“Εξαιρετική επιλογή”

Poseidon restaurant
Κουζίνες: Ελληνική, Γκριλ
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις

Πρώτη εκτός κλεινού άστεως μετά την άρση των περιοριστικών μέτρων λόγω COVID-19. Πήγαμε για άλλη μια φορά σε μία από τις αγαπημένες μας ψαροταβέρνες; Αναληθής διατύπωση και επανέρχομαι. Πήγαμε άλλη μια φορά για δείπνο σε ένα από τα αγαπημένα μας εστιατόρια. Η εικόνα της ανανέωσης είναι παραπάνω από εμφανής σε όλα τα σημεία. Εξωτερικά, την αρχή κάνει το νέο ντεκόρ με τις καλαίσθητες τέντες οι οποίες έχουν προσεγμένες λεπτομέρειες, τα τραπέζια για δύο ή περισσότερα άτομα, με αναπαυτικές καρέκλες ή και καναπέδες. Εσωτερικά, σχεδόν όλα αλλάχτηκαν ή αναβαθμίσθηκαν από το μηδέν και η όψη του καινούργιου αφήνει την αύρα της πολυτέλειας. Ο κατάλογος στοχεύει σε όλες τις γεύσεις ώστε οι επισκέπτες να βρουν το πιάτο που επιθυμούν. Ίδιας λογικής και ο ξεχωριστός κατάλογος των κρασιών. Δοκιμάσαμε νέες για εμάς προτάσεις όπως το ceviche φαγκρί, τον κεφτέ γαρίδας, το κριθαρότο γαρίδας με Saffron και το mille-feuille μελιτζάνας. Συνοδεύσαμε το δείπνο μας με ένα μπουκάλι κρασί Sauvignon Blanc & Ασύρτικο από το Κτήμα Παυλίδη τρύγο του 2020 το οποίο κατά την ταπεινή μας άποψη αναδεικνύει τις θαλασσινές γεύσεις του καλοκαιριού ίσως με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, LoukasPap

Η κριτική γράφτηκε 25 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ψάρι φρέσκο ! Σαλάτες εξαιρετικές ! Φοβερή ποιότητα φαγητού και προσωπικού ! Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα !

1  Ευχαριστούμε, aggelinam2017
Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτικό φαγητο και εξαιρετική εξυπηρέτηση. Το καλυτερο φαγητο του Πορου.
Πρέπει να το επισκεφθείτε!!!

Ευχαριστούμε, y0rg0sm
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία τοποθεσία, με εξαιρετικές γεύσεις και ολόφρεσκα θαλασσινά. Ευγενικό προσωπικό και γρήγορη εξυπηρέτηση. Μείναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι.

Ευχαριστούμε, Panos K
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Έχουμε επισκεφτεί πάρα πολλές φορές το εστιατόριο Poseidon και πάντα το φαγητό είναι εξαιρετικό. Το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό. Και το περιβάλλον πολύ προσεγμένο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα στους επισκέπτες του νησιού. Δοκιμάστε οπωσδήποτε τα ωμά θαλασσινά, αν έχει χταπόδι ψητό, τη σαλάτα με το μανούρι και το κριθαρωτο γαρίδας. Εννοείται ότι είναι η τέλεια επιλογή για ψάρι που είναι πάντα φρέσκο και εξαιρετικά ψημένο.

Ευχαριστούμε, antigonikats

Poseidon restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πόρος, Νησιά του Σαρωνικού

Poseidon restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!