Stefanakidis Kostas
Καματερό, Ελλάδα

Ξενοδοχείο Ολυμπίας

Κριτική για: Ξενοδοχείο Νέδα
3,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 11 Ιουν 2022μέσω κινητής συσκευής
Ένα οικογενειακό ξενοδοχείο σε μια τουριστική περιοχή που λειτουργεί για πολλά χρόνια κυρίως στο ίδιο μοντέλο. Ευχάριστο στις υπηρεσίες, κουρασμένο στις εγκαταστάσεις και τον εξοπλισμό. Το φαγητό είναι πολύ καλό και φανταστική η θεα στο εστιατοριο.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Συμβουλή: Είναι πολύ κοντά στον αρχαιολογικό χώρο
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε για δουλειά
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
View of Olympia from Hotel Pelops
    91 €
2.5 χλμ. από Ξενοδοχείο Νέδα
Ολυμπία: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 1 Ιουνίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Χρήζει ανακαίνισης άμεσα. Πολυ άβολα κρεβατια! Πρωινό πολυ μετριο, τελικά φάγαμε έξω. Ωστοσο εχει πολυ Καλη τοποθεσία, καλό επίπεδο καθαριοτητασ και καλούς ανθρώπους στη ρεσεψιόν, τη διαχείριση και γενικά το σέρβις!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Aska131415
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο μετά από κλείσιμο που είχαμε τηλεφωνικός. Από την πρωτη στιγμή ο κυριος Δημήτρης ήταν πολυ προθυμος να μας εξυπηρέτηση. Τα δωμάτια ήταν πεντακαθαρα πραγμα που μας έκανε εντύπωση σε όλους τους χώρους του ξενοδοχείου. Παντού υπάρχει αντισηπτικό η πισινα πεντακαθαρη γι αυτό και τα παιδια παιζαν όλη μέρα. Η reception πρόθυμη 24 ώρες το 24 ωρο να σε εξυπηρετηση σε ότι κι αν χρειαστείς. Δεν υπάρχει κάτι που να υστέρηση κυριολεκτικά και μεταφορικά. Ευχαριστουμε για όλα σίγουρα θα το ξανά προτιμησουμε.

Ευχαριστούμε, 977andreasd
Η κριτική έγινε: 1 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καθαρά και το δωμάτιο μας και η πισίνα στο ισόγειο, τέλεια συμπεριφορά δεν μας πίεσαν για το check out και ότι ζητήσαμε ήταν πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν .και σωστή αξία χρημάτων με υπηρεσίας μπράβο στους ιδιοκτήτες. Μείναμε 4 μέρες και το δωμάτιο καθαριστικε καθημερινά από την υπηρεσία δωματιου. Ήταν ήσυχα και όμορφα τα 3,5 στα 5 είναι λίγα θεωρώ ότι αδικείται με την παρούσα βαθμολογία.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, giannis i
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2019

Το ξενοδοχείο βρίσκεται στο πιο ιδανικό σημείο ..κοντά στον Αρχαιολογικό Χώρο αλλά και σε όλη την υπόλοιπη αγορά της πόλης.Οι ιδιοκτήτες του είναι 3 αδέρφια εξαιρετικοί άνθρωποι, πρόθυμοι, εξυπηρετικοί και καλόκαρδοι.Το ξενοδοχείο τους προσφέρει πρωινό αλλά και βραδινό στον 4ο όροφο με απίστευτη θέα!!!!! Εμένα δεν με ενοχλησε καθόλου το γεγονός ότι το κτίσμα τους είναι κάπως παλιο αλλά ανακαινισμένο στα σωστά του σημεία.Το προσωπικό του ξενοδοχείου σε σκλαβώνει με την ευγένεια του και το χαμόγελο στα χείλη του!!!!!Πολλά φιλιά στην Μαρία...στην κοπέλα στο μπάρ της πισίνας που κάθε πρωί στο πόστο της περίμενε να φτιάξει ότι της ζητούσε ο κόσμος...ενώ εκείνοι απολάμβαναν τις βουτιές τους στην πισίνα.Αμα επισκεφτώ ξανα την Αρχαία Ολυμπία... σίγουρα στο Neda Hotel θα μείνω!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Lampadvarva
Η κριτική έγινε: 14 Ιουνίου 2019

Μείναμε στο Ξενοδοχείο Νέδα Τρίτη 11 και Τετάρτη 12 Ιουνίου. Ακριβώς γι’ αυτό η τιμή ήταν 50 € με πρωινό, πολύ καλή για τις παροχές του ξενοδοχείου. Το ξενοδοχείο είναι φωτεινό και έχει γίνει ανακαίνιση. Τα δωμάτια που βλέπουν στον πλαϊνό δρόμο (εμείς μείναμε στο 210) ήταν όλα ευρύχωρα. Το aircodition λειτουργούσε θαυμάσια. Το μικρό ψυγειάκι στο δωμάτιο δεν λειτουργούσε και προθυμοποιήθηκαν αμέσως να το αλλάξουν, αλλά τους αποτρέψαμε γιατί θα μέναμε τόσο λίγο και δεν μας ενδιέφερε. Το μπαλκόνι στενό αλλά επαρκές για να καθίσεις, άλλωστε υπάρχει ο χώρος της πισίνας, τόσο ευχάριστος να κολυμπήσεις ή να καθίσεις να χαλαρώσεις παρέα με τα χελιδόνια που και αυτά την επισκέπτονται!
Το πρωινό πολύ καλό, στον 4ο όροφο με θαυμάσια θέα στην καταπράσινη Ολυμπία. Αλλά αυτό που μας εντυπωσίασε περισσότερο ήταν το προσωπικό. Η λέξη ευγένεια είναι το λιγότερο που μπορεί να πει κανείς. Αυτό που ορίζουμε σαν σωστούς επαγγελματίες που φροντίζουν (όλοι, χωρίς καμία εξαίρεση) να περνάς καλά, να σε εξυπηρετούν σε ό,τι χρειαστείς και κυρίως να σε κάνουν να νιώθεις άνετα και φιλικά. Μπράβο τους! Φυσικά θα το επιλέγαμε και πάλι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Maria A