“Περιμέναμε κάτι καλύτερο”
Κριτική για: Habanera

Habanera
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα πιάτα που δοκιμάσαμε δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και σίγουρα πολύ ακριβά.
Αυτό που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι ότι ενώ παραγγείλαμε τηγανητό παγωτό, μας έφεραν κάτι κατεψυγμένο. Όταν τους το αναφέραμε μας είπαν ότι έτσι πρέπει να είναι...

Ευχαριστούμε, Ανδρέας Π

Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018

Ωραίο, διώροφο, μάλλον νεοκλασικό κτίριο με όπισθεν αύλειο χώρο. Για ποτό συστήνεται. Για Μεξικάνικο φαγητό όχι. Η Μεξικάνικη κουζίνα είναι πικάντικη ενώ αυτά που σερβίρουν στο Habanera είναι σχεδόν αδιάφορα φτιαγμένα από άνοστα υλικά.
Θα έπινα αλλά δεν θα έτρωγα...

Ευχαριστούμε, vegasr0baina
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας πολύ όμορφος και εναλλακτικός χώρος. Δε νιώθεις ότι είσαι Θεσσαλονίκη καθώς όλη η διακόσμηση σε παραπέμπει αλλου. Τα κοκτειλς πολύ ωραία. Η εξυπηρέτηση αρκετά γρήγορη! Για 2 άτομα 1 σαλάτα, 1 ορεκτικό και 1 κυρίως είναι αρκετά! Οι μερίδες είναι μεγάλες και γευστικές και εκτιμήσαμε πολύ το γεγονός ότι ενώ σκοπευαμε να παραγγείλουμε ακόμη ένα κυρίως ο σερβιτόρος μας απέτρεψε γιατί (ορθώς) θεώρησε ότι ήταν πολλά! Οι τιμες λίγο τσιμπημενες αλλά αξίζει τον κόπο! Για Σάββατο βράδυ χρειαζόταν κράτηση!! Σίγουρα ένα μαγαζί που θα ξαναεπισκεφτούμε!

Ευχαριστούμε, Popi M
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Επισκέφτηκα το συγκεκριμένο μαγαζί με παρέα και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι. Πρωτότυπα πιάτα, ωραίες γεύσεις και ζεστό περιβάλλον. Το σέρβις εξαιρετικό και πολύ φιλικό. Οι τιμές σε λογικές τιμές για αυτό που προσφέρει. Το συστήνω ανεπιφύλακτα για όλες τις ώρες τις ημέρας και για κάθε περίσταση.

Ευχαριστούμε, Vassilisste
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επιλέξαμε το εστιατόριο αυτό γι αυτό που λέει ότι είναι, δεν είναι όμως έτσι,
το δυνατό του σημείο είναι το ίδιο το μαγαζί έχει στιλ έχει χαρακτήρα μέχρι εκεί
Το φαγητό δεν μας θύμισε πουθενά ότι πρόκειται για μεξικανικο η οτιδήποτε άλλο
Μας φέρανε μια σαλάτα μεγάλη και το μόνο που μου θύμισε ήταν η ΣΕΦ προ εικοσαετίας στα μαγαζιά.. ένα σνακ στην αρχή ήταν τορτίγιας του εμπορίου αυτά τα γνωστά από το σακουλάκι θα μπορούσα να σας πω και την μάρκα..
Το φαγητό ήταν τύπου φαγίτας με κοτόπουλο που απλά είχε την γεύση του κοτόπουλου είχε και καλαμπόκι.. ψάχναμε να βρούμε τον χαρακτήρα του.. μάταια όμως, λίγο κόλιανδρο λίγο λάιμ έστω λίγο τσίλι, τίποτα
Κρίμα όμως είχαμε άλλες προσδοκίες
Και ένα άλλο που δεν μας άρεσε καθόλου ήταν το τσιγάρο όχι τόσο των πελατών αλλά των σερβιτόρων μαζευόταν όλοι στο πίσω μέρος της Σάλας και το κάνανε παράτυπο τεκέ.. τα τραπέζια στο πλάι τους βλέπαμε φυσικά!!

Ευχαριστούμε, Tsiartsiampas

Habanera: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Habanera: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;