“Εξαιρετική επιλογή”

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 7 ακόμη ιστότοποι!
Angelica Hotel
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2016

Ένα από τα ωραιότερα ξενοδοχεία του νησιού. Σε απόσταση 5 λεπτών από το λμάνι, δίπλα στα πάντα. Το προσωπικό είναι εξυπηρετικότατο και πολύ φιλικό. Το δωμάτιο ήταν πεντακάθαρο και κάθε ημέρα περνά η υπηρεσία δωματίου. Ένα υπέροχο παλιό αρχοντικό με όλες τις ανέσεις. Μείναμε στο δίκλινο δωμάτιο "Μούσες", το οποίο είναι ευρύχωρο με τεράστιο κρεββάτι και υπέροχα έπιπλα. Είχε ζεστό νερό όλες τις ώρες και προϊόντα Korres για τον επισκέπτη. Υπέροχη επιλογή, το συστήνω ανεπιφύλακτα.

• Διαμονή: Ιούλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Elena V

Η κριτική γράφτηκε 29 Απριλίου 2016

Απο τα πιο ομορφα ξενοδοχεια του νησιου.Ζητησαμε δωματιο ρομαντικο και με μπανιερα.Μειναμε στο δωματιο "Αργος",το οποιο ειχε ξυλινο ταβανι,κουνουπιερα,μαξιλαρες.Απιστευτα ρομαντικο δωματιο, πεντακαθαρο,με μεγαλη ιδιωτικη βεραντα,μεγαλο μπανιο με τζακουζι (!!!!) και προιοντα περιποιησης Κορρες. Το δωματιο ειχε κλιματισμο, ανεμιστηρα οροφης και καλωδιακη τηλεοραση.
Οι ιδιοκτητες θερμοι,εξυπηρετικοτατοι και ευγενεστατοι. Το πρωινο περιελαμβανε καφε,χυμο,κρουασαν σοκολατας(φουρνου και οχι εμποριου),μηλοπιτα σπιτικη, τυροπιτα, κεηκ βανιλιας και κεηκ σοκολατας, αυγο, ψωμι, βουτυρο γαλακτος, μελι, μαρμελαδα, ζαμπον και τυρι. Προθυμοποιηθηκε η κυρια της κουζινας να μας φτιαξει και ομολετα με ζαμπον, τυρι και λουκανικα την οποια αρνηθηκαμε ευγενικα γιατι το πρωινο ηταν ηδη υπερπληρες.
Υπηρχε καθημερινος καθαρισμος του δωματιου και αλλαγμα σεντονιων και πετσετων.
Τα δωματια βρησκονται σε αποσταση 5 λεπτων απο το λιμανι και 2 λεπτων απο το μαρκετ και το φαρμακειο.
Το συνηστω ανεπιφυλακτα!!!

Συμβουλή: Αν επιθυμειτε μπανιερα ειναι καλο να το ζητησετε κατα την κρατηση γιατι τα περισσοτερα δωματια εχουν...
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Απρίλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Νατασα Μ
Η κριτική γράφτηκε 21 Μαρτίου 2016

Aποτελείται από δύο κτήρια, το ένα απέναντι από το άλλο,παραδοσιακή αρχιτεκτονική θα έλεγα.Εμείς μείναμε στο κτήριο που είναι η ρεσεψιόν και σερβίρεται το πρωινό(όχι το πέτρινο όπως βλέπετε τις φωτογραφίες).Το δωμάτιο μας ήταν στον 2ο όροφο-ΕΡΩΤΑΣ.
Πολύ όμορφο, ωραίο μπάνιο,μεγάλη βεράντα και μακρινή θέα προς τη θάλασσα από το συγκεκριμένο δωμάτιο.Το μόνο μειονέκτημα ήταν ότι το δωμάτιο ήταν χαμηλοτάβανο σε σχέση με τα διπλανά.Μας φάνηκε σαν προσθήκη ή ίσως ήταν κάποιος αποθηκευτικός χώρος παλιότερα.Γνώμη μου-έπρεπε να είχε χαμηλότερη τιμή από τις υπόλοιπες <<σουίτες>>.Οι ιδιοκτήτες πολύ συμπαθητικοί και εξυπηρετικοί.Το κατάλυμα δεν έχει μεγάλη δυσκολία σε πρόσβαση καθώς βρίσκεται σε απόσταση 5 περίπου λεπτών από το κέντρο του λιμανιού και πολύ σημαντικό είναι ότι η ανηφόρα είναι δρόμος και όχι σκαλιά.Εγώ το συστήνω σε ταξιδιώτες γιατί, εκτός των άλλων,μου φάνηκε από τα πιο καινούρια.Βέβαια παλιά αρχοντικά ανακαινισμένα.Η συμβουλή μου σχετικά με την επιλογή καταλύματος στην Ύδρα είναι να προσέξετε που ακριβώς βρίσκεται καθώς έχει πολυυυύ περπάτημα και σκαρφάλωμα θα έλεγα, με πολλά σκαλοπάτια.

