“Ακόμη καλύτερο”

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο
Κουζίνες: Ελληνική, Μεσογειακή, Θαλασσινά, Γκριλ
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Περιγραφή: Το εστιατόριο "Καπαρη" βρίσκεται στην καρδιά της πόλης στην κεντρική πλατεία Σπάρτης, πίσω από το παλιό δημαρχειο. Προσφέρουμε ελληνική παραδοσιακή και μεσογειακή κουζίνα, με έμφαση στην πρώτη ύλη και στο πάθος μας για δημιουργία. Στο εστιατόριο μας θα βρείτε εξαιρετικά κρέατα από ντόπιους παραγωγούς, φρέσκα λαχανικά καθώς και μια μεγάλη ποικιλία φρέσκων θαλασσινών. Δοκιμάστε τα χειροποίητα ορεκτικά μας από την τοπική κουζίνα καθώς και τις ολόφρεσκες σαλάτες μας.

Με αφορμή μια εκδρομή μας στη Λακωνία επισκεφθήκαμε και πάλι το εστιατόριο "Κάπαρη" στη Σπάρτη. Μας άρεσε ακόμη περισσότερο από την πρώτη φορά. Γευτήκαμε τα εξαιρετικά ψητά του και τις καταπληκτικές σαλἀτες του. Την απόλαυση συμπλήρωνε ο υπέροχος διάκοσμος, λιτός και απολύτως κατάλληλος για το χώρο ενός μεζεδοπωλείου.

Ευχαριστούμε, dimitris k

Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητό και με σωστες τιμές!Από τα πιο ποιοτικά εστιατόρια της πόλης.Θα το επαναλάβουμε σίγουρα!

Ευχαριστούμε, Passenger24409038690
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Άριστο φαγητό. Καθαρός και περιποιημένος χώρος. Φιλικό και εξυπηρετικό προσωπικό.
Κανονικές τιμές για αυτό που προσφέρει.

Ευχαριστούμε, NorthStar18581826821

Περνώντας απο τη σπάρτη μας προτείνανε το εστιατόριο κάπαρη
το επισκεφτηκαμε και δοκιμασαμε σχεδον ολα τα ορεκτικα
Ηταν ολα καταπληκτικα,μεγαλες μεριδες και καλες τιμες.
σας το προτεινω με σιγουρια!!!

Ευχαριστούμε, DimitraK319
Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειχαμε καιρό να πάμε με την παρέα αλλά..άξιζε!!τσακίσαμε τα κρεατικά στην κυριολεξία και τρώγαμε και τα δάχτυλά μας!!τέλειο φαγητό και επιβεβαίωση της πολύ καλής και γρήγορης εξυπηρέτησης!!
5star σίγουρα!

Ευχαριστούμε, nikos312

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σπάρτη, ΔΗΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!