Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2018

Ευγενικό προσωπικό,καθαρά δωμάτια,μεγάλη πισίνα,πρωινό ικανοποιητικό με ποικιλία και τοπικών πρώτων υλών όπως μέλι ή γιαούρτι και αποξηραμένα σύκα,και πολύ καλές τιμές. Η ξενοδόχος με το χαμόγελο στα χείλη.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, TSAROUCHAS
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2018

Τα θετικά: Κράτηση για 7 διανυκτερεύσεις αρχές Αυγούστου: 80€ με πρωινό.
Το ξενοδοχείο διαθέτει καθαρή Πισίνα με θέα τη θάλασσα, αρκετά καλό πρωινό τύπου μπουφε, ευγενέστατο προσωπικό και χώρους parking.
Τα αρνητικά: το δίκλινο μας νούμερο δωματίου 402 δεν αξίζει ούτε 30€ τη βραδιά. Έχει απίστευτη φασαρία λόγω του ότι είναι μπροστά σε κεντρικό δρόμο. Μυρίζει μούχλα το δωμάτιο το μπάνιο το βρήκαμε βρώμικο, οι πετσέτες μύριζαν άσχημα και η κουρτίνα του μπάνιου είναι σάπια. Το wifi ανύπαρκτο. Σήμερα είναι η δεύτερη ημέρα μας στο ξενοδοχείο και θα ψάξουμε να βρούμε άλλο κατάλυμα για τις επόμενες διανυκτερεύσεις μας. Αρκετοί γράφουν θετικά σχόλια, κάποιες φωτογραφίες του ξενοδοχείου είναι όντως καλές. Ίσως μας έτυχε το χειρότερο τους δωμάτιο, όμως είναι απαράδεκτη αυτή η εικόνα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ανακαίνιση μπάνιου. Καλύτερη καθαριότητα
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, mariavalm123
Ο/η EFNIK, Ιδιοκτήτης του Karras Star, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Αυγούστου 2018

Αγαπητή κυρία,

Eυχαριστούμε πολύ για την προτίμησή σας και για τα θετικά σας σχόλια για τη θέα, το πρωινό και το άνετο πάρκινγκ του ξενοδοχείου.

Ομολογώ ότι με προβλημάτισε η κριτική σας ως προς το δωμάτιο και το ότι προτιμήσατε να γράψετε το παράπονό σας ήδη από την πρώτη ημέρα της διαμονής σας αντί να μας μιλήσετε και να μας δώσετε την ευκαιρία να δώσουμε μια λύση. Σήμερα το πρωί ήρθατε ξανά στην υποδοχή χωρίς να μας πείτε τι είναι αυτό που σας απασχολεί. Στο μεταξύ διαβάσαμε το παραπάνω σχόλιό σας και έτσι με δική μας πρωτοβουλία φροντίσαμε ΑΜΕΣΩΣ να σας αλλάξουμε δωμάτιο. Εάν είχατε επικοινωνήσει μαζί μας, προφανώς και θα είχαμε δώσει λύση πολύ νωρίτερα. Εμείς είμαστε εδώ για να φροντίζουμε για την ευχάριστη διαμονή σας, για αυτό και ενθαρρύνουμε τους πελάτες μας να μας ενημερώνουν για οτιδήποτε τους απασχολεί.

Για τα επιμέρους σημεία που αναφέρετε θα ήθελα να επισημάνω τα εξής:

- Για την «απίστευτη φασαρία» από το δρόμο έχουμε μόνωση στα κτίριά μας και διπλά τζάμια σε όλα τα δωμάτια. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνουμε και γι' αυτόν ακριβώς το λόγο ενημερώνουμε και στην περιγραφή μας στο site αλλά και με φωτογραφικό υλικό για την τοποθεσία μας.

- Το wifi είναι ό,τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν επιχείρηση δεδομένων των υποδομών του παρόχου. Είναι ένα πρόβλημα που δυστυχώς το έχουμε στα νησιά και ιδίως στην Ικαρία και για το οποίο επίσης ενημερώνουμε στο site μας.

