“Διακοπές”

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 7 ακόμη ιστότοποι!
Ξενοδοχείο Φαίδρα
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικές διακοπές με πολυ πολυ μεγάλη ηρεμία και χαλάρωση. Άψογη εξυπηρέτηση και ευγενικό περιβάλλον. Αισθάνεσαι σαν το σπιτι σου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Η βεράντα του πρωινού διατίθεται για την suite αλλα εχει κανεις όλη τη δυνατότητα της άνεσης και της πανέμορφης θεάς προς όλο το νησί.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2014
Ευχαριστούμε, YiotaPanagiota

Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2015

Μόλις τρία λεπτά από το λιμάνι της Ύδρας το ξενοδοχείο βρίσκεται σε κεντρικό αλλά ήσυχο σημείο του νησιού. Το δωμάτιο καθαρό, ευρύχωρο και όμορφα διακοσμημένο διατηρεί τον παραδοσιακό χαρακτήρα και σε ηρεμεί. Καλόγουστα έπιπλα, άνετο στρώμα, στο μπάνιο υπήρχαν παντόφλες και είδη προσωπικής φροντίδας ενώ στο ψυγείο είχε πάντοτε μπουκάλι με εμφιαλωμένο νερό (complimentary). Το πρωϊνό πολύ καλό με υπέροχη σπιτική μαρμελάδα και καταπληκτικό φυσικό χυμό από διάφορα φρούτα! Η ευγένεια της οικοδέσποινας και η άμεση ανταπόκρισή της σε βοήθεια που ζητήθηκε κατά την παραμονή μας στο νησί σχετικά με κρατήσεις (ομπρέλες σε παραλίες) μας έκανε να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας. Η τέλεια επιλογή - θα ξανάρθουμε!
Μαρία Π.

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Maria P
Η κριτική γράφτηκε 24 Σεπτεμβρίου 2013

Αυτή ήταν η πρώτη μας επίσκεψη στην Ύδρα. Αναζητήσαμε ξενοδοχεία αποκλειστικά μέσω internet και καταλήξαμε στο ΦΑΙΔΡΑ διαβάζοντας τις κριτικές όσων είχαν επισκεφθεί το ξενοδοχείο στο παρελθόν. Η Χίλντα εξ αρχής -πριν καν ακόμα επιβεβαιώσουμε την κράτησή μας- μας συμπεριφέρθηκε σαν καλεσμένους και όχι σαν πελάτες προσπαθώντας να διευκολύνει την επίσκεψή μας με κάθε δυνατό τρόπο. Με την άφιξή μας στο ξενοδοχείο η ευγενική της παρουσία, η διακριτική αρχοντιά που απέπνεε ο χώρος και η εξυπηρέτησή της απλά επιβεβαίωσαν όσα είχαμε διαβάσει για εκείνη. Πίστευα πως θα μέναμε σ' ένα όμορφο ξενοδοχείο μιας Γερμανίδας (παραπλανημένη από το όνομά της, Χίλντα) που ήρθε στο νησί πριν χρόνια για διακοπές, της άρεσε και έμεινε όπως τόσοι άλλοι αλλά τελικά φιλοξενηθήκαμε στο ζεστό αρχοντικό μιας Πολίτισσας που η μοίρα την έφερε στην Ύδρα για να ομορφύνει ακόμα περισσότερο τον τόπο. Ευχαριστούμε Χίλντα! Μαρία - Αντώνης

• Διαμονή: Σεπτέμβριος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Maria_Kapa
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2013

Ίσως το καλύτερο ξενοδοχείο στο νησί..!
Μείναμε ένα Σαββατοκύριακο σαν να μείναμε στο σπίτι μας !
Πολύ φιλικό προσωπικό για ότι χρειαστείς.
Ησυχία και δροσιά για να κοιμηθείς άνετα το καλοκαίρι !
Πεντακάθαρα Μεγάλα δωμάτια και τακτοποιημένα με ότι χρειάζεσαι.
Πρωινό τέλειο με τοπικά προιόντα και με καλό espresso !
Wi-fi δωρεάν και με τέλειο σήμα.
5' Περπάτημα από το λιμάνι μέσα από τα γραφικά σοκάκια του νησιού.
Επικοινωνήστε με την ιδιοκτήτρια απευθείας για να σας εξυπηρετήσει !
Σίγουρα θα ξανα μείνουμε !

• Διαμονή: Ιούνιος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Kostas X
Η κριτική γράφτηκε 27 Απριλίου 2013

Στις 27/4/2013 μείναμε στο ξενοδοχείο της κ. Χιλντα. Απίθανα δωμάτια με γούστο, καθαρά , φιλόξενη διαμονή, Φιλικό ως προς τα παιδιά. Σας ευχαριστούμε κ. Χιλντα. Σίγουρα την επόμενη φορά θα μείνουμε στο ιδιο.

• Διαμονή: Απρίλιος 2013, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, Fokion P
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Ύδρα: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0.2 χλμ μακριά
228 κριτικές
0.4 χλμ μακριά
Cotommatae Hydra 1810
Cotommatae Hydra 1810
Νο 1 από 2 για: Ύδρα (Χώρα)
143 κριτικές
91 κριτικές
0.3 χλμ μακριά
Ξενοδοχείο Υδρούσσα
Προβολή τιμών

Ξενοδοχείο Φαίδρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Ξενοδοχείο Φαίδρα

Διεύθυνση: Hydra Town, 18040, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Αττική > Νησιά του Σαρωνικού > Ύδρα
Παροχές:
Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Μικρή κουζίνα Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
4 από 20 ξενοδοχεία για: Ύδρα
Εύρος Τιμών: 101 € - 306 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Ξενοδοχείο Φαίδρα 4*
Αριθμός δωματίων: 7
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Hotels.com, Booking.com, Expedia και Agoda. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Ξενοδοχείο Φαίδρα με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Phaedra Hotel Hydra

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;