TripAdvisor
Πόρος
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 20 Οκτωβρίου 2015

Για μια ακόμη φορά μείναμε στο μικρό στούντιο στο Roloi για ενα σκ και για μια ακόμη φορά περάσαμε υπέροχα.Μικρό ζεστό, καλαίσθητο με την προσωπική φροντίδα και το γούστο της κας Αντωνιάδου που εκπέμπει και στην πιο μικρή λεπτομέρεια.Ο νέος χώρος του στούντιο μια πολύ όμορφη μικρή βεράντα με θέα φανταστική σε όλη την πόλη αλλά και τη θάλασσα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: ΟΛα είναι τέλεια!
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2015
1  Ευχαριστούμε, 07EVI08
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Το να ξεκινάει σε αυτό το μέρος το καλοκαίρι σου θεωρείται ευλογία.
Μείναμε στην μεζονέτα που έχει και την πισίνα.
Απίστευτη διακόσμηση-θέα. Δεν θέλαμε να φύγουμε απο το δωμάτιο μας. Επίσης για οτι χρειαστήκαμε υπήρχε ο υπάλληλος των ξενοδόχων που μας βοηθούσε.
Έχει βέβαια αρκετές σκάλες οπότε να έρθετε προετοιμασμένοι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2014
2  Ευχαριστούμε, Margarita K
Η κριτική έγινε: 2 Οκτωβρίου 2014

Για την επέτειο του γάμου μας,τον Σεπτέμβριο του 2014,ψάχναμε ένα μέρος ιδιαίτερο και βρήκαμε ο,τι ονειρευόμασταν στο Anemone Main House στο Πόρο.Συνδυάζει την ατελείωτη ομορφιά με την προσεγμένη ποιότητα.Στην υπέροχη και "μυρωδάτη" αυλή του,με τις μπουκαμβίλιες,τις λεμονιές,το δενδρολίβανο,το αγιόκλημα,μας καλωσόρισε πολύ φιλικά η κ.Μαρί Λουίζ Αντωνιάδου,ιδιοκτήτρια του Ξενώνα με τους συνεργάτες της...τί να πρωτοθαυμάσουμε...τη πισίνα (στην αποκλειστική διάθεση μας) με την ελιά από πάνω της να ρίχνει την ευεργετική σκιά της τις ώρες του μεσημεριού...το σπίτι (σε δύο επίπεδα) με όλες τις ανέσεις και τα πολύ όμορφα συνδυασμένα έπιπλα...και τη θέα από το μπαλκόνι του πρώτου ορόφου,πώς να τη περιγράψεις...ν´απλώνεται μπροστά σου ο καταγάλανος κόλπος με τα ιστιοφόρα,οι καταπράσινοι λόφοι του Πόρου και τα βουνά της Πελοπονήσου στο βάθος...και το απόγευμα να μή χορταίνεις τη μαγευτική δύση με τα χρώματα της.Η κ. Μαρί Λουίζ,πολύ ευγενική και συγκεκριμένη στις πληροφορίες της ,με διάθεση να μας διευκολύνει σε κάθε τι...ο Φλωριάν,πάντα πρόθυμος ,χαμογελαστός και συνεπής για τις μετακινήσεις μας (μας περίμενε στο λιμάνι για να μας "κουβαλήσει")...ο Γιάννης με την καλαισθησία του στη διαμόρφωση των κήπων (αξίζει να επισκεφτείτε τον βραχόκηπο στο Ρολόι Στούντιο,τον άλλο ξενώνα της κ. Αντωνιάδου) και η Ζανέτ με την επιμελημένη καθαριότητα , έκαναν τη παραμονή μας στο Anemome Main House αξέχαστη...σας ευχαριστούμε πολύ.
Στέργιος-Κορίνα

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2014
1  Ευχαριστούμε, Korina1947
Η κριτική έγινε: 1 Απριλίου 2014

Μείναμε Παρασκευή και Σάββατο , δύο βραδυές του Μαρτίου στον Ξενώνα που εφτιαξε η Κυρία Μαριλίζ Αντωνιάδου στον Πόρο και ονομάζεται LITTLE TOWER. Μαζί με το ΣΤΟ ΡΟΛΟΙ είναι ξενώνες με γούστο, ανακαινισμένοι και προσαρμοσμένοι πολύ πετυχημένα στην εποχή που κτίστηκαν τον περασμένο αιώνα αλλά με σύγχρονες ανέσεις. Η θέα είναι καταπληκτική, τα χρώματα και τα έπιπλα που διάλεξε η Κυρία Αντωνιάδου πάρα πολύ ωραία.Είχαμε μπαλκονάκι και πίναμε με την απίθανη θέα το καφεδάκι μας που το φτιάχναμε στο κουζινάκι που πάρχει στον ξενώνα.Το κουζινάκι έχει όλα τα απαραίτητα για να φτιάξει κανείς μόνος του πρωινό αν θέλει ή να μαγειρέψει κάτι. Οι πετσέτες στο μπάνιο αρίστης ποιότητας, όπως επίσης και τα σαμπουάν και σαπούνια που προσφέρονται στον ξενώνα .΄Ολα πεντακάθαρα.
Στην αυλή μοσχοβολούσαν το δενδρολίβανο και τα διάφορα μυρωδικά που έχει φυτέψει και που όλα αυτά ο ήλιος της Ελλάδας τα κάνει ακόμα πιό όμορφα. Ο καιρός ήταν θαύμα. Μακάρι όλοι οι ξενώνες στην Ελλάδα να έχουν αυτό το επίπεδο με τις λογικές τιμές που έχει ο ξενώνας της Κυρία Αντωνιάδου. Περπατάς περίπου 5-6 λεπτά από την παραλία για να φτάσεις στον ξενώνα και βρίσκεις τον παράδεισο.Διαβάσαμε , ησυχάσαμε, περπατήσαμε φάγαμε παρα πολύ ωραία και φτηνά στα ταβερνάκια του Πόρου και επιστρέψαμε με πολύ ωραίες εικόνες στις υποχρεώσεις μας.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, ZOZOD2014
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2013

