“Φαγητο”
Κριτική για: Break Time

Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικο μαγαζι με πολυ νοστιμο φαγητο κ ποτο .Ειναι πολυ εξυπηρετικο και το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, sandralA726EP

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Στην μεγάλη ακρίβεια που συναντά στο νησί ο επισκέπτης, και κυρίως ο Έλληνας, υπάρχει και ένα μικρό κατάστημα σε στενό, δίπλα στο Μοναστήρι (την Μητρόπολη), πολύ κοντά στο λιμάνι.
Το Break Time.

Εκεί μπορείς να κόψεις την πείνα σου με ένα χορταστικό και νόστιμο σάντου'ι'τς, διαλέγοντας υλικά της αρεσκείας σου.
Μπορείς να γευτείς ωραία μακαρονάδα ή και εύγευστη, καρδαμωτική σούπα σε λογικότατες τιμές (επιτέλους!!) - και μάλιστα ΚΑΙ after midnight, για τους ξενύχτηδες.

Ερχόμαστε ακόμα στο ξεχωριστό αυτό νησί, γιατί έχουμε κατάλυμα, αλλιώς, φίλοι μου, δεν βγαίνει...
Η ακρίβεια έχει περιορίσει αισθητά την ελληνική παρουσία, μα και τις εξόδους όσων ήρθαν ή έχουν σπίτι ή φιλοξενούνται.
Μα ολίγοι κόπτονται περί αυτού.

Σκεφτήκαμε, λοιπόν, να αναφερθούμε στις ελάχιστες περιπτώσεις που φαίνεται να κόπτονται...

Το Break Time ανήκει σε αυτές.
Καθαρό, με ευγενική εξυπηρέτηση, νόστιμα είδη και λογικότατες τιμές, σέβεται και τον ξένο, μα και τον Έλληνα επισκέπτη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, fgdhyr
Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινώντας τη συμμετοχή μου στο Τ.Α., γράφω δύο λόγια για το Break Time, γιατί έχω ωραίες καλοκαιρινές αναμνήσεις. Πηγαίναμε με τους φίλους μου για σάντουιτς, χοτ ντογκ και μακαρονάδες. Πολλές φορές, πηγαίναμε αργά το βράδυ, μετά τη βόλτα. Μας άρεσε πολύ. Είναι και οικονομικό, ενώ η Ύδρα, γενικά, είναι ακριβή.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Animer A
Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2015
Μετάφραση Google

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2015
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2014 μέσω κινητής συσκευής
Μετάφραση Google

Break Time: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ύδρα (Χώρα), Ύδρα

Ύδρα (Χώρα), Ύδρα

Break Time: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!