“ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΔΙΑΜΟΝΗ”

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 7 ακόμη ιστότοποι!
Angelica Hotel
Η κριτική γράφτηκε 21 Μαρτίου 2016

Aποτελείται από δύο κτήρια, το ένα απέναντι από το άλλο,παραδοσιακή αρχιτεκτονική θα έλεγα.Εμείς μείναμε στο κτήριο που είναι η ρεσεψιόν και σερβίρεται το πρωινό(όχι το πέτρινο όπως βλέπετε τις φωτογραφίες).Το δωμάτιο μας ήταν στον 2ο όροφο-ΕΡΩΤΑΣ.
Πολύ όμορφο, ωραίο μπάνιο,μεγάλη βεράντα και μακρινή θέα προς τη θάλασσα από το συγκεκριμένο δωμάτιο.Το μόνο μειονέκτημα ήταν ότι το δωμάτιο ήταν χαμηλοτάβανο σε σχέση με τα διπλανά.Μας φάνηκε σαν προσθήκη ή ίσως ήταν κάποιος αποθηκευτικός χώρος παλιότερα.Γνώμη μου-έπρεπε να είχε χαμηλότερη τιμή από τις υπόλοιπες <<σουίτες>>.Οι ιδιοκτήτες πολύ συμπαθητικοί και εξυπηρετικοί.Το κατάλυμα δεν έχει μεγάλη δυσκολία σε πρόσβαση καθώς βρίσκεται σε απόσταση 5 περίπου λεπτών από το κέντρο του λιμανιού και πολύ σημαντικό είναι ότι η ανηφόρα είναι δρόμος και όχι σκαλιά.Εγώ το συστήνω σε ταξιδιώτες γιατί, εκτός των άλλων,μου φάνηκε από τα πιο καινούρια.Βέβαια παλιά αρχοντικά ανακαινισμένα.Η συμβουλή μου σχετικά με την επιλογή καταλύματος στην Ύδρα είναι να προσέξετε που ακριβώς βρίσκεται καθώς έχει πολυυυύ περπάτημα και σκαρφάλωμα θα έλεγα, με πολλά σκαλοπάτια.

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, 924philips

Η κριτική γράφτηκε 29 Φεβρουαρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Τοποθεσία: 5-7 λεπτά απόσταση απο το λιμάνι για κάποιον που μεταφέρει την βαλίτσα του. Παλιό αρχοντικό επάνω σε κεντρικό δρόμο του νησιού.

Εγκαταςτάςεις: Άριστη αισθητική εξωτερικά, όμορφη προσεγμένη διακόσμηση στους κοινόχρηστους χώρους. Ευρύχωρη αυλή με τραπέζια και καθίσματα.

Δωμάτιο: Καθαρό και ευρύχωρο, με όλες τις ανέσεις, διακοσμημένο με γούστο. Πολύ αναπαυτικό στρώμα στο κρεβάτι. Δεν διαθέτει ηλιακό θερμοςίφωνα αλλά ηλεκτρικό ανά δωματιό, και χρειάζεται 20 λεπτά για να ζεςτάνει το νερό απο όταν τον ανάψει ο φιλοξενούμενος. Οι φωτογραφίες στην επίσημη ιστοσελίδα του ξενοδοχείου δεν μπορούν να αποτυπώσουν όλη την ομορφιά του. Μάλλον το αδικούν.

Προσωπικό: Ευγενέστατος ο ιδιοκτήτης αλλά και το προσωπικό. Καθημερινή τακτοποίηση και σχολαστική καθαριότητα του δωματίου.

Πρωινό: Πλήρες πρωινό γεύμα για να ξεκινήςει κανείς την ημέρα του, ικανοποιητική ποικιλία.

Value for money: Η off season περίοδος μας επέτρεψε να απολαύσουμε τις υπηρεσίες του ξενοδοχείου σε προσιτές τιμές. Η ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχει όμως, το κάνουν να αξίζει και την τιμή του στην καλοκαιρινή περίοδο.

Μπράβο στα δύο αδέρφια που διευθύνουν αυτή την επιχείρηση, χαρίζοντας όμορφες στιγμές χαλάρωσης στον επισκέπτη, δίνοντας έμφαςη στη σωστή φιλοξενία, τιμώντας τον φιλοξενούμενο που προτιμά να περάσει τις διακοπές του στο ξενοδοχείο τους. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2016, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, DeapBlueSea
Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2015

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, 924philips
Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2015

Το καταλυμμα ειναι πραγματικα εξαιρετικο.
Πολυ ωραιο, περιποιημενο, νοικοκυρεμενο ξενοδοχειο.
Παραδοσιακο αλλα συναμα και μοντερνο.
Τα δωματια μεγαλα, ανετα με πολυ ωραια επιπλα.
Το μπανιο πολυ ευρυχωρο, με καινουργια υδραυλικα και τζακουζι.
Η αυλη, οπου και σερβιρεται το πρωινο, ειναι πολυ ωραια.
Απολυτη ησυχια επικρατει τοσο εντος του ξενοδοχειου, οσο και στην αυλη του, μιας και βρισκεται στην Υδρα... στο μησι της ησυχιας.
Το συνιστω ανεπιφυλακτα για καθε επισκεπτη που θελει ποιοτικη και ανετη διαμονη.

Συμβουλή: Ολα τα δωματια ειναι εξισου καλα
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Giokarana
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιο και ομορφο δωματιο αλλα δεν αρκει! Μειναμε σε superior τρικλεινο στο οποιο το κλιματιστικο δεν ειχε αποδοση και χωρις υπερβολη εκανε παρα πολυ ζεστη! Το πρωινο πολυ φτωχο για ενα 4στερο hotel και ειδικα οταν πληρωνεις 150 € το βραδυ! Το wifi σχεδον δεν ειχε σημα ποτε, ουσιαστικα δεν επρεπε να λενε πως παρεχουν και wifi! Το δωματιο ηταν πεντακαθαρο αλλα η κοπελα που το καθαριζε ηταν κακοτροπη και αγενης σε αντιθεση με το υπολοιπο προσωπικο! Σημασια ομως εχει πως το δωματιο ηταν ομορφο και καθαρο.

Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Christina-p05
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Ύδρα: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
Hotel Leto Hydra
Hotel Leto Hydra
Νο 5 από 20 για: Ύδρα
339 κριτικές
Ξενοδοχείο Υδρούσσα
Cotommatae Hydra 1810
Cotommatae Hydra 1810
Νο 1 από 2 για: Ύδρα (Χώρα)
142 κριτικές
Hotel Hydra
Νο 7 από 20 για: Ύδρα
93 κριτικές
Προβολή τιμών

Angelica Hotel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Angelica Hotel

Διεύθυνση: 43 Miaouli Andrea, 180 40, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Αττική > Νησιά του Σαρωνικού > Ύδρα
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Υπηρεσία δωματίου Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
8 από 20 ξενοδοχεία για: Ύδρα
Εύρος Τιμών: 87 € - 142 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Angelica Hotel 4*
Αριθμός δωματίων: 21
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Expedia και HotelsClick. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Angelica Hotel με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Angelica Hotel Hydra

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;