“Γιατί ρε παιδιά;”
Κριτική για: Μέντα

Μέντα

Όταν άνοιξε το μαγαζί ήταν το ωραιότερο της πόλης. Με την "ανακαίνιση" πριν χρόνια έχασε το στυλ του σε μεγάλο βαθμό, έγινε σαν οποιοδήποτε άλλο. Πριν τον κορωνοιο τα τραπέζια και οι καρέκλες στιβαγμενα το ένα πάνω στο άλλο. Πήγαινα που και που για την ωραία πηχτή σοκολάτα. Την τελευταία φορά που πήγα, είχε δυνατή μουσική τύπου κλαμπ 6 ώρα το απόγευμα με μέσο όρο ηλικίας πελατών τα 45 - 50. Για την ακρίβεια, ακουστική κακοποίηση, όχι μουσική. Γιατί ρε παιδιά;

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, EternalTraveler12345

Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2020

Ο χώρος είναι όμορφος και περιποιημένος και αναδύει μια χαρούμενη ανέμελη αύρα. Τα προσφερόμενα είδη είναι τίμια, αν και δεν έχουν τίποτα ιδιαίτερο. Είναι κλασικές επιλογές που θα βρεις σε ανάλογα καφέ που διαθέτουν και λίγα σνακ. Επίσης, ίσως έτυχε η ημέρα, αλλά το σέρβις ήταν πολύ κακό. Ο σερβιτόρος, αν και μιλούσε ευγενέστατα, ήταν απίστευτα αργός, και φορούσε μάσκα κάτω από το σαγόνι. Ενώ το μαγαζί δεν ήταν γεμάτο, του πήρε δέκα λεπτά να πάρει την παραγγελία μου, και άλλα δέκα να μου φέρει ένα απλό ουίσκι που ζήτησα. Δεν μου έφερε ποτέ νερό. Υπήρχε νερό στο τραπέζι από την παρέα μου, αλλά εγώ δεν είχα ποτήρι για να πιω. Και όσο τον έβλεπα να μην τηρεί κανένα μέτρο, δεν ήθελα να του ζητήσω να μου φέρει οτιδήποτε... Επίσης, δεν μου έφερε ποτέ κάποιο συνοδευτικό. Υπήρχε στο τραπέζι ένα μπολάκι με τελειωμένα τσόφλια από αυτά τα ψεύτικα πορτοκαλοπράσινα ξηροκάρπια (που δεν τιμούν τα μαγαζιά που επιλέγουν να τα προσφέρουν ως συνοδευτικό... καλύτερα τίποτε από αυτή την αηδία...) αλλά σε εμένα δεν έφερε. Κάποια στιγμή εξαφανίστηκε εντελώς, και ενώ τον ψάχναμε εμφανίστηκε να έρχετε στο μαγαζί καβάλα σε ένα ποδήλατο... Ερασιτεχνισμοί που δεν ταιριάζουν σε σοβαρή επιχείρηση, και είναι κρίμα, γιατί η Μέντα έχει τις προδιαγραφές. Εύχομαι να διορθωθούν οι όποιες ατέλειες και το μαγαζί να βελτιώνεται.

1  Ευχαριστούμε, evavamar
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Νεανικό καφέ ίσως το επικρατέστερο στις επιλογές των ντόπιων καθώς είναι από τα πρώτα σε πληρότητα σε καθημερινή βάση και σχεδόν όλες τις ώρες της ημέρες. Όμορφο περιβάλλον, φιλικό προσωπικό, άνετα τραπεζοκαθίσματα και σε κεντρικό σημείο! Προσφερει διάφορα σνακ για τις μικρές ληγούρες!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, Theklach
Ο/η FellowTraveler738451, Μάρκετινγκ του Μέντα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Ιουνίου 2020

Καλησπέρα σας,
Ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα λόγια σας. Πολύ σημαντικό στις μέρες μας αλλά και στις δύσκολες συνθήκες που βιώνουμε όλοι μας, να διαβάζεις τόσο ευγενικά λόγια.
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα και πάλι στον χώρο μας.

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλός καφές και η εξυπηρέτηση εξαιρετική,παρόλο που είμασταν απλώς περαστικοί για ένα καφεδάκι στο χέρι! Θα ξαναπάμε όταν ξαναβρεθούμε στην Τρίπολη!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, maryjanne1986
Ο/η FellowTraveler738451, Μάρκετινγκ του Μέντα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Φεβρουαρίου 2020

Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για τα ζεστά σας λόγια. Ζούμε εποχές όπου ακόμα και ένα όμορφο σχόλιο σπανίζει.
Ο,τι κάνουμε το κάνουμε με αγάπη και χαιρόμαστε που αυτό φτάνει σε εσάς.
Σας περιμένουμε και πάλι στο χώρο μας με πολλή χαρά.

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μια καλή καφετέρια με πολύ πολύ κόσμο. Ότι πήραμε ήταν εντάξει, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς αρέσει σε κάποιους τέτοια πολυκοσμία, μπράβο για το μαγαζί αλλά εγώ θα ξαναπάω μόνο όταν υπάρχει κάποια ανεση

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, Γιάννης Τ

Σας ευχαριστούμε πολύ που επισκεφτήκατε τον χώρο μας.
Εμείς θα χαρούμε να σας δούμε κ πάλι.

Μέντα

Μέντα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τρίπολη, Περιοχή Αρκαδίας

Μέντα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.