Η κριτική έγινε: 17 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ενα υπεροχο αναπαλαιωμενο σπιτι που σε κερδιζει απο την εισοδο ακομα. Η φιλοξενια απο το Φλοριαν υποδειγματικη και αναπαντεχη. Αν επιλεξετε τον Πορο σαν προορισμο σας προτεινω ανεπιφυλακτα να μεινετε Στο Ρολοι.Ειναι εμπειρια.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, 498kristinal
Ο/η Marieluise A, Owner του Στο Ρολόι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Ιουλίου 2019
Μετάφραση Google

Dear Kristina,
thank you very much for your kind words! We shall be looking forward to having you back to Poros as our guest, whenever convenient to you. Best regards, Marie Luise

Η κριτική έγινε: 20 Οκτωβρίου 2015

Για μια ακόμη φορά μείναμε στο μικρό στούντιο στο Roloi για ενα σκ και για μια ακόμη φορά περάσαμε υπέροχα.Μικρό ζεστό, καλαίσθητο με την προσωπική φροντίδα και το γούστο της κας Αντωνιάδου που εκπέμπει και στην πιο μικρή λεπτομέρεια.Ο νέος χώρος του στούντιο μια πολύ όμορφη μικρή βεράντα με θέα φανταστική σε όλη την πόλη αλλά και τη θάλασσα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: ΟΛα είναι τέλεια!
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
1  Ευχαριστούμε, 07EVI08
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Το να ξεκινάει σε αυτό το μέρος το καλοκαίρι σου θεωρείται ευλογία.
Μείναμε στην μεζονέτα που έχει και την πισίνα.
Απίστευτη διακόσμηση-θέα. Δεν θέλαμε να φύγουμε απο το δωμάτιο μας. Επίσης για οτι χρειαστήκαμε υπήρχε ο υπάλληλος των ξενοδόχων που μας βοηθούσε.
Έχει βέβαια αρκετές σκάλες οπότε να έρθετε προετοιμασμένοι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2014
2  Ευχαριστούμε, Margarita K
Η κριτική έγινε: 2 Οκτωβρίου 2014

Για την επέτειο του γάμου μας,τον Σεπτέμβριο του 2014,ψάχναμε ένα μέρος ιδιαίτερο και βρήκαμε ο,τι ονειρευόμασταν στο Anemone Main House στο Πόρο.Συνδυάζει την ατελείωτη ομορφιά με την προσεγμένη ποιότητα.Στην υπέροχη και "μυρωδάτη" αυλή του,με τις μπουκαμβίλιες,τις λεμονιές,το δενδρολίβανο,το αγιόκλημα,μας καλωσόρισε πολύ φιλικά η κ.Μαρί Λουίζ Αντωνιάδου,ιδιοκτήτρια του Ξενώνα με τους συνεργάτες της...τί να πρωτοθαυμάσουμε...τη πισίνα (στην αποκλειστική διάθεση μας) με την ελιά από πάνω της να ρίχνει την ευεργετική σκιά της τις ώρες του μεσημεριού...το σπίτι (σε δύο επίπεδα) με όλες τις ανέσεις και τα πολύ όμορφα συνδυασμένα έπιπλα...και τη θέα από το μπαλκόνι του πρώτου ορόφου,πώς να τη περιγράψεις...ν´απλώνεται μπροστά σου ο καταγάλανος κόλπος με τα ιστιοφόρα,οι καταπράσινοι λόφοι του Πόρου και τα βουνά της Πελοπονήσου στο βάθος...και το απόγευμα να μή χορταίνεις τη μαγευτική δύση με τα χρώματα της.Η κ. Μαρί Λουίζ,πολύ ευγενική και συγκεκριμένη στις πληροφορίες της ,με διάθεση να μας διευκολύνει σε κάθε τι...ο Φλωριάν,πάντα πρόθυμος ,χαμογελαστός και συνεπής για τις μετακινήσεις μας (μας περίμενε στο λιμάνι για να μας "κουβαλήσει")...ο Γιάννης με την καλαισθησία του στη διαμόρφωση των κήπων (αξίζει να επισκεφτείτε τον βραχόκηπο στο Ρολόι Στούντιο,τον άλλο ξενώνα της κ. Αντωνιάδου) και η Ζανέτ με την επιμελημένη καθαριότητα , έκαναν τη παραμονή μας στο Anemome Main House αξέχαστη...σας ευχαριστούμε πολύ.
Στέργιος-Κορίνα

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2014
1  Ευχαριστούμε, Korina1947
Η κριτική έγινε: 1 Απριλίου 2014

Μείναμε Παρασκευή και Σάββατο , δύο βραδυές του Μαρτίου στον Ξενώνα που εφτιαξε η Κυρία Μαριλίζ Αντωνιάδου στον Πόρο και ονομάζεται LITTLE TOWER. Μαζί με το ΣΤΟ ΡΟΛΟΙ είναι ξενώνες με γούστο, ανακαινισμένοι και προσαρμοσμένοι πολύ πετυχημένα στην εποχή που κτίστηκαν τον περασμένο αιώνα αλλά με σύγχρονες ανέσεις. Η θέα είναι καταπληκτική, τα χρώματα και τα έπιπλα που διάλεξε η Κυρία Αντωνιάδου πάρα πολύ ωραία.Είχαμε μπαλκονάκι και πίναμε με την απίθανη θέα το καφεδάκι μας που το φτιάχναμε στο κουζινάκι που πάρχει στον ξενώνα.Το κουζινάκι έχει όλα τα απαραίτητα για να φτιάξει κανείς μόνος του πρωινό αν θέλει ή να μαγειρέψει κάτι. Οι πετσέτες στο μπάνιο αρίστης ποιότητας, όπως επίσης και τα σαμπουάν και σαπούνια που προσφέρονται στον ξενώνα .΄Ολα πεντακάθαρα.
Στην αυλή μοσχοβολούσαν το δενδρολίβανο και τα διάφορα μυρωδικά που έχει φυτέψει και που όλα αυτά ο ήλιος της Ελλάδας τα κάνει ακόμα πιό όμορφα. Ο καιρός ήταν θαύμα. Μακάρι όλοι οι ξενώνες στην Ελλάδα να έχουν αυτό το επίπεδο με τις λογικές τιμές που έχει ο ξενώνας της Κυρία Αντωνιάδου. Περπατάς περίπου 5-6 λεπτά από την παραλία για να φτάσεις στον ξενώνα και βρίσκεις τον παράδεισο.Διαβάσαμε , ησυχάσαμε, περπατήσαμε φάγαμε παρα πολύ ωραία και φτηνά στα ταβερνάκια του Πόρου και επιστρέψαμε με πολύ ωραίες εικόνες στις υποχρεώσεις μας.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους