The Caravan
Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Daios Luxury Living(Θεσσαλονίκη)
Electra Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Πισίνα
Holiday Inn Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
HolidayInn.com
  • Εστιατόριο
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 12% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 12% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 93 $/διανυκτέρευση.

Αναλύουμε τις τιμές σε διάστημα 60 ημερών και συγκρίνουμε την επιλογή σας με τη μέση τιμή που ισχύει για ανάλογες διαμονές έτσι ώστε να διασφαλίσουμε την πιο συμφέρουσα τιμή για εσάς.

The Met Hotel(Θεσσαλονίκη)
Makedonia Palace(Θεσσαλονίκη)
Orbitz.com
  • Δωρεάν στάθμευση
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Egnatia Hotel(Θεσσαλονίκη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Υπηρεσία δωματίου
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ ωραίο ξενοδοχείο με ένα πολύ καλό, ευγενικό και εξυπηρετικό προσωπικό, έτοιμοι να μας βοηθήσουν σε κάθε μας απορία.Καθαρό, ήσυχο, σε καλή τοποθεσία. Το δωμάτιο μας ήταν πολύ όμορφο, καθαρό και ευρύχωρο. Το πρωινό είχε αυτά που ζητούσαμε. Σίγουρα θα επιστρέψουμε ξανά. Ευχαριστούμε για όλα.
Κωνσταντίνος Κούβαρος - Κύπρος

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Christiana M
Ο/η Kourtidis G, Ιδιοκτήτης του The Caravan, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια και τον χρόνο που αφιερώσατε να αξιολογήσετε το κατάλυμα μας. Χαιρόμαστε που είχατε μία ξεχωριστή εμπειρία μαζί μας και υπήρξατε ένας ικανοποιημένος συνεπιβάτης στο καραβανάκι μας βλέποντας την Θεσσαλονίκη μέσα από μια άλλη σκοπιά. Η Κική, ο Δημήτρης , ο Γιώργος, ο Αλέξανδρος , ο Στέφανος και ο Γιώργος θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε εκ νέου στο επόμενο ταξίδι σας στη Θεσσαλονίκη.

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σ ενα άρτια ανακαινισμένο κτίριο διακοσμημένο με χαρουμενη διάθεση, στο κέντρο της πόλης η εξερευνηση της Θεσσαλονίκης γινεται απόλαυση. Ανετη προσβαση σ ολα τα αξιοθεατα της πολης. Δε θα χρειαστειτε αυτοκινητο.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, eftihia89657

Ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια και τον χρόνο που αφιερώσατε να αξιολογήσετε το κατάλυμα μας. Χαιρόμαστε που είχατε μία ξεχωριστή εμπειρία μαζί μας και είδατε την Θεσσαλονίκη μέσα από τα μάτια μας. Η Κική, ο Δημήτρης , ο Γιώργος, ο Αλέξανδρος , ο Στέφανος και ο Γιώργος θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε εκ νέου στο επόμενο ταξίδι σας στη Θεσσαλονίκη.

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μολις γυρισαμε σπιτι μετα απο 4 διανυκτερεύσεις στο the caravan και ηδη μας λειπει. Ζεστο, μοντέρνο και αυθεντικό περιβάλλον με το πιο εξυπηρετικο και χαμογελαστό προσωπικό. Μεγαλα δωμάτιά με ωραία αισθητική, κεντρικη τοποθεσία ενα βήμα απο ολα οσα θελεις να επισκεφθείς στην πολη. Επισκεφθηκαμε το the caravan οικογενειακώς και σαν χωρος ηταν πολυ φιλικός για ολους μας. Ο μικρος αμεσως ενιωσε ανετα και ειχε πολλα ερεθίσματα μεσα στο χωρο. Καταπληκτικο πρωινο, ζεστα μεγαλα δωματια , ευγενέστατο προσωπικο τα 3 πολυ δυνατα του σημεια

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Eirini M

Ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια και τον χρόνο που αφιερώσατε να αξιολογήσετε το κατάλυμα μας. Χαιρόμαστε που είχατε μία ξεχωριστή εμπειρία μαζί μας και υπήρξατε ένας ικανοποιημένος συνεπιβάτης στο καραβανάκι μας βλέποντας την Θεσσαλονίκη μέσα από μια άλλη σκοπιά. Η Κική, ο Δημήτρης , ο Γιώργος, ο Αλέξανδρος , ο Στέφανος και ο Γιώργος θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε εκ νέου στο επόμενο ταξίδι σας στη Θεσσαλονίκη και να ανακαλύψουμε μαζί κρυφές γωνιές και ενδιαφέροντα σημεία στην πόλη μας. Εις το επανιδείν λοιπόν :)

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018

Ηταν η πρωτη φορα που διαλεξαμε με την οικογενεια μου το συγκεκριμενο καταλυμμα για τις χριστουγεννιατικες διακοπες μας τοσο για την προνομιακη του θεση(μολις 5 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο) αλλα και γιατι στηριζουμε τις επιχειρηματικες προσπαθειες νεων ανθρωπων που επιλεγουν να αναπαλαιωσουν παλια κτηρια με ιδιαιτερη αρχιτεκτονικη.Ο χωρος παντρευει με αριστο τροπο το παλιο με το καινουριο. Ειναι πεντακαθαρο και ευρυχωρο.Θα αποζημιωσει τους λατρεις της διακοσμησης. Το μεγαλο του πλεονεκτημα ομως ειναι οι ανθρωποι που τρεχουν την επιχειρηση και το κανουν με αγαπη και μερακι.Θα νιωσετε οτι σας φιλοξενουν φιλοι και τοσο στην καφετερια, οσο και στην αιθουσα του πρωινου υπαρχει διαδραση μεταξυ θαμωνων και ενοικων, Δεν ειναι απροσωπο....ακτινοβολει ανθρωπινη ζεστασια και φροντιδα.Οτι κατασκευαζουν σε σνακ και ροφημα ειναι ωραιο και εκτιμησαμε οτι δεν επιτρεπουν πουθενα το καπνισμα.Το συστηνω ανεπιφυλακτα και κραταω το αριστα για του χρονου που θα τους ξαναεπισκεφτω και ειμαι σιγουρη οτι θα τους βρω ακομα καλυτερους και απαλλαγμενους απο πολυ μικρες αστοχιες (ηδη μπανιου, αβολα μαξιλαρια, λιγα ραφια στο μπανιο, ελλειψη ολοσωμου καθρεπτη)...Μπραβο παιδια!!!

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Estella K
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Το Caravan έχει εξαιρετική θέση στο κέντρο της πόλης, αλλά χωρίς τη φασαρία της μιας και βρίσκεται σε ένα μικρό δρομάκι πίσω από την Ίωνος Δραγούμη. Είναι πολύ καθαρό, με ιδιαίτερο και προσεγμένο στυλ δουλεμένο από τους ιδιοκτήτες με πολύ μεράκι. Το πρωινό είναι αξιοπρεπέστατο και μάλλον μεσογειακό. Το προσωπικό είναι νέο, φρέσκο, πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό, χωρίς να είναι καθόλου εξεζητημένο. Γενικότερα, αισθάνεσαι πολύ άνετα στο χώρο, σαν να είσαι στο σπίτι σου.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Κατερίνα Κ