Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Orbitz.com
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2020

Ο Διαμιανός είναι «όλα τα λεφτά»!!! Εξαιρετικός οικοδεσπότης! Είναι φιλικός, ευχάριστος, πάντα παρών και πρόθυμος να σε εξυπηρετήσει. Επιπλέον μας έδωσε πληροφορίες για το μέρος της Αρχαίας Ολυμπίας, για εστιατόρια και για εκδρομές στα γύρω χωριά και πόλεις.
Πολύ ωραία διακόσμηση στο χώρο του σαλονιού και πρωινού. Το πρωινό ήταν πλούσιο, ενώ ο ίδιος ο Δαμιανος σου έφτιαχνε ό,τι καφέ ήθελες!
Τα ανακαινισμενα δωμάτια καθαρίζονταν κάθε μέρα, ενώ ήταν πάντα ζεστά για τις κρύες μέρες που έτυχε να πάμε

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, edrakaki
Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Είναι το κατάλληλο μέρος για να μείνει κανείς αν βρεθεί στη περιοχή και θέλει να επισκεφτεί την Αρχαία Ολυμπία. Ο Δαμιανός είναι ο πιο φιλόξενος και εξυπηρετικός οικοδεσπότης που έχω γνωρίσει και τα δωμάτια είναι καθαρά και πολύ γλυκά με φρεσκο decoration. Η καλύτερη επιλογή που κάναμε!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, 342stellai
Η κριτική έγινε: 13 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε με τον άντρα μου την Ολυμπία για ένα ΣΚ και μείναμε στον ξενώνα του Δαμιανου.Για κακη μας τύχη είχαμε κλείσει την «σουίτα»,δλδ 100€ τη βραδιά.Οταν αρχισαμε να ανεβαίνουμε προς την ταράτσα της εγκατάστασης υποψιαστήκαμε ότι είχαμε κάνει βλακεία.Οταν μπήκαμε δε μέσα στην «σουίτα»,πειστήκαμε κιόλας.Το δωμάτιο είχε μια ελαφρά μυρωδιά,η τηλεόραση τα είχε παιξει(ευτυχώς είχαμε τον εξωτερικό σκληρό μας μαζί) και ο τοίχος πάνω από το προσκέφαλο του κρεβατιού είχε ίχνη υγρασίας.Οσο και να συμπάθησα τον Δαμιανό,δε γίνεται να ονομάζεις σουίτα ένα δωμάτιο που οοοολη του η επίπλωση κοστίζει όσο η διαμονή μιας νύχτας.Επισης δεν έμεινα ευχαριστημένη με το πρωινό.Αν είχα πληρώσει 40€ τη βραδιά,δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να σχολιασω.Αλλα για 100€ τη βραδιά,το Λεωνιδαιον ήταν σκέτη απογοήτευση.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, argyrob1983
Ο/η damianol550, Ιδιοκτήτης του Ξενώνας Λεωνιδαίον, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουλίου 2019

