“Το καλύτερο εστιατόριο που βρήκαμε στην Σπάρτη!”

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο
Κουζίνες: Ελληνική, Μεσογειακή, Θαλασσινά, Γκριλ
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Περιγραφή: Το εστιατόριο "Καπαρη" βρίσκεται στην καρδιά της πόλης στην κεντρική πλατεία Σπάρτης, πίσω από το παλιό δημαρχειο. Προσφέρουμε ελληνική παραδοσιακή και μεσογειακή κουζίνα, με έμφαση στην πρώτη ύλη και στο πάθος μας για δημιουργία. Στο εστιατόριο μας θα βρείτε εξαιρετικά κρέατα από ντόπιους παραγωγούς, φρέσκα λαχανικά καθώς και μια μεγάλη ποικιλία φρέσκων θαλασσινών. Δοκιμάστε τα χειροποίητα ορεκτικά μας από την τοπική κουζίνα καθώς και τις ολόφρεσκες σαλάτες μας.
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

Εξαιρετικά πιάτα (μπακαλιάρος τηγανητός, κοτόπουλο φιλέτο, μακαρούνες με μυζήθρα)! Πολλή καλή ποιότητα και μεγάλες μερίδες! Γρήγορο και ευγενικό σέρβις και προσγειωμένες τιμές! Συγχαρητήρια, συνεχίστε έτσι! Όταν θα ερχόμαστε στην πόλη σας από το όμορφο Ναύπλιο, θα είμαστε στο μαγαζί σας να γευόμαστε τα πιάτα σας!

Ευχαριστούμε, someliss

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο εστιατόριο με πολύ καλή εξυπηρέτηση πολύ μεγάλες μερίδες και πεντανοστιμο φαγητό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεπτομαστε το μαγαζί τακτικα όταν βρισκόμαστε στη Σπάρτη επειδή είναι όλα εξαιρετικά! Ο,τι έχουμε δοκιμάσει είναι πολύ νόστιμο και όλα φρέσκα και οι άνθρωποι φιλικοι και φιλοξενοι.

Ευχαριστούμε, Evangelia P
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο χωρος μοντερνος και roustique μαζι. Μουσικη υπεροχη, η καλυτερη στην πολη. Ρεμπετικα, εντεχνα αποκλειστικα. Το service φιλικοτατο. Και γρηγορο. Τα φαγητα πολυ νοστιμα. Κολοκυθοκεφτεδες, φικετο κοτοπουλο με σαλτσα τυριων, χοιρινα φιλετινια με καραμελωμενα κρεμμυδια, φοβερες επιλογες. Οι τιμες; γυρω στα 17 ευρω το ατομο για να φας φουλ. Πηγαινω και ξαναπηγαινω.

Ευχαριστούμε, Antonis T
Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκα για ακομα μια φορα αυτο το εστιατόριο..ειπαμε να πιουμε ενα κρασακι και να παραγγειλουμε κατι ..λιγο..σας προτρεπω να δοκιμασετε την μινι ποικιλια τους...μονο που δεν ειναι μινι..για μας τους δυο ηταν extra..... τι να πω?? Νοστιμοτατοι μεζεδες κρεατος με πατατουλες...νοστιμοτατη σως..το καταευχαριστηθηκαμε!!!!μας ξαφνιασαν για ακομα μια φορα πολυ ευχαριστα!!! Πως μπορω λοιπον να μην θελω να δοκιμαζω ξανα και ξανα τα νεα πιατα τους???? Μπραβο παιδια!!!!!!!και παλι...και παλι...και παλι θα ερχομαι!!!!!

Ευχαριστούμε, Maru S

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σπάρτη, ΔΗΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ

"Καπαρη"εστιατοριο-μεζεδοπωλειο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!