Η κριτική γράφτηκε 5 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία και μεγάλα δωμάτια, πολύ φιλικοί και εξυπηρετικοί ιδιοκτήτες. Οι κοινόχρηστοι χώροι ευρύχωροι και καλής αισθητικής. Στο πρωινό να δοκιμάσετε τα ψωμάκια αλλά και το γιαούρτι.
Γενικά πολύ καλή επιλογή.
Το χωριό γραφικό χωρίς πολλές αρχιτεκτονικές παραφωνίες. Κοντινές εκδρομές η Δημητσάνα, η Στεμνίτσα, η μονή Προδρόμου κλπ.
Μια βόλτα στο κάστρο της Καρύταινας είναι ωραίος περίπατος αν το επιτρέπει ο καιρός.

Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Κάλλυ Κ
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2015

Βρίσκεται στην είσοδο της παραδοσιακής Καρύταινας και αποτελεί την βάση για δραστηριότητες στην περιοχή.
Πέτρινα κτίρια με καλαίσθητα καθαρά δωμάτια και σύγχρονες ανέσεις για ευχάριστη διαμονή. Καλή σχέση ποιότητας-τιμής.
Σπιτικό φαγητό στο εστιατόριο που λειτουργεί κατόπιν συννενόησης.

• Διαμονή: Μάιος 2015, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, RoulaKonstantopoulou
Η κριτική γράφτηκε 10 Απριλίου 2015

Επισκεφτηκαμε με την συζυγο μου και φιλους μας το ξενοδοχειο πριν λιγες ημερες που βρισκεται 5 λεπτα εξω απο το χωριο Καρυταινα.Διανυκτερευσαμε 2 βραδια εξωτερικα τα δωματια και οι χωροι ειναι καλαισθητοι εχει ωραια στρωματα στα κρεβατια και μαξιλαρια ανετα αλλα μεχρι εκει.Το τζακι διακοσμητικο γιατι δεν υπαρχουν ξυλα να το αναψεις και αν ζητησεις θα βρουνε καποια δικαιολογια να σου πουν. Το καζανακι ηταν χαλασμενο και επρεπε να κλεινεις και να ανοιγεις συνεχεια το γενικο διακοπτη για το κρυο νερο ενα προβλημα που ενω νομιζω οτι ηταν μονο στο δικο μου χωρο εν συνεχεια διαπιστωσα οτι και στα δωματια των αλλων το ιδιο συνεβαινε. Οι πετσετες ηταν φθαρμενες και καθαριοτητα μετρια .Το πρωινο πολυ μετριο ειχε τα απολυτως απαραιτητα .Το προσωπικο εντελως αδιαφοροι μονο στην αρχη σε υποδεχονται και μετα τους ψαχνεις αν ποτε καταλαβεις ποιος ανηκει στο προσωπικο .Στο μπαρ ποτε δεν εκδιδουν αποδειξεις.Σε κοντινο χωριο στο Ελληνικο εχει δυο ταβερνες για φαγητο ,σε κοντινη αποσταση βρισκονται η Στεμνιτσα και η Δημητσανα που μπορεις να επισκεφτεις .Στην Δημητσανα μπορεις να κανεις ωραια πεζοπορια στα μοναστηρια και στην ταβερνα τευθις εχει πολυ ωραιο φαγητο.

Διαμονή: Μάρτιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, theo g
Η κριτική γράφτηκε 9 Απριλίου 2015