- Ως προς το θέμα της καθαριότητας, αυτό που αναφέρετε είναι χρωστικές ουσίες, οι οποίες δεν μπορούν να απομακρυνθούν παρά μόνο με τη χρήση χλωρίνης. Η χρήση χλωρίνης απαγορεύεται διότι διαθέτουμε βιολογικό καθαρισμό. Η χρήση χλωρίνης επίσης απαγορεύεται πλέον από το νόμο σε όλους τους χώρους εστίασης και καταλυμάτων. Το απολυμαντικό μας, που έχει έγκριση του ΕΟΦ, καθαρίζει πολύ καλά αλλά δεν αφαιρεί χρωστικές. Γενικά τα βιοδιασπώμενα-οικολογικά απορρυπαντικά δεν αφαιρούν χρωστικές.

- Όταν κατασκευάστηκε το ξενοδοχείο μας, χρησιμοποιήθηκαν στο μπάνιο υλικά, τα οποία απαιτούν χλωρίνη για να καθαρίσουν από τις χρωστικές. Ωστόσο, πλέον έχει απαγορευτεί η χρήση όπως ανέφερα και πιο πάνω. Το πρόβλημα θα λυθεί οριστικά με την ανακαίνιση των μπάνιων που προγραμματίζουμε και τη χρήση σε αυτά άλλων υλικών.

Επιτρέψτε μου να πω ότι είναι κρίμα που δεν επικοινωνήσατε μαζί μας από την πρώτη ημέρα. Είναι κρίμα για εσάς αλλά και κρίμα για το προσωπικό καθαριότητας του ξενοδοχείου, το οποίο πραγματικά πασχίζει να προσφέρει στους πελάτες του ξενοδοχείου ένα χώρο ευχάριστο και καθαρό. Μάλιστα, έχουμε λάβει πολλά εύσημα για την καθαριότητά μας από τους πελάτες, πράγμα που προκύπτει και από τα σχόλια στο TripAdvisor.

Τέλος, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια σχετικά με το προσωπικό μας, για το οποίο είμαι ιδιαίτερα υπερήφανη.

Η κριτική έγινε: 3 Αυγούστου 2018

Το ξενοδοχείο βρίσκεται κοντά στο λιμανι του Εύδηλου και στον Αρμενιστή. Βρίσκεται σε πολύ καλή τοποθεσία, τα περισσότερα δωμάτια έχουν θέα στη θάλασσα. Τα δωμάτα είναι πολύ άνετα με βεράντα. Το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό, το πρωϊνό εξαιρετικο. Ο εξωτερικός χώρος υπέροχος!!!

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2018
1  Ευχαριστούμε, NatassaB11
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2018

Καλό σήμα wifi. Εξαιρετικό προσωπικό. Ωραία τοποθεσία. Πρωινό επαρκές. Καθαριότητα καθημερινή. Κρεβάτι-Στρώματα πολύ αναπαυτικά. Το ac μύριζε λίγο άσχημα, ίσως οι ένοικοι καπνίζουν ενώ δουλεύει. Καλό θα ήταν να υπάρχει σύσταση από μέρους της διεύθυνσης. Τα μόνα προβλήματα ήταν σε σχέση με το μπάνιο. Η πόρτα ήταν χαλασμένη και δεν έκλεινε, πράγμα που δημιουργεί αμηχανία όταν πρέπει να χρησιμοποιήσεις την τουαλέτα και ο άλλος κοιμάται και δεν μπορείς να τον βγάλεις έξω από το δωμάτιο. Ακόμη, κατά τη χρήση του ντουζ γέμιζε νερά το πάτωμα, τα οποία λίμναζαν και δεν στέγνωναν ούτε μέχρι την άλλη μέρα. Χρειάζεται μια σφουγγαρίστρα ή ένα λάστιχο τζαμιών μόνιμα μέσα στο μπάνιο. Σε γενικές γραμμές θα το πρότεινα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, Elena E
Η κριτική έγινε: 18 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε μια πολύ ευχάριστη διαμονή, το προσωπικό και η κα Έφη πάντα έτοιμη να σε εξυπηρετήσουν σε ότι θέλεις. Το δωμάτιο ήταν πολύ καθαρό και με θέα θάλασσα, κάποιες λεπτομέρειες χρειάζονται βελτίωση. Όλα τα δωμάτια έχουν κλιματισμό, το κομμάτι του Ίντερνετ ήταν προβληματικό νομίζω πρέπει να το βελτιώσουν. Ο χώρος του πρωινού με την πισίνα μπροστά σου εξαιρετικός , το πρωινό θα το έλεγα μέτριο . Είναι σε πολύ καλή τοποθεσια και διαθέτει parking. Η πισίνα όμορφη και άνετη. Με μεγάλη χαρά θα ξανά έμενα και πάλι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, gregoryk846