“Δοκιμάστε κάτι άλλο! ”
Κριτική για: Ζύθος Λαδάδικα

Ζύθος Λαδάδικα
Κλείστε τραπέζι
Καλό για: Οικογένειες με παιδιά, Επαγγελματικές συναντήσεις, Τοπική κουζίνα, Μεγάλες παρέες, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Μεσημεριανό, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πολλές επιλογές στην περιοχή και είπαμε να δοκιμάσουμε το μαγαζί. Οχι κάτι ιδιαίτερο από γεύσεις, σέρβις και οι τιμές του τσιμπημένες. No value for money

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, K2Apache
Ο/η Zithos_Restaurants, General Manager του Ζύθος Λαδάδικα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Δεκεμβρίου 2022

Λυπουμαστε που δεν μείνατε πλήρως ικανοποιημένοι από την επίσκεψη σας στα εστιατόρια μας.

Ο Ζύθος είναι το παλιότερο εστιατόριο στη περιοχή των Λαδαδικων και η πρώτη μπυραρία στην Ελλάδα. Όπως λέτε και στην κριτική σας, "πολλές επιλογές στη περιοχή" έτσι κι εμείς προσφέρουμε κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους. Προσφέρουμε την πολυβραβευμένη με κουζίνα (παραδοσιακή τοπική κουζίνα με επιρροές από τη Μ.Ασια), τις καλύτερες ντόπιες πρώτες ύλες, το άρτια εκπαιδευμένο μας προσωπικό και μπόλικη μπύρα (πάνω από 70 ετικέτες).

Η κριτική γράφτηκε 12 Νοεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτο δείπνο στην Θεσσαλονίκη. Δεν είχαμε ιδιαιτερες απαιτησεις, ενα κανονικο φαγητο θελαμε. Λαδι, ξυδι, νερό, οδοντογλυφίδες , πρεπει να τα ζητησεις, δεν υπαρχει τιποτα στο τραπεζι. Η αποθεωση !!! Το κρέας σερβιρεται ωμό. ( Το πιο ακριβό τους πιάτο στη φωτογραφία ).

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2022
1  Ευχαριστούμε, AnnaKyrialaki
Ο/η Zithos_Restaurants, General Manager του Ζύθος Λαδάδικα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Νοεμβρίου 2022

Αγαπητή Κυρία Κυριακάκη, σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στο εστιατόριο μας αλλά το σχόλιο/κριτική σας είναι άδικη. Μας κατηγορείτε για πράγματα για τα οποία υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία (απαγορεύεται δοχείο με λάδι/ξύδι στο τραπέζι και δεν μπορούμε να σας χρεώσουμε κάτι άμα δεν μας το ζητήσετε, το νερό). Στο τραπέζι σας όταν κάτσετε θα βρείτε μαχαιροπίρουνα, πιάτα, πετσέτες και αλατοπίπερο. Άμα θέλετε νερό, λάδι, ξύδι κτλ μπορείτε να ζητήσετε από τον σερβιτόρο σας ο οποίος και φυσικά θα σας φέρει. Μην μας ζητάτε να είμαστε παράνομοι και μας βάζετε αρνητική βαθμολογία γιατί τηρούμε τους νόμους του κράτους.

Επίσης το κρέας (σε όλα μας τα πιάτα) σερβίρεται όπως ακριβώς το παραγγείλετε κι φυσικά όχι ωμό (εκτός αμα το ζητήσετε έτσι)! Άμα υπάρχει κάποια παρεξήγηση με την παραγγελία σας θα μπορούσατε να ενημερώσετε τον σερβιτόρο σας ο οποίος ευχαρίστως θα σας βοηθούσε.

Η κριτική γράφτηκε 23 Οκτωβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Παρήγγειλα μπιφτέκια με πουρέ κ ο κιμάς ήταν εντελώς αψητος ώμος τους το έδωσα πίσω κ η απάντηση τους ήταν να Μ το ψήσουν καλύτερα,το ίδιο συνέβη κ στο διπλανό τραπέζι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, N6921THelenip
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο περιβάλλον, πολύ καλή εξυπηρέτηση.
Νόστιμα πιάτα, χορταστικές μερίδες. Οι τιμές, αν αναλογιστείς ότι βρίσκεστε στο καλύτερο σημείο της πλατείας, λογικές. Σίγουρα το προτείνω και θα ξαναπάω!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, Honeybeescout
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2022

Πολλά χρόνια πήγαινα στο συγκεκριμένο μαγαζί, όταν βρισκόμουν στην Θεσσαλονίκη.
Μάλλον η επιχείρηση έχει αλλάξει. Πήγα με όρεξη για ιτς πιλάφ και ο άντρας μου για γαρίδες με μαύρο ρύζι. Δεν υπήρχαν στον κατάλογο, μόνο τα τετριμμένα...Ξέχασαν και τα ντολμαδάκια, χωρίς να υπάρχει καθόλου κόσμος, λόγω ζέστης.
Ένα μεγάλο ΚΡΙΜΑ...

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, P6701ZF_
Ο/η Zithos_Restaurants, General Manager του Ζύθος Λαδάδικα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Αυγούστου 2022

Αγαπητέ P6701ZF, o Ζύθος από την πρώτη χρονιά που άνοιξε έχει σαν φιλοσοφία την συνεχή ανανέωση. Κάθε χρόνο (32 χρόνια τώρα) γίνετε αλλαγή καταλόγου. Κάποια πιάτα μένουν, κάποια φεύγουν. Χαιρόμαστε που θυμάστε παλιότερα μας πιάτα (τα οποία μπορεί να τα βρείτε σαν "πιάτα ημέρας" ή να επιστρέψουν σε μελλοντικό μενού) αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι ο κατάλογος του 2022 έχει "μόνο τα τετριμμένα"!! Το κεμπάπ Ζύθος (έχει ψηφιστεί πολλάκις το καλύτερο πιάτο της πόλης), το Χουνκιαρ Μπεγεντι, η διπλοφουρνιστη παντσετα δεν μπορούν να χαρακτηριστούν "τετριμμένα" και φυσικά όλα τα ορεκτικά μας είναι πιάτα που δε μπορείτε να βρείτε αλλού.

Σχετικά με τα ντολμαδάκια που αναφέρατε, λυπουμαστε για το λάθος αλλά είναι κάτι που μπορεί να λυθεί απευθείας άμα το επικοινωνήσετε με τον σερβιτόρο σας. Δυστυχώς λάθη μπορεί να να συμβούν (ανθρώπινο είναι) αλλά ολόκληρο το προσωπικό μας είναι εκεί δίπλα σας για την καλύτερη σας εξυπηρέτηση.

Ζύθος Λαδάδικα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Ζύθος Λαδάδικα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!