“Θετικό πέρα από κάθε προσδοκία.”
Κριτική για: Ταβέρνα Μαν-Τέλλα

Ταβέρνα Μαν-Τέλλα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Περιγραφή: Η Ταβέρνα Μαν-Τέλλα είναι γνωστή για τα αυθεντικά,παραδοσιακά,σπιτικά και μαγειρευτά φαγητά της,αλλά και για το ήσυχο περιβάλλον και καλό σέρβις.

Σ ένα μικρό απομακρυσμένο χωριό της Λήμνου είναι το επίκεντρο για το εκπληκτικό φαγητό του μαγειρεμένο σαν σπιτικό με εξαιρετικά υλικά. Ακόμη και τα ορεκτικά είναι όλα χειροποίητα. Τίποτε τυποποιημένο. Ικανοποιητική ποικιλία.Πολύ καλές γεύσεις.
Επαρκέστατες ποσότητες μερίδων.
Τιμές πάρα πολύ καλές έως εξαίρετες.
Το έχω επισκεφτεί πολλές φορές.

Ευχαριστούμε, qwe2007ewq

Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020

Πήγαμε το πρώτο βράδυ που μείναμε στο νησί, πολύ καλό φαγητό και άμεση εξυπηρέτηση από το προσωπικό του καταστήματος.

Ευχαριστούμε, Q6561CImariai
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη διαδρομή μέχρι την ταβέρνα, που θα αποζημιώσει και θα γοητεύσει κάθε απαιτητικό του είδους και του καλού φαγητού, με άψογη εξυπηρέτηση, υπέροχες γεύσεις των απαιτητικότατων πιάτων, όπως αγριογούρουνο, αγριοκούνελα και κόκορας «αλανιάρης».
Μια λέξη ... ΥΠΕΡΟΧΟΣ !!!

Ευχαριστούμε, vagtri
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2020

Πρώτη φορά στο νησί επισκέφθηκαμε κι εμείς αυτό το τόσο ξακουστό μαγαζί. Οι εντυπώσεις μόνο καλές θα μπορούσαν να είναι καθώς από την εξυπηρέτηση έως το φαγητό ήταν όλα εξαιρετικά! Στο σέρβις ο Νίκος, μας πρότεινε το αγριοκουνελο στιφάδο (μη το χάσετε!! ) και μας ενημέρωσε αναλυτικά για τα πιάτα που επιλέξαμε. Δοκιμάστε ακομη μελιτζάνα στο πηλινο, τυρί του μελισσουργου, σαλάτα βουνίσια, γουρουνοπουλα! Αυτό που μας κέρδισε περισσότερο ήταν η ευγένεια του προσωπικού. Συγχαρητήρια για τον επαγγελματικό σας! Υπέροχη εμπειρία προτείνουμε ανεπιφύλακτα!!!!

Ευχαριστούμε, stellapetridouthess
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν αν και δεν δέχονται κρατήσεις λόγω όγκου κόσμου μας βόλεψαν αρκετά γρήγορα!!!!το φοβόμασταν ως πολύ γνωστό και ξακουστό μήπως θα αποδειχτεί τουριστικό αλλά πραγματικά μας αποζημίωσε!!!!αξιο της φήμης του πεντανόστιμα όλα ,πρόσχαρο προσωπικό που ενδιαφέρεται να ρωτήσει Πως μας φάνηκαν όλα Και προσιτές τιμές!!!!κοκκορα με φλωμαρια οπωσδηποτε!!!!!

Ευχαριστούμε, eleninja84

Ταβέρνα Μαν-Τέλλα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μύρινα, Λήμνος
Λήμνος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Ταβέρνα Μαν-Τέλλα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!