“PREGO ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!”
Κριτική για: Prego

Prego
Κουζίνες: Διεθνής
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΩΜΑΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ ΤΟ BANANA MOON ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ SPECIAL COFFEES,SIGNATURE COCKTAILS ΜΕ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΕΣ Κ ΔΙΕΘΝΗΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

το PREGOειναι το μοναδικο μαγαζι στην πατρ5α που περα απο την απιστευτα καλαισθητη διακοσμηση στο εσωτερικο του, αλλα και στο εξωτερικο λογο παλαιότητας, σου προσφερει αρωματα και γευσεις απο ολα τα μερη του κοσμου!!! ΠΙΤΣΑ ΙΤΑΛΙΚΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ και απο αυτες του κεντρου της Νάπολη. THAI FOOD ΑΠΟ ΕΝΓΝΩΣΜΕΝΗΣ ΑΞΙΑΣ ΣΕΦκαι στεκι για LUNCH BREAKοπωε και για καφε Η χαλαρο ποτακι.. συνδιαζειΤΑ πανταΜΕ εξαιρετικης ποιοτητας μουσικηκαι εναν οικοδεσποτη που αναγκαζει τον πελατη απο την πρωτη στιγμη να αισθανεται ξεχωριστος!!!
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!

Ευχαριστούμε, Alexandros S
Ο/η alexis p, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Prego, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Μαρτίου 2018

K. Alexandre S. ευχαριστουμε για την πολυ καλη σας κριτικη!!! Προσπαθουμε η πιτσα μας να ειναι Ιταλικη οπως και το ονομα του Prego. Οι αναγνωρισμένες Τεταρτες με Ethnic food μας δινουν την δυναμη να καλουμε chef, γνωστες τις ασιατικης κουζινας για να προσπαθουμε για το καλυτερο!!

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Πολύ προσεγμένη και πρωτότυπη ατμόσφαιρα. Μεγάλη ποικιλία cocktail και πολύ καλή ποιότητα. Το προσωπικό ήταν εξυπηρετικό και πολύ φιλικό!

Ευχαριστούμε, Ge p

K. Ge p ευχαριστουμε πολυ για την καλη σας κριτικη!! Η μεγαλη ποικιλια cocktail οφειλεται στους bartender και η ποιοτητα ειναι η δυναμη μας. Σας περιμενουμε να σας προτείνουμε και να δοκιμασετε νεα cocktail.

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθηκα με το PREGO για φαγητό μεςημερι .Οταν είδαμε στο κατάλογο,αναρτημένο εκτος καταστηματος,Ιταλική ζύμη σκεφθήκαμε οταν είχαμε δοκιμάσει πίτσα στην Ιταλία.Πραγματικα ηταν λεπτή & οχι εκείνο το ζυμάρι που συνήθως μας δίνουν στην Ελλάδα.Ηταν με μοτσαρέλα & προσούτο πραγματικό.Ευγενικο σερβις με λογικές τιμες.Η μουςικη σε ταξιδεύει η δε λίστα κρασιών με πολλα κρασια σε χαμηλές τιμες.Πηραμε μια φιάλη Μοσχοφίλερο 11€.Απο τα πολύ καλα ειναι οτι ζητήσαμε τραπέζι στους " ΜΗ ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΕΣ" και υπήρχε τμήμα με δυνατό εξαερισμό,επιτελους φύγαμε και δεν μύριζαν τα ρούχα μας και τα μαλιά μας.Μεγαλη η επιλογή στα χορευτικά τα οποία και μας πρόσφεραν.

Ευχαριστούμε, Κωστας Β

Κ. Κωστα Β ευχαριστουμε για την πολυ καλη σας κριτικη!!! Στο Prego (στα Ιταλικα παρακαλω-περαστε) προσπαθουμε στα προϊοντα που εχουμε και ειναι Ιταλικα να πλησιάζουμε οσο το δυνατον πιο κοντα στη γειτονικη και αγαπημενη μας Χωρα... Η μουσικη και η λιστα των κρασιων είναι δυο κατηγοριες που προσπαθουμε συνεχεια να εμπλουτιζουμε. Σας περιμενουμε με την πρωτη ευκαιρια

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Βασισμένοι στις καλές κριτικές, κλείσαμε τραπέζι για να περάσουμε το βράδυ του Σαββάτου κατά την επίσκεψή μας για ένα τριήμερο στη Πάτρα. Πολύ όμορφο κτίριο στο καλύτερο ίσως σημείο της Πάτρας απέναντι από το αρχαίο ωδείο. Ευγενική υποδοχή, σε ένα πολύ όμορφα διακοσμημένο ατμοσφαιρικό χώρο. Μας έδωσαν ένα πολύ καλό τραπέζι, κεντρικό, παρότι ήμασταν μόνο δύο άτομα. Ο σερβιτόρος πολύ ευγενικός μας έφερε τους καταλόγους με καλή ποικιλία και αριθμό επιλογών φαγητού και κάπως περιορισμένων επιλογών κρασιού σε πολύ λογικές τιμές. Η μουσική πολύ ωραία καθ όλη τη διάρκεια της βραδιάς. Δυστυχώς η αίθουσα παρότι ήταν ακόμα σχεδόν άδεια βρώμαγε τσιγαρίλα και μόλις κάθησαν τέσσερεις κυρίες στο διπλανό μας τραπέζι ο καπνός ερχόταν μέσα στο πρόσωπό μας. Ρωτήσαμε αν υπάρχει χώρος μη καπνιζόντων και με πραγματικό ενδιαφέρον και προσπάθεια από το σερβιτόρο μεταφερθήκαμε. Βέβαια ο χώρος των μη καπνιζόντων ήταν σαν ένα είδος "τιμωρίας" αφού από ένα κεντρικό τραπέζι μεταφερθήκαμε σε ένα διάδρομο έξω από το βεστιάριο και την τουαλέτα, με ένα μικρό τραπεζάκι που μόνο για ποτό έκανε. Παρά ταύτα εκτιμώντας την ανταπόκριση του καταστήματος στο αίτημά μας προχωρήσαμε με τη παραγγελία μας. Η σαλάτα με αχλάδι ήταν νόστιμη αν και η ρόκα ήταν δυσανάλογα περισσότερη από τα υπόλοιπα υλικά. Διαβάζοντας σε κάποια σχόλια πως το μαγαζί προσφέρει "πραγματική ιταλική πίτσα" παραγγείλαμε την Prego με ρόκα και προσούτο. Επίσης, ένα κοτόπουλο σχάρας με επιλογή συνοδευτικού πουρέ και ένα λευκό ασύρτικο κρασί. Ήταν ίσως η μοναδική φορά που αφήσαμε ολόκληρο το πιάτο με τη πίτσα χωρίς να το φάμε αφού ήταν άψητη από κάτω και σχεδόν καμμένη από επάνω, με ίχνη ρόκας και απουσία προσούτο. (επισυνάπτω φωτογραφία) Δυστυχώς δεν μπορώ να χαρακτηρίσω ως "ιταλική" τη πίτσα που το τυρί (όχι μοτσαρέλα) καλύπτει από πάνω όλα τα υπόλοιπα υλικά συμπεριλαμβανομένης της ρόκας που κανονικά μπαίνει στο τέλος άψητη....Το κοτόπουλο, παρότι ένα πολύ απλό πιάτο που οποιαδήποτε ταβέρνα θα μπορούσε να το πετύχει, ήρθε εντελώς κρύο και σκληρό σαν πετσί! Το μόνο νόστιμο ήταν ο πουρές. Εντυπωσιακό ήταν πως η σερβιτόρα που είδε ότι δεν αγγίξαμε την πίτσα, ακόμα και τα κομμάτια που πήραμε στο πιάτο μας τα επιστρέψαμε στην πρώτη μπουκιά, δεν ενδιαφέρθηκε να μας ρωτήσει! Ζητήσαμε το λογαριασμό ο οποίος μας ήρθε με αξιοσημείωτη καθυστέρηση,(δύο φορές μας είπε η σερβιτόρα πως δεν μας έχει ξεχάσει...), σε έξι μενονωμένες αποδείξεις με ποσά που δεν ανταποκρίνονταν στις τιμές αυτών που πήραμε (όχι περισσότερα ή λιγότερα, απλά διαφορετικά) Όταν ξαναφωνάξαμε τη σερβιτόρα και την ρωτήσαμε ποιο είναι τελικά το ποσό που πρέπει να πληρώσουμε από όλες αυτές τις αποδείξεις μας είπε δεικτικά "αν τις προσθέσετε θα δείτε πως είναι 39ευρώ!" Τελικά βέβαια το σύνολο των αποδείξεων που μάλλον είχαν κοπεί από διάφορες παραγγελίες άσχετες με την δική μας ήταν 44,2 (επισυνάπτω φωτογραφία). Σημειώνω πως η καπνίλα, παρά την αλλαγή τραπεζιού ήταν διάχυτη σε όλο το χώρο και το μόνο που γλιτώσαμε ήταν τον καπνό στα πρόσωπά μας από το διπλανό τραπέζι.Λυπάμαι ειλικρινά που ένα τόσο πολλά υποσχόμενο μαγαζί μας πρόσφερε τη χειρότερη εμπειρία στη Πάτρα.

