Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό γούστο ανακαινισμενο ξενοδοχείο, ευρύχωρα δωμάτια με πολύ γούστο.
Ανατομικό κρεβάτι πραγματικά δε θέλαμε να σηκωθούμε. 10 στα 10 οι παροχές υπηρεσιών!
Το πρωινό σερβίρεται στη πολύ γραφική αυλή του ξενοδοχείου, αρκετά πλούσιο και με επιλογή πεντανοστιμες ομελέτες. Η θέα από το δωμάτιο μας μοναδική μιας και είχαμε κλείσει τη σουίτα με το πριβέ μπαλκόνι.
Η υπεύθυνη του ξενοδοχείου Αριάδνη πολύ φιλική, ζεστός άνθρωπος και μας έκανες εύστοχες προτάσεις για το νησί.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, katerina d
Η κριτική έγινε: 12 Ιουλίου 2017

Όμορφη παραμονή σε ένα παραδοσιακό κτίριο με πολύ ευγενικούς ανθρώπους και πρόθυμους σε κάθε επιθυμία μας.Η υπεύθυνη του ξενοδοχείου κ.Ρόζη μας εξασφάλισε παροχές υψηλής ποιότητας αφού ήταν πάντα μέσα στο μυαλό μας.Μας έφτιαξε πρόγραμμα επισκέψεων,μου παρήγγειλε τα βιβλία που ήθελα από την Αθήνα και στην συζυγό μου έδωσε παραδοσιασκές συνταγές που μου θύμισαν τα παιδικά μου χρόνια.Ο συνδυασμός κτιρίου -προσωπικού για μένα είναι ιδανικός.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, gtrd1900
Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2017

Μου έδωσαν δωμάτιο στο πίσω μέρος του ξενοδοχείου και η καλύτερη θέα που είχα από μια μπαλκονόπορτα ήταν ένας τοίχος! Μια φυλακή καθαρή αλλά καταθλιπτική! Ντροπή τους να νοικιάζουν τέτοιου είδος δωμάτια προς 160 ευρώ την βραδυα! Από την πόλη πρέπει να ανέβεις 140 σκαλιά για να φτάσεις στο ξενοδοχείο! Το πρωινό ήταν καλό αλλά τίποτε το εξαιρετικό! Καθαρό ξενοδοχείο με ευγενικούς υπαλλήλους αλλά πηγαίνοντας στην Υδρα θέλεις να έχεις τουλάχιστον μια υποτυπώδη θέα και όχι τον τοίχο ενός σχεδόν ερειπωμένου σπιτιού! Απαράδεκτη κατάσταση!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Μη το προτιμήσετε !
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
2  Ευχαριστούμε, Helen R
Η κριτική έγινε: 28 Ιουνίου 2017

Το δωμάτιο που μας έδωσαν ήταν στην πίσω μεριά του ξενοδοχείου κ δεν είχε καθόλου θέα παρά μόνο σε μια εσωτερική αυλή. Ήταν όμως ευρύχωρο, φωτεινό και πολύ καθαρό.
Το μπάνιο ήταν λίγο παραμελημένο. Ήθελε κάποιες μικρές βελτιώσεις. Επίσης η πετσέτα που μας έδωσαν παρόλο που μοσχομύριζε από την καθαριότητα δεν είχε καθαρίσει κ προφανώς αυτό δεν είχε πέσει στην αντίληψη του υπεύθυνου.
Το πρωινό ήταν υποτυπώδες εώς κ απογοητευτικό.
Το ξενοδοχείο όμως ήταν όμορφο σε γενικές γραμμές κ τα μπροστινά δωμάτια απ' ότι είδαμε έχουν απίστευτη θέα.
Επίσης παντού μύριζε καθαριότητα και φρεσκάδα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Να επιλέξουν ένα μπροστινό δωμάτιο.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2017
1  Ευχαριστούμε, Maria S
Η κριτική έγινε: 11 Μαΐου 2017

Το Hydra Hotel αποτελεί μιά εξαιρετική επιλογή για διαμονή στην αρχοντική Υδρα, αρκεί να είστε λίγο γυμνασμένοι, για να μην σας φανεί δύσκολη η ανηφόρα ως εκεί. Η τοποθεσία του, ψηλά στο λόφο πάνω από το λιμάνι της Υδρας, απαιτεί μεν κάποια ανάβαση για να το προσεγγίσεις, μόλις όμως ανοίξεις το παράθυρο του δωματίου σου, αποζημιώνεσαι από την καταπληκτική θέα που αντικρύζεις. Το ξενοδοχείο είναι ανακαινισμένο και καλόγουστα διακοσμημένο. Το δωμάτιο μας ήταν ευρύχωρο, πεντακάθαρο και πλήρως εξοπλισμένο. Η κυρία Ρόζη, η υπεύθυνη του ξενοδοχείου, πρόθυμη και ευγενέστατη, μας έκανε μάλιστα και αναβάθμιση στο δωμάτιο, σε σχέση με αυτό που είχαμε συμφωνήσει, χωρίς κάποια επιπλέον επιβάρυνση. Το πρωινό, χωρίς στην ουσία να του λείπει κάτι, θα το χαρακτήριζες μάλλον τυπικό. Σίγουρα θα το επιλέξουμε πάλι στην επόμενη επίσκεψη μας στην Ύδρα.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2017
Ευχαριστούμε, Loukas P