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μια σουίτα δεν κρίνεται από το πόσο κοστίζουν τα έπιπλα αλλά από τα τετραγωνικά μέτρα (50τ.μ.), από το αν είναι δίχωρη (έχει δωμάτιο και σαλόνι) και από τις παροχές της.
Η σουίτα ουδέποτε 'μύριζε' απλά είχε μια μυρωδιά καινούριου γιατί λειτουργούσε μόνο ένα μήνα. Η τηλεόραση δεν τα είχε 'παίξει' απλά είχαμε πρόβλημα με την κεραία (για το οποίο προσπάθησα κι εγώ αλλά και ο τεχνικός να το φτιάξουμε επιτόπου αλλά δεν γινόταν και σας ζήτησα πολλές φορές συγνώμη) που το διορθώσαμε στις επόμενες μέρες. Επίσης δεν γνωρίζετε το κόστος των επίπλων που νομίζετε ως κόστος μιας διαμονής (λίγο υπερβολικό;;;;). Ο καναπές κοστίζει πάνω από 1000 ευρώ και δεν θα μιλήσω για το κόστος του μπάνιου και του κρεβατιού γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος. Σε άλλα καταλύματα μια ΣΟΥΙΤΑ 50 τ.μ. με 150 τ.μ. ταράτσα με θέα όλο τον Κρόνιο λόφο, με σκίαστρο 50 τ.μ. και τραπέζι με 6 καρέκλες-πολυθρόνες, 2 ξύλινες ποιοτικές ξαπλώστρες και μια ξύλινη αιώρα χρεώνεται σχεδόν το διπλάσιο, πόσο μάλλον σε έναν τόπο όπως η Αρχαία Ολυμπία. Επειδή όμως η σουίτα βρίσκετε σε έναν ξενώνα η τιμή της αλλά και το πρωινό είναι ανάλογο του ξενώνα και όχι 4στερου ξενοδοχείου, αν και παρέχουμε πολλά περισσότερα απ’ ότι θα μπορούσαμε να παρέχουμε (σπιτική μαρμελάδα ροδάκινο, σπιτική μαρμελάδα φράουλα, τοπικό μέλι, βραστά αυγά, γεμιστά μπισκότα σοκολάτα, μπισκότα digestive, στραγγιστό γιαούρτι, γλυκό του κουταλιού βύσσινο, γλυκό του κουταλιού κυδώνι, κέικ, κορν φλέηκς, κόκο πόπς, ζαμπόν, τυρί, τυροπιτάκια, λουκανικοπιτακια, ντομάτα, αγγούρι, φέτα, ελιές, φρούτα, ψωμί, φρυγανιές, ριζογκοφρέτες, βουτυράκια Lurpak, χυμό πορτοκάλι, γάλα, καφέ φίλτρου Douwe-Egberts, εσπρέσο, καπουτσίνο, ελληνικό, ζεστή σοκολάτα, 4 διαφορετικά τσάι).

Η κριτική έγινε: 10 Μαρτίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Φτιαγμένο με φροντίδα. Πολύ ωραία διακόσμηση. Ο Διαμιανός είναι εξαιρετικός οικοδεσπότης πάντα παρών και πρόθυμος να σε εξυπηρετήσει. Ευχάριστη διαμονή στα ανακαινισμένα δωμάτια και μπάνια του φιλόξενου Λεωνιδαίον.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Aspa C
Ο/η oxydam, Ιδιοκτήτης του Ξενώνας Λεωνιδαίον, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Μαρτίου 2019

Ευχαριστούμε πολύ για την τέλεια αξιολόγηση σας!!!
Ελπίζω να σας ξαναδώ στο μέλλον!!!
Δαμιανός

Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πεντακάθαρο πρόσφατα ανακαινισμένο ξενοδοχείο λίγων δωματίων ιδανικά τοποθετημένο σε τουριστική περιοχή για περιηγήσεις στην αρχαία Ολυμπία και αλλά αξιοθέατα .
Διαθέτει χώρο πάρκινγκ, είναι σε άκρη της πόλης ώστε μπορείς να πας παντού πεζός .
Άνετο σκληρό στρώμα στα κρεβάτια διασφαλίζει καλό ξεκούραστο ύπνο .
Η διακόσμηση του δεν έχει καμμία επιρροή από τις ιστορικές μνήμες του χώρου που βρίσκετε μιας και μου θύμισε κατάλυμα στην New York ,είναι από τα μόνα αρνητικά του .
Ο ιδιοκτητης του ευγενέστατος και εξυπηρετικοτατος έχοντας γνώση της ιστορικότητας της περιοχής μας βοήθησε να περάσουμε τέλεια τις διακοπές μας εκεί προτείνοντας ιδέες για αξιοθέατα που δεν έχουν ακόμα αξιοποιηθεί ,ένας υπέροχος άνθρωπος .
Το πρωινό που μας προσφέρθηκε ήταν πλούσιο σε τοπικά παραδοσιακά και υγιεινά προϊόντα με φυσικό χυμό φρούτων και στο τέλος μας κέρασε και ένα περιποιημένο εσπρεσακι ,what a surprise!
Περάσαμε υπέροχα ,μακάρι να είχαμε περισοτερες μερες Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα σε όλους μου τους φίλους .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, mariapasxalidou