και στην έξοδο για το κήπο και τη πισίνα δεν μου άρεσε καθόλου.Το δωμάτιο υπερβολικά μικρό Μα καλαίσθητο.Το προσωπικό ανεκπαίδευτο,περίμενα να παραγγείλω στην πισίνα πάνω από μισή ώρα,δεν υπήρχε η μάλλον δεν ερχόταν κανένας όταν ήδη είχα ειδοποίηση από το σπα πως ήθελα να παραγγείλω.Το πρωινό ανεπαρκές .Τα κρύα ζεστά και τα ζεστά κρύα...Γενικά από το προσωπικό λείπει το χαμόγελο και το ενδιαφέρον προς τον πελάτη...

Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, KonstantinosMet

Αγαπητέ KonstantinosMet,
Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να καταγράψετε την κριτική σας για το Ποσειδώνιο.
Χαιρόμαστε πολύ που μείνατε ικανοποιημένος από την αισθητική προσέγγιση των χώρων μας και την γενικότερη ατμόσφαιρα που επικρατεί στο ιστορικό αυτό κτήριο.
Τα σχόλιά σας ωστόσο αναφορικά με το επίπεδο των υπηρεσιών που προσφέρει η ομάδα μας κάνουν εντύπωση, καθώς όλοι είναι άριστα εκπαιδευμένοι ώστε να εξυπηρετούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους επισκέπτες μας. Επομένως δεν μπορούμε παρά να θεωρούμε το περιστατικό που περιγράφετε μεμονωμένο καθώς δεν αντιπροσωπεύει την φιλοσοφία μας και το αυθεντικό ενδιαφέρον με το οποίο το προσωπικό μας φροντίζει για την πλήρη ικανοποίηση των επισκεπτών. Αναφορικά με την ποικιλία του πρωινού και την ποιότητα των γαστρονομικών μας προτάσεων, οι παρατηρήσεις σας θα ληφθούν σοβαρά υπόψη και θα τεθούν προς περαιτέρω συζήτηση.
Σας ευχαριστούμε που μας επιλέξατε και ευχόμαστε να σας έχουμε και πάλι κοντά μας σύντομα.