“Είναι κάτι διαφορετικό και πολύ προσεγμένο”
Κριτική για: Choureal

Choureal
Κουζίνες: Γαλλική
Περιγραφή: Choureal~Choux & Profiterole Το πρωτο ζαχαροπλαστειο στη Θεσσαλονικη, με εξειδικευση στο Προφιτερολ, τα Σου και το Εκλαιρ. Ολα χειροποιητα της ημερας απο τα καλυτερα υλικα! Το προφιτερολ μας φτιαχνεται μπροστα στα ματια του κοινου, με επιλογες στη σοκολατα(noir-bitter, γαλακτος, λευκη και ζεστη!) και επιλογη γαρνιτουρας(ξηροι καρποι, φρουτα κ.α.) Patisserie specialized in homemade profiterole!
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Ο χώρος καθαρός, η εξυπηρέτηση φιλική, η γεύση φανταστική!
Για εμένα ήταν πρωτόγνωρη εμπειρία η αυτού του είδους σύνθεση γλυκίσματος.
Στην αρχή ήμουν διστακτικός αλλά οι επιφυλάξεις μου διαλύθηκαν μετά το πρώτο (!) κουπάκι!
Υ.Γ. εάν δε το καταναλώσετε άμεσα αλλά χρειαστεί να το βάλετε σε ψυγείο, τότε γίνεται διαφορετικό γλυκό! Δοκιμάστε το και εξαφανίστε το άμεσα!

1  Ευχαριστούμε, Ευστράτιος Γ

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απλά τέλειο !!!!
Υπέρτατη γεύση σοκολάτας που ρέει στο στόμα!!!
Όλο το προφιτερόλ σε ταξιδεύει άλλου !!!

1  Ευχαριστούμε, Elfi1977
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η μαγεία του να τρως προφιτερόλ...
Είναι απλά φανταστικό υπέροχο μαγαζί με καταπληκτικές γεύσεις! Θα το πρότεινα χωρίς 2η σκέψη

1  Ευχαριστούμε, jorhespan
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πανάλαφρο προφιτερόλ με πραγματική σοκολάτα, γλυκό τόσο που να μη σε λιγώνει, φρεσκότατα σου και εκλαίρ, δεν υπάρχει καλύτερο στη Θεσσαλονίκη και αμφιβάλω αν υπάρχει και στην υπόλοιπη Ελλάδα

1  Ευχαριστούμε, EvaK1568
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πάντα μου άρεσαν τα σου αλλά αυτά σε απογειώνουν. Το κλασικό σου με την καραμέλα είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει..

1  Ευχαριστούμε, Theodora P

Choureal: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Choureal: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!