“Αξίζει επίσκεψη”
Κριτική για: Φλωμάρι

Φλωμάρι
Περιγραφή: Το Φλωμάρι είναι ένα Ελληνικό Παραδοσιακό εστιατόριο, το οποίο βρίσκεται δίπλα στην πιο εντυπωσιακή και ασυνήθιστη περιοχή της Λήμνου, τις φημισμένες Αμμοθίνες. Το εστιατόριο πήρε την ονομασία του απο το ομώνυμο παραδοσιακό Λημνιό ζυμαρικό, το φλωμάρι. Ζητήστε το..!
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Συνδυάσαμε το μπάνιο μας στο Γομάτι με το φαγητό εδω. Ηταν εξαιρετική επιλογή. Πολύ καλή τοποθεσία με θέα στον κόλπο. Τα πιάτα με τα φλωμάρια και το ζυγούρι και το κοτόπουλο ήταν αψογο μαγειρεμένα. Τα κεφτεδάκια επίσης ήταν πολύ γευστικά.

Ευχαριστούμε, ioannisn209

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μας προτείναν και επισκεφτήκαμε την ταβέρνα φλομαρι κατά την διαμονή μας στη Λήμνο, ένα μαγαζί τερμα βορειοδυτικά του νησιού και δίπλα στις αμμοθίνες. απολαύσαμε πολύ όλες τις επιλογές και τις προτάσεις που μας έκανε η Μάλαμα, ξεχώρισαν οι σαρδέλες όπου ήταν φρεσκοτατες και πολύ μεγάλες και ο ντακος κολοκύθι και φυσικά οι τιμές μας φάνηκαν επίσης πολη χαμηλές..
Το προτείνω φυσικά και όταν ξαναπάω Λήμνο θα το ξαναεπισκεφτω

1  Ευχαριστούμε, 25fanisb
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2020

Εξαιρετικό και νόστιμο φαγητό, υπέροχη θέα και άψογη εξυπηρέτηση, το περιβάλλον φιλικό με extra bonus της γλυκύτατες γατούλες! Σίγουρα θα το ξανά επισκεφτώ στο μέλλον!

Ευχαριστούμε, gerov105
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2020

Μακρια απο το κεντρο, αλλα, ενα απο τα ομορφοτερα μερη της Λημνου. Βρισκεις καλο φαγητο, ευγενικους και πολυ φιλικους ανθρωπους, καλες τιμες. Μπορεις να βρεις πολλα που δεν τα περιμενεις, γευσεις , θεα, δροσια....

Ευχαριστούμε, STIVSAM
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2020

Ίσως ήταν η ώρα του δειλινού, μπορεί η παραλία και ο ήχος της θάλασσας, η υπέροχη θέα, η γαλήνη που επικρατούσε εκείνη την ώρα, το καλό φαγητό, το ότι τα μοιραζόμουν όλα αυτά με την αγαπημένη μου σύντροφο, μπορεί και όλα μαζί. Ήταν όμως σίγουρα και η παρουσία της Μάλαμας. Η Μάλαμα είναι εκείνη που ‘’τρέχει’’ το μέρος, το φλωμάρι, μία ταβέρνα στην παραλία Γομάτι λίγο πάνω από την παραλία με υπέροχη θέα στη θάλασσα και το δειλινό. Η Μάλαμα είναι ένας υπέροχος σπάνιος άνθρωπος, ρομαντική και πιστή στα θέλω και τις ιδέες της. Ο άνθρωπος που ξυπνά την αισιοδοξία για ένα καλύτερο μέλλον. Πολύ καλό το φαγητό (δοκιμάσαμε ολόφρεσκο σκάρο, φλωμάρια με κοτόπουλο, ντάκο με μαριναρισμένο κολοκυθάκι, τυροπιτούδια, υπέροχη ταραμοσαλάτα) όλα τα λαχανικά ολόφρεσκα από το περιβόλι, σε πολύ πολύ λογικές τιμές. Αξίζει να πάτε για να φάτε και να γνωρίσετε τη Μάλαμα! Μάλαμα, η Σία κι εγώ σε ευχαριστούμε για το ανεκτίμητο βράδυ που μας χάρισες.

Ευχαριστούμε, YannisM51

Φλωμάρι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λήμνος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Μύρινα, Λήμνος

Φλωμάρι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!