Ψάχναμε έναν κοντινό στην Αθήνα αλλά “ιδιαίτερο” προορισμό, για μια πρώτη μικρή απόδραση στις αρχές του καλοκαιριού... Ο Πόρος ήταν ιδανικός, αφού γρήγορα και ξεκούραστα με την μηχανή βρεθήκαμε στον Γαλατά και από εκεί απέναντι στο όμορφο νησάκι! Είχαμε κάνει ήδη την κράτησή μας για το “Μικρό Λημέρι” μέσω του http://www.storoloi-poros.com και έτσι φθάνοντας στο λιμάνι του Πόρου μας περίμεναν οι συνεργάτες της κας Μαρί-Λουίζ (ιδιοκτήτριας των ξενώνων) οι οποίοι μας υποδέχτηκαν με πολύ ζεστή και φιλική διάθεση! Ομολογώ ότι για εμάς πάντα παίζει ρόλο εκτός από το μέρος και το τι “εισπράτουμε” από τους ίδιους τους ανθρώπους... οπότε μας ¨κερδίσαν” με τη μία! Μας οδήγησαν στο “Μικρό Λημέρι” όπου η πρώτη εντύπωση ήταν πως... οι φωτογραφίες τελικά αδικούν το μέρος! Ο λόγος είναι πως και ο καλύτερος φωτογράφος δεν μπορεί να αποδώσει την υπέροχη αύρα που έχει και την θετική διάθεση που σου δημιουργείται με το που μπαίνεις στον ξενώνα! (ξεχνάς και τα σκαλιά! -που ίσως κουράζουν κάποιους στο ανέβασμα) Οι δροσεροί συνδυασμοί των χρωμάτων και η μοντέρνα διακόσμηση του χώρου φανερώνουν το γούστο και την εξαιρετική αισθητική της ιδιοκτήτριάς του, καθώς επίσης η καθαριότητα αλλά και η προσοχή ακόμη και στις λεπτομέρειες το πόσο επαγγελματίες είναι όλοι οι συνεργάτες της. Είχαμε ότι ακριβώς χρειαζόμασταν για ένα ξεκούραστο, ρομαντικό και υπέροχο 3ήμερο! Υπήρξαν εναλλαγές στον καιρό... (μια μικρή καλοκαιρινή μπόρα που μας βρήκε στην πισίνα!) όχι όμως στην διάθεση μας... που ήταν και παρέμεινε όσο καλύτερη γίνεται! Ο χώρος γύρω από την πισίνα ήταν ιδιαίτερα προσεγμένος και περιποιημένος -με ανθισμένα λουλούδια και δέντρα- κάνοντας το πρωινό μας εκεί υπέροχο! (στο δωμάτιο υπήρχαν ήδη προμήθειες με τα βασικά για πρωινό και καφέ και έτσι δεν χρειάστηκε να πάρουμε κάτι επιπλέον όσο βρισκόμασταν εκεί). Η θέα από το βεραντάκι ... εντυπωσιακή όλες τις ώρες της ημέρας! Το βράδυ η πισίνα φωτιζόταν δημιουργώντας ένα ρομαντικό σκηνικό για να τελειώνουμε την μέρα με ποτάκι και χαλάρωση. Ο ύπνος στο υπέρδιπλο κρεβάτι με το μαλακό στρώμα, την ρομαντική κουνουπίερα και τα κεράκια ρεσώ στο προσκέφαλό μας για ρομαντική ατμόσφαιρα θα μας μείνουν αξέχαστα! Συλλογή από βιβλία και cds, ντουζ με υδρομασάζ και σάουνα ατμού, μικρές δόσεις πολυτέλειας παντού χωρίς υπερβολή, τόσο όσο να κάνουν τη διαμονή στο "Μικρό Λημέρι" ξεχωριστή! Σίγουρα θα ξαναπάμε! .

ΥΓ: Διαβάζοντας το "Βιβλίο Εντυπώσεων" που βρίσκεται πάνω στο τραπέζι του δωματίου διαπιστώσαμε πως ο ενθουσιαμός που είχαμε εμείς τελικά ήταν ο ίδιος και σε όλους τους άλλους επισκέπτες που πέρασαν από το "Μικρό Λημέρι" όλα αυτά τα χρόνια... άρα... κάτι "μαγικό" συμβαίνει εκεί!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2013
1  Ευχαριστούμε, Olga K