“Μεζεδάκια και μερίδες αξέχαστες”
Κριτική για: Αργοφαγείο

Αργοφαγείο
Περιγραφή: Μικρο αστικό εστιατόριο στο κέντρο τής Θεσσαλονίκης,με γεύσεις απ' όλη την Ελλάδα καί τή Μεσόγειο με υλικά κυρίως εποχής και κάποια βιολογικής καλλιέργειας, καθημερινά πιάτα για χορτοφάγους.. μικρή αλλά ενημερωμένη κάβα μόνο μικρών οινοποιείων καθώς και λίγες μπύρες μικροζυθοποιων .
Η κριτική γράφτηκε 15 Δεκεμβρίου 2020

Έχω επισκεφτεί πολλές φορές το μαγαζί και σκοπεύω να συνεχίσω να το κάνω. Τα πιάτα τους είναι ένα κ ένα (εκείνη την καπνιστή μπριζόλα αν δεν την δοκιμάσετε το κρίμα στο λαιμό σας)τα κρασιά τους διαλεγμενα και η ατμόσφαιρα φιλική και ζεστή.Αν περνάτε από την γειτονιά θα ήταν έγκλημα να μην γευματισετε εκεί.Keep cooking guys :)

Ευχαριστούμε, Christina T
Ο/η Giannis K, Ιδιοκτήτης του Αργοφαγείο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Δεκεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια την προτίμηση και την αγάπη σας από καρδιά ❤️

Η κριτική γράφτηκε 13 Δεκεμβρίου 2020

Μπορεί να είναι μικρό αλλά κρύβει ομορφιά , γεύση, μνήμες φαγητών από τις αγαπημένες μας γιαγιάδες μα πάνω από όλα χαμόγελο ,Χαμόγελο από τον υπέροχο σεφ του μαγαζιού που δεν είναι άλλος από τον Γιάννο ,Τα πιάτα του είναι φτιαχμένα από μεράκι αλλά και ποιότητα υλικών .Σπιτικό φαγητό αλλά και υπέροχα κρασιά .Δεν μπορει ακόμη να ξεχασει ο ουρανίσκος μου τα κοψίδια με την υπέροχη τρούφα τα οποία τα συνιστώ ανεπιφύλακτα . Που θα πάει ρε παιδιά θα μας αφήσει κάποτε αυτό το ΄΄χτικιο΄΄ που λέγεται κορονοιος και θα ξανα γευτούμε τα υπέροχα πιατα στο Αργοφαγείο μας ,Και λέω ΄΄μας΄΄ γιατί μόνο στο σπίτι σου νιωθεις αυτήν την απόλαυση που νιωθεις στο συγκεκριμένο μαγαζί. Καλές γιορτές αγαπημένε Γιαννη!!!!

Ευχαριστούμε, SaxA1
Ο/η Giannis K, Ιδιοκτήτης του Αργοφαγείο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Δεκεμβρίου 2020

Σάς ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη καί τά καλά σάς λόγια.. από καρδιάς σύντομα να τελειώσουν όλα καί νά βρεθούμε ξανά

Η κριτική γράφτηκε 4 Δεκεμβρίου 2020

Ήταν, είναι και θα είναι της καρδιάς μας, για τα σούπερ πιάτα του, τον χαλαρό του αέρα, τα ένα & ένα κρασιά του - για όλα του. Πολύ ζεστό, πολύ φιλικό και στην καρδιά της πόλης, το Αργοφαγείο μάς ενώνει, την πείνα σκοτώνει!

Ευχαριστούμε, GiotaToit
Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2020

Πολύ όμορφος, ζεστός χώρος, με φιλόξενη ατμόσφαιρα, ιδανικός για κρασάκι κ απολαυστικά πιάτα. Τα φαγητά καταπληκτικά με ιδιαίτερους, ξεχωριστούς γευστικούς συνδυασμούς και ταυτόχρονα τόσο "σπιτικά' μαγειρεμένα που θέλεις να τα δοκιμάσεις ΟΛΑ!! Φάγαμε χυλοπίτες καρότου με βουβαλίσιο καβουρμά και γαλένι, κοψίδια με μαύρη τρούφα και σαλάτα σπανάκι, πορτοκάλι με σύγκλινο Μάνης και τα συνοδεύσαμε με υπέροχο κρασί Λημνιό του Ασλάνη που έδεσε υπέροχα με τις επιλογές μας..Σε όλα αυτά μας βοήθησε ο σεφ του μαγαζιού ο οποίος, με χαμόγελο, διάθεση και μεράκι είναι πάντα εκεί για να εξυπηρετήσει με τον καλύτερο τρόπο. Φύγαμε απόλυτα ευχαριστημένοι και ανυπομονούμε για την επόμενη εξόρμηση μας στο γευστικό αυτό spot της πόλης. Το συστήνω ανεπιφύλακτα..

1  Ευχαριστούμε, B1031KTmarinat
Ο/η giannisk7, Ιδιοκτήτης του Αργοφαγείο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Νοεμβρίου 2020

Σάς ευχαριστούμε πολύ πολύ για τα καλά σάς λόγια καί για την κριτική σάς.. ελπίζουμε σύντομα να σάς δούμε ξανά

Η κριτική γράφτηκε 14 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μοναδικό!!! Ναι, ένας μικρός χώρος Και όμως μπορεί να κρύβει ένα μεγάλο γευστικο παράδεισο... εξαιρετικό φαγητό και εκπληκτικες επιλογές... Στο νέο λοιπόν στέκι, που θα αποκτήσει οποιοσδήποτε το επισκευτει, θέλοντας και μη, θα έχει την ευκαιρία να φάει, με την πραγματική έννοια της λέξεις "γκουρμε" πιάτα σε συνδυασμό με τον "μαμαδιστικο" τροπο μαγειρικής....Ο σεφ γεματος χαμογελο ηταν μεσα στην διάθεση να μας εξυπηρετηση στο 100% αλλά κυρίως θα σ μαγειρέψει σαν να μαγειρεύει στα παιδιά του...Εχει βρει το μυστικό της επιτυχίας... Φάγαμε νοστιμότατα Μανιτάρια γεμιστά με τυριά, μια εκπληκτικη σαλάτα βίο, αυγά με παστουρμα πολιτικα, ένα εξαιρετικό κοτοπουλο στην γάστρα με μελιτζάνες και λαδοτυρι.. και άλλα και άλλα και άλλα... Αυτό θυμάμαι να του το έλεγα συχνά...Φυσικα, σαν λάτρεις του κρασιού τα συνδυασαμε με ένα φλοριαν fume... Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να αποκτήσει έναν γλυκό και υγιεινό εθισμό καλοπέρασης...

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Nikos T
Ο/η giannisk7, Ιδιοκτήτης του Αργοφαγείο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Νοεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ πολύ ,❤️

Αργοφαγείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τριανδρία, Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Αργοφαγείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα