Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 4:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρια...

Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2020
DomVam
θεσσαλονικη
μέσω κινητής συσκευής
Μια υπέροχη ξενάγηση στον μαγικό κόσμο των μελισσών!!!

Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2020
margaritoula39
Κάτω Άσσος, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεν εχουμε καμια σχεση με τη μελισσοκομία, αλλα ψάχνωντας κατι ιδιαιτερο και εναλλακτικό στην περιοχή φτασαμε στη φαρμα.
Η Κλειώ ηταν απιθανη οικοδέσποινα, όπως και οι οικογένεια της που συναντήσαμε εκει. Στην ουσία μας ανοιξαν το σπίτι τους και μιλησαν για την τέχνη τους που κρατά απο μάνα σε κορη 4-5 γενιες τωρα. Σιγουρα αυτο που κανει δεν ειναι δουλειά αλλα τροπος ζωής και γινεται μονο με αγαπη.
Τα παιδια ενθουσιάστηκαν και εμαθαν τόσα πολλα (που δεν ειχαν ακουσει ποτε ξανα) για τις μελισσες και το μέλι.
Σπιτικα γλυκά του κουταλιου και αφεψηματα μας περίμεναν, ενω οι διπλες με το μελι ηταν το καλυτερο τελείωμα.
Ειναι κατι πολυ ιδιαιτερο που πρεπει να το επισκευτει καποιος, ειδικα αν ειναι με παιδια.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, DomVam
Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2020

Εξαιρετικο μέρος...!!η Κλιω και η οικογένεια της ευγενεστατοι άνθρωποι,φιλόξενοι νιώθεις σαν στο σπίτι σου... Επισκέφτηκα την φάρμα με την οικογένειά μου όλα ήταν υπέροχα ...η Κλιω μια μελισσοκόμος με πολύ αγάπη και όρεξη για την δουλειά της...μας μίλησε για τις μέλισσες και την παραγωγή μελιού... δοκιμάσαμε το υπέροχο μέλι της και τις δίπλες που είχε φτιάξει ειδικά για εμάς....Το μέλι εξαίσιο και οι τιμές πολύ λογικές.
Θα χαρώ πολύ να ξαναπάω ...είμαστε κατενθουσιασμένοι ❤️

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, margaritoula39
Η κριτική έγινε: 29 Φεβρουαρίου 2020

είνια ωραία μέσα στη φύση με παραδοσιακά πράγματα αλλα νομίζω θέλει λιγο περισσότερο προσεγμένο περιβάλλον...

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, _O2412PZ
Η κριτική έγινε: 16 Σεπτεμβρίου 2019

Μοναδικό μέρος για όλη την οικογένεια δίπλα στον αρχαιολογικό χώρο φτιαγμένος με αγάπη και μεράκι.
Η ζέστη φιλοξενία της ιδιωκτητριας αλλά και η γνώσεις της στην παραγωγή του μελιού από την αρχαιότητα μέχρι και σήμερα θα σας εντυπωσιάσει ακόμα και αν νομίζετε ότι έχετε αρκετές γνώσεις πάνω στο θέμα.
Τα προϊόντα που μπορείτε να προμηθεύτηκε (αν εσείς επιθυμείτε) όπως αγνό μέλι, κεραλοιφες και γλυκά του κουταλιού, μοναδικά.
Μπράβο για τη μοναδική ιδέα που είχες Κλειώ και ευχαριστούμε για τις γνώσεις που μας μετέφερες!

Ημερομηνία εμπειρίας: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, Panagiotis X
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαμε στο χωρο με μια επιφυλαξη μιας και δεν ξεραμε τι ακριβως θα δουμε. Η Κλιω ειναι μια πολυ γλυκια μελισσοκομος, η οποια μας εκανε μια μικρη παρουσιαση σε σχεση με την μελισοκομια. Η παρουσιαση ξταν ποκυ καλη και σε περιεχομενο και σε διαρκεια. Στη συνεχεια δοκιμασαμε ορισμενα απο τα προιοντα και αγορασαμε καποια. Η εμπειρια και ο χωρος ειναι πολυ ευχαριστα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Kokobas82