Επισκεφτηκα το συγκεκριμενο χωρο τελη μαρτιου μαζι με μια παρεα δεκα συνολικα ατομων(οι εξι απο εμας υπηρετουμε σε ενστολη υπηρεσια) οι οποιοι ειχαμε κανονισει να συνδυασουμε την βολτα μας στο χωριο με το rafting.Η πρωτη εντυπωση με το πυ φτανουμε ικανοποιητικη καθως και το χωριο καρυταινα ειναι πολυ ομορφο αλλα και το συγκροτημα εξωτερικα ηταν πολυ καλο.η διαμονη μας ηταν για δυο διανυκτερευσεις.μια πρωτη κακη εντυπωση την πηραμε την μετα την πρωτη διανυκτερευση καθως γυρνωντας στα δωματια,τα οποια ηταν σχετικα ομορφα,διαπιστωσαμε οτι δεν ειχαν στρωθει τα κρεβατια,δεν ειχαν αλλαξει τις πετσετες,δεν ειχαν σκουπισει.γενικα το μονο που κανανε ηταν να αλλαξουνε την σακκουλα απο το καλαθακι του μπανιου.ουτε καν το καλαθακι του δωματιου δεν αδειασαν.και το αποκορυφωμα ηρθε το δευτερο βραδυ.κατα τις 10 μαζευτηκαμε στον χωρο της reception(μεγαλος και ανετος χωρος)για να παιξουμε taboo.συνολικα στον χωρο ημασταν εμεις οι δεκα και οι δυο υπευθυνοι του ξενοδοχειου.ο ενας βρισκοταν στο μπαρ και η αλλη κοπελα καθοταν μπροστα απο το τζακι το οποιο υποτιθεται οτι ειναι για τους πελατες.ξεκινισαμε το παιχνιδι μας με ηρεμια και σεβασμο προς τους υπευθυνους χωρις φωνες.περι τις 12 το βραδυ μπαινει στον χωρο μια παρεα 6 ατομων(3 γυναικες και 3 αντρες ηλικιας 22-26 χρονων)και αρχισαν τους εναγκαλισμους με τους υπευθυνους οι οποιοι τους κερασαν εναν γυρο σφηνακια ετσι για να ζεσταθουν.και εκει αρχιζουν τα τραγουδια τα οποια τα εβαλαν πραγματικα σε μεγαλη ενταση που ηταν σχεδον αδυνατο να συννενοηθουμε.καποια στιγμη αφου αγανακτησαμε ειπαμε στον εναν υπευθυνο να χαμηλωσει λιγο για να μπορουμε να συνυπαρξουμε οι δυο παρεες στον χωρο.το εκανε αλλα σχεδον αμεσως η αλλη υπαλληλος την δυναμωσε παλι και επιδωθηκε στους χορους μαζι με την αλλη παρεα παρατωντας την επιχειρηση στο ελεος της.μεσα μεσα ακουγονταν και υβριστικα σχολια σχετικα με το επαγγελμα μας.και εκει που ξεχειλισε το ποτηρι ηταν οταν η συγκεκριμενη υπαλληλος πηρε την ομπρελα κοπελας απο την παρεα μου και αρχισε να χορευει με αποτελεσμα να την σπασει.και αντι να απολογηθει μας απαντησε οτι θα την πληρωσει και μας εβρισε κ απο πανω.αφου εγινε ενας μικρος χαμος η υπαλληλος εξαφανιστηκε και την αλλη μερα ουτε καν ηρθε να ζητησει συγνωμη.η μονη που μας απολογηθηκε ηταν η ιδιοκτητρια η οποια οπως προεκυψε απο τα συμφραζομενα ηταν μητερα της συγκεκριμενης υπαλληλου.και ολα αυτα εγιναν επειδη κανουμε την δουλεια που κανουμε και δεν αρεσε στην υπαλληλο.αναρωτιεμαι ποιο σοβαρο ξενοδοχειο κανει διακρισεις στους πελατες του.πραγματικα απαραδεκτη συμπεριφορα.δεν προτεινεται σε ενστολους

Διαμονή: Μάρτιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
5  Ευχαριστούμε, kostas k
Η κριτική γράφτηκε 1 Φεβρουαρίου 2015

Υπέρ : σχέση ποιότητας - τιμής, καθαριότητα, άνεση χώρου.

Κατά : Το πρωινό μπορούσε και πιο πλούσιο, αλλά αυτό πληρώνεται επιπλέον..., αν και η μαρμελάδα σπιτική και σπέσιαλ!
Αν και φουλ το ξενοδοχείο και εορταστική περίοδος δε λειτουργούσε το εστιατόριο, μας είπαν κατόπιν παραγγελίας.
Αυτό το κατόπιν παραγγελίας δεν το κατάλαβα και πολύ..., διότι πως θα μπορούσα να ξέρω τι επιθυμία είχα να φάω το βράδυ...
Στο χωριό μόνο μία ταβέρνα και στο διπλανό Ελληνικό, άλλες δύο ταβέρνες.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, nikosmaria2015