“υπεροχο μεσημεριανο φαγητο”

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο
Κουζίνες: Ελληνική, Μεσογειακή, Θαλασσινά, Γκριλ
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Περιγραφή: Το εστιατόριο "Καπαρη" βρίσκεται στην καρδιά της πόλης στην κεντρική πλατεία Σπάρτης, πίσω από το παλιό δημαρχειο. Προσφέρουμε ελληνική παραδοσιακή και μεσογειακή κουζίνα, με έμφαση στην πρώτη ύλη και στο πάθος μας για δημιουργία. Στο εστιατόριο μας θα βρείτε εξαιρετικά κρέατα από ντόπιους παραγωγούς, φρέσκα λαχανικά καθώς και μια μεγάλη ποικιλία φρέσκων θαλασσινών. Δοκιμάστε τα χειροποίητα ορεκτικά μας από την τοπική κουζίνα καθώς και τις ολόφρεσκες σαλάτες μας.
Η κριτική γράφτηκε 7 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περνωντας απο την Σπαρτη προτεινω μια σταση σε αυτο το εστιατοριο....το επισκεφτηκαμε για μεσημεριανο..πραγματικα τα χασαμε με την τοση ποικιλια!!!!! λεμονατο κατσικακι με πιλαφι....πεντανοστιμα σουτζουκακια!!!! φετα σε φυλλο με σαλτσα μελιου....και φυσικα σαλατα Καπαρη...σκετη απολαυση....ταξιδι γευσεων!!!!!! πραγματικα προσωπικά το απολαυσα πολύ....έφαγα τα παντα!!! κοντεψα να σκασω...αν κανετε δίαιτα μην πατε!!! δε προκειται να την τηρησετε!!!! απο εξυπηρετηση...γρηγορη με πολύ ευγενικους τροπους....σας ευχαριστουμε για αυτην την περιποίηση σας!!!συνεχιστε ετσι!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, Maru S

Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2018

Ήταν πολύ μέτριο για τα γούστα μας.Τα δυο τρία πιάτα που πήραμε, ήταν απογοητευτικά, τόσο οπτικά, όσο και γευστικά.. Φύγαμε με πικρία.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Anastasia K
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

ΑΙΣΧΟΣ. Κατόπιν συστάσεων επισκεφθηκαμε το εστιατόριο Κάπαρη Σάββατο βράδυ. Η λέξη απαγοήτευση ίσως είναι λίγο όσο αφορά το ΣΕΡΒΙΣ και την ποιότητα. Η μπριζόλα καμένη και το μπιφτέκι ώμο και από γεύσεις μηδέν. Επίσης η εξωτερική επίπλωση μου θυμίζει καφενείο του χωριού.Σαφως και δεν θα ξαναπεράσω ούτε απ´εξω.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, kilja
Ο/η george2111966, Ιδιοκτήτης του "Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Σεπτεμβρίου 2018

Αγαπητη κυρια,
Σας ευχαριστουμε για την κριτικη σας ακομα και αρνητικη.
Μας ενδιαφερει να μας επισημαινουν τα λαθη μας ωστε να μπορουμε να βελτιωνομαστε.
Ομως ως συνηθως οταν ειναι να γραψει καποιος για κατι στραβο φτανει στο σημειο της υπερβολης!!
Οπως μας τα λετε, για καποιο αγνωστο λογο ο μαγειρας αποφασισε να καψει την μπριζολα και να αφησει το μπιφτεκι ωμο!! Δεν μας λετε τιποτα για τα ορεκτικα ή για καποια σαλατα οποτε να φανταστω οτι πηρατε μονο αυτα τα δυο πιατα.
Ποσο αθλια μπορει καποιος να σερβιρει μια μπριζολα με πατατες και ενα μπιφτεκι? Ακομα και ο οποιοςδηποτε μπορει να ψησει μια μπριζολα ανεκτα, ποσο μαλλον ενας επαγγελματιων πολλων ετων!!
Κατι δεν "κολλαει"!!
Οσο για την επιπλωση
Στον εξωτερικο χωρο δεν ξερω τι περιμενατε να βρειτε, οι λυσεις ειναι πολυ λιγες και επιλεγονται επιπλα με αντοχη στις καιρικες συνθηκες, που βεβαιως μπορει να μην ειναι τελειες αισθητικα απεχουν ομως πολυ απο το καφενειο του χωριου σας.
Επισης η κριτικη σας ερχεται σε πληρη αντιθεση με τις κριτικες ολων τον αλλων πελατων ελληνων και ξενων, εχουν οι αλλοι αδικο που μας θεωρουν απο τα καλυτερα?
Δεν μας ειπατε κουβεντα, δεν διαμαρτυρηθηκατε ουτε στον σερβιτορο, ουτε στην διευθυνση, απλα εκ των υστερων μας "βρισατε"!!
Για τους λογους αυτους θεωρω την κριτικη σας κακοπροαιρετη και απαραδεκτη!!!

Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2018

Ενα απο τα καλύτερα μαγαζια της Σπάρτης πολύ ωραία και πρωτότυπα πιάτα.Εκεί πάς για κάτι διαφορετικό.Βέβαια απο τιμές είναι λίγο τσιμπημένο αλλα πραγματικά αξίζει.Οι σαλάτες του υπέροχες, τα πιάτα του πεντανόστιμα όλα ωραία.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, 557katerina
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ευγενικοι ανθρωποι !! Μεγαλες μεριδες, καλες τιμες!!! Ταισα αφοβα το παιδι μου! Ηταν καθαρος ο χωρος!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, katlou45

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σπάρτη, ΔΗΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!