“Επίσκεψη στον Πόρο. ”

Ταβέρνα Γεια Μας
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πριν μερικές μέρες επισκςφθήκαμε το όμορφο νησί του Πόρου, συγκεκριμένα για την ορκωμοσία του γιου μας που υπηρετεί στο ναυτικό.. Εκεί, και μετά το πέρας της ορκωμοσίας, πήγαμε για φαγητό.. Περνώντας απ'εξω και μιας και γινόταν λίγο χαμός εξ αιτίας της ορκωμοσίας των νέων ναυτών και εξ αιτίας της βροχής που έπεφτε, έτυχε και βρήκαμε τραπέζι στη συγκεκριμένη ταβέρνα..
Το προσωπικό, αν και ομολογουμένως γινόταν χαμός, ήταν αρκετά εξυπηρετικό και τα φαγητά πολύ καλά.. Ελπίζω να βρεθούμε και για άλλη φορά στον Πόρο, και, ναι, γιατί όχι να επισκεφθούμε πάλι την ίδια ταβέρνα...

Ευχαριστούμε, 546dimitrad

Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2017

Μετά την πρώτη επίσκεψη, σχεδόν καθημερινά δειπνούσαμε εκεί. Να δώσετε την παραγγελία σας στην κυρία Ντίνα, μια γλυκίτατη, ευγενική και εξυπηρετικότατη κυρία. Αν δεν μπορείτε να αποφασίσετε, σας προτείνει τα καλύτερα με βάση τα γούστα και τις προτιμίσεις σας. Οι μερίδες είναι μεγάλες, δε συστήνω πλήρες γεύμα. Αν θέλετε σαλάτα με ορεκτικά ή μόνο κυρίως και 1-2 ορεκτικά. Η κρυπριακή σαλάτα είναι πεντανόστιμη. Κρέας πολύ νόστιμο και θαλασσινά φρέσκα, ο σύζυγος είναι ο ψαράς της ταβέρνας. Πολύ καλές τιμές και μεγάλη πικοιλία.

Ευχαριστούμε, Melenia458
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2017

Επισκεφθήκαμε τον Πόρο για τριήμερο 1 με 3 Σεπτεμβρίου.Φτάνοντας μπήκαμε τυχαία στο συγκεκριμένο εστιατόριο μιας και ήταν απέναντι από την πιάτσα ταξί (πολύ βασικό αν είσαι φορτωμένος μιας και το μείον του Πόρου στο σημείο του λιμανιού που αποβιβάζουν Φοίβος,και Απόλλων Ελλάς πιάτσα ταξί δεν υπάρχει,αντίθετα τα ferry boats είναι ευνοημένα μιας και είναι δίπλα,και είσαι υποχρεωμένος ή να έχεις κλείσει ταξί ή να περπατήσεις σέρνοντας τις αποσκευές στον καυτό ήλιο περίπου εφτακόσια μέτρα) και δεν χάσαμε.Το φαγητό πεντανόστιμο,κάθε φαγητό έχει την δική του ξεχωριστή πινελιά,οι μερίδες λίαν ικανοποιητικές,οι τιμές λογικές,το προσωπικό ευγενέστατο.χαμογελαστό με σοβαρό ενδιαφέρον στην εξυπηρέτηση του πελάτη, πραγματικά νοιώσαμε πολύ οικεία.Η εξυπηρέτηση άμεση,αλλά αυτό που σε κερδίζει και πρέπει να τονίσουμε ιδιαιτέρως είναι η διακριτική αλλά και τόσο φιλική αεικίνητη κυρία Ντίνα που είναι η ψυχή του μαγαζιού.Στις τρεις μέρες που μείναμε στον Πόρο επισκεφθήκαμε και άλλες ταβέρνες με τα συν και τα πλην τους,στο Γεια μας φάγαμε συνολικά δυο φορές,για μένα το πεντάρι πάει δίκαια εδώ.Μια σωστή επιχείρηση που ξέρει να σέβεται και να επιδιώκει την ικανοποίηση του πελάτη.Ευχαριστούμε και του χρόνου με υγεία,αν δεν μας καθίσει λόγω εργασίας κανένα τριήμερο μες το χειμώνα..

Ευχαριστούμε, Geo P
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα εστιατόριο που απευθύνετε σε τουρίστες που δεν γνωρίζουν ελληνική κουζίνα και δεν έχουν απαιτησεις.Ολα τα πιάτα ήταν μέτρια .Σαλάτες περιλουσμενες στην σως,κυρίως πιάτα με ψητά που κολυμπούν στο λάδι από το συνοδευόμενο γαρνιρισμα και δεν καταλαβαίνει γευση.

Ευχαριστούμε, ARCHI I
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2017

Δώστε την παραγγελία σας στην Ντίνα! Δδοκιμάστε κάτι νέο: χαμογελαστό φαγητό μπροστά στο κανάλι.
Πάρα πολύ καλές τιμές, επιλεγμένα ντόπια υλικά, για υπέροχες σαλάτες και φρέσκο ψάρι.
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΒΙΚΥ

1  Ευχαριστούμε, kontaxisg

Ταβέρνα Γεια Μας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πόρος, Νησιά του Σαρωνικού

Ταβέρνα Γεια Μας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!