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, 924philips
Η κριτική γράφτηκε 29 Φεβρουαρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Τοποθεσία: 5-7 λεπτά απόσταση απο το λιμάνι για κάποιον που μεταφέρει την βαλίτσα του. Παλιό αρχοντικό επάνω σε κεντρικό δρόμο του νησιού.

Εγκαταςτάςεις: Άριστη αισθητική εξωτερικά, όμορφη προσεγμένη διακόσμηση στους κοινόχρηστους χώρους. Ευρύχωρη αυλή με τραπέζια και καθίσματα.

Δωμάτιο: Καθαρό και ευρύχωρο, με όλες τις ανέσεις, διακοσμημένο με γούστο. Πολύ αναπαυτικό στρώμα στο κρεβάτι. Δεν διαθέτει ηλιακό θερμοςίφωνα αλλά ηλεκτρικό ανά δωματιό, και χρειάζεται 20 λεπτά για να ζεςτάνει το νερό απο όταν τον ανάψει ο φιλοξενούμενος. Οι φωτογραφίες στην επίσημη ιστοσελίδα του ξενοδοχείου δεν μπορούν να αποτυπώσουν όλη την ομορφιά του. Μάλλον το αδικούν.

Προσωπικό: Ευγενέστατος ο ιδιοκτήτης αλλά και το προσωπικό. Καθημερινή τακτοποίηση και σχολαστική καθαριότητα του δωματίου.

Πρωινό: Πλήρες πρωινό γεύμα για να ξεκινήςει κανείς την ημέρα του, ικανοποιητική ποικιλία.

Value for money: Η off season περίοδος μας επέτρεψε να απολαύσουμε τις υπηρεσίες του ξενοδοχείου σε προσιτές τιμές. Η ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχει όμως, το κάνουν να αξίζει και την τιμή του στην καλοκαιρινή περίοδο.

Μπράβο στα δύο αδέρφια που διευθύνουν αυτή την επιχείρηση, χαρίζοντας όμορφες στιγμές χαλάρωσης στον επισκέπτη, δίνοντας έμφαςη στη σωστή φιλοξενία, τιμώντας τον φιλοξενούμενο που προτιμά να περάσει τις διακοπές του στο ξενοδοχείο τους. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2016, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, DeapBlueSea
Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2015

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, 924philips
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Ύδρα: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
Hotel Leto Hydra
Νο 4 από 20 για: Ύδρα
243 κριτικές
Cotommatae Hydra 1810
Cotommatae Hydra 1810
Νο 1 από 2 για: Ύδρα (Χώρα)
143 κριτικές
Orloff Boutique Hotel
Νο 2 από 20 για: Ύδρα
228 κριτικές
Προβολή τιμών

Angelica Hotel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Angelica Hotel

Διεύθυνση: 43 Miaouli Andrea, 180 40, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Αττική > Νησιά του Σαρωνικού > Ύδρα
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Υπηρεσία δωματίου Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
8 από 20 ξενοδοχεία για: Ύδρα
Εύρος Τιμών: 87 € - 170 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Angelica Hotel 4*
Αριθμός δωματίων: 21
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Hotels.com, Expedia και HotelsClick. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Angelica Hotel με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Angelica Hotel Hydra

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;