Ευχαριστούμε, Maya E
Ο/η alexis p, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Prego, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Κα Maya E. Η λιστα κρασιων η οποια διαθέτουμε αποτελείται από 27 διαφορετικα κρασια πολλων ποικιλιων για διαφορετικα βαλαντια... Διαθέτουμε επισης μια premium wine list με 14 ετικέτες κρασιων υψηλων προδιαγραφών... Όταν κανατε την κρατηση τηλεφωνικα δεν μας αναφέρατε ότι θελετε στο τμημα των μη καπνιστων... Η αιθουσα δεν ηταν αδεια, καθοτι Σαββατο, και το τμημα του εστιατορίου πληρες,,, Όταν μας ζητήσατε ότι θελετε να ειστε σε χωρο μη καπνιστων σας μεταφέραμε, αφου το ειδατε και συμφωνησατε σε ένα άλλο τραπεζι το οποιο πραγματικα βρίσκεται εξω από το βεστιαριο και την μια τουαλετα με δεδομενο ότι βρίσκονται σε διαφορετικο χωρο και δεν υπαρχει καν οπτικη επαφη με αυτά... Η πιτσα που διαθέτουμε είναι με Ιταλικη ζυμη, αλευρι και όλα τα συστατικα, όπως θα την ετρωγε καποιος στην Ιταλια.. Το τυρι μας είναι αποκλειστικα μοτσαρελα... Εάν εγινε καποιο λαθος στο ψήσιμο αυτό είναι ατυχες γεγονός και το παραπονο σας σε οποιαδήποτε περιπτωση να το μεταφερετε στη σερβιτορα οπου αυτή εχει την εντολη να το διορθωνει αμεσως...Τα πιατα στο κατάστημα μας είναι παντα ζεστα και το φιλετο Ελληνικο κοτοπουλο είναι παντα το ιδιο δεδομενου ότι η προμηθεια γινεται πολλα χρονια από την ιδια φαρμα... Ο λογαριασμος ο οποιος ηρθε με καθηστεριση εγινε λογω Σαββατου και της συγκεκριμενης ωρας..Οι αποδειξεις είναι ξεχωριστες στο κατάστημα μας από την εποχη που ξεκινησε η κριση, διοτι πολλοι πελατες πληρωνουν ο καθενας τα δικα του με την δικια του αποδειξη... Στο χωρο των μη καπνιστων υπαρχει μεγαλη μοναδα εξαερισμου και ποτε δεν μας εχει δημιουργηθεί πρόβλημα σε αυτό το τμημα... Τελος θα μπορούσατε να ζητήσετε τον υπευθυνο του καταστήματος προκειμενου να δωσει λυση σε οτιδήποτε αντιμετωπισατε γιατι αυτή είναι αλλωστε η δουλεια του...Θα επιθυμούσαμε μια νεα επισκεψη σας προκειμενου να αποκτησετε καλυτερη εικονα για μας..

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

πηγαμε με παρέα για ποτό καθημερινή βράδυ, παίζει απίστευτη μουσική και έχει πολυ άνετο κλίμα για να διασκεδάσεις. Έχει απίστευτη διακόσμηση και εχει σε display κατι δισκαρες βινυλίου !!!

Ευχαριστούμε, CateSmith94

Κ. CateSmith94 ευχαριστουμε πολυ για την κριτικη σας!! Η μουσικη και ο ηχος ειναι για 'μας οτι καλυτερο εχουμε στο Prego. Σας περιμενουμε να ακούσουμε ''φρεσκα'' και παλια κομματια.

Prego: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πάτρα, Περιοχή Αχαΐας

Prego: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;