“Ταξίδι στην μεξικάνικη κουζίνα”
Κριτική για: Habanera

Habanera
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Επισκέφτηκα το συγκεκριμένο μαγαζί με παρέα και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι. Πρωτότυπα πιάτα, ωραίες γεύσεις και ζεστό περιβάλλον. Το σέρβις εξαιρετικό και πολύ φιλικό. Οι τιμές σε λογικές τιμές για αυτό που προσφέρει. Το συστήνω ανεπιφύλακτα για όλες τις ώρες τις ημέρας και για κάθε περίσταση.

Ευχαριστούμε, Vassilisste

Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επιλέξαμε το εστιατόριο αυτό γι αυτό που λέει ότι είναι, δεν είναι όμως έτσι,
το δυνατό του σημείο είναι το ίδιο το μαγαζί έχει στιλ έχει χαρακτήρα μέχρι εκεί
Το φαγητό δεν μας θύμισε πουθενά ότι πρόκειται για μεξικανικο η οτιδήποτε άλλο
Μας φέρανε μια σαλάτα μεγάλη και το μόνο που μου θύμισε ήταν η ΣΕΦ προ εικοσαετίας στα μαγαζιά.. ένα σνακ στην αρχή ήταν τορτίγιας του εμπορίου αυτά τα γνωστά από το σακουλάκι θα μπορούσα να σας πω και την μάρκα..
Το φαγητό ήταν τύπου φαγίτας με κοτόπουλο που απλά είχε την γεύση του κοτόπουλου είχε και καλαμπόκι.. ψάχναμε να βρούμε τον χαρακτήρα του.. μάταια όμως, λίγο κόλιανδρο λίγο λάιμ έστω λίγο τσίλι, τίποτα
Κρίμα όμως είχαμε άλλες προσδοκίες
Και ένα άλλο που δεν μας άρεσε καθόλου ήταν το τσιγάρο όχι τόσο των πελατών αλλά των σερβιτόρων μαζευόταν όλοι στο πίσω μέρος της Σάλας και το κάνανε παράτυπο τεκέ.. τα τραπέζια στο πλάι τους βλέπαμε φυσικά!!

Ευχαριστούμε, Tsiartsiampas
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018

Το φαγητό μας άργησε τόσο πολύ που αναρωτιώμασταν αν θα έπρεπε να φύγουμε...
Όταν τελικά έφτασε το γεγονός πως ήταν κρύο ήταν το λιγότερο που του είχε συμβεί.
Κακή ποιότητα, αδιάφορες γεύσεις με ανεπαρκή προσπάθεια να πείσει για κουζίνα Καραϊβικής. Όταν δε ήρθε και ο λογαριασμός καταλάβαμε πως πετάξαμε τα λεφτά μας.
Κανένα value for your money...

1  Ευχαριστούμε, papachristie
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αποφασισαμε να παμε ξεμπαρκοι ένα Σάββατο βράδι και ίσα ίσα που προλάβαμε το τελευταίο τραπέζι. Ο χώρος καλός και περιποιήμενος και το προσωπικό ευγενικό και σβέλτο. Παραγγείλαμε 1 burrito vegeterian χώρις τυριά για μένα μιας και είμαι vegan, πατάτες country εκπληκτικές καθώς επίσης και guacamole (επίσης πολύ καλό). Η συνοδός πήρε quesadillas κοτόπουλο από τα ορεκτικά μιας και οι μερίδες είναι πολύ μεγάλες. Έμεινε και αυτή ικανοποιημένη αν και αυστηρός κριτής με μεγάλη εμπειρία σε τέτοιες κουζίνες.

Γενικά μία καλή εμπειρία και ένα εστιατόριο που θα συνιστούσα.

Ευχαριστούμε, Klidaras A
Η κριτική γράφτηκε 8 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχω επισκεφθεί πολλάκις το εν λόγω εστιατόριο,καθώς αγαπώ την κουζίνα της Καραϊβικής.Πάντα εντόπιζα αργοπορία στο σερβίρισμα και εν γένει στην εξυπηρέτηση.Κατά την τελευταία επίσκεψή μου ωστόσο εξεπλάγην από την ταχύτατη εξυπηρέτηση,η οποία μάλλον οφειλόταν στο γεγονός ότι ο αργός σερβιτόρος βρισκόταν στον κάτω όροφο.Μεγάλες μερίδες,ενδιαφέρουσες γεύσεις,ατμοσφαιρικός χώρος,ελαφρώς τσιμπημένες οι τιμές.

Ευχαριστούμε, Silia S

Habanera: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Habanera: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!