“Πολυ καλο!! Κακή αισθητική στα είδη σερβιρίσματος ”
Κριτική για: Οψοποιών Μαγγανείαι

Οψοποιών Μαγγανείαι
Περιγραφή: Το όνομά μας ΟΨΟΠΟΙΩΝ ΜΑΓΓΑΝΕΙΑΙ σημαίνει ... Μαγείες Μαγείρων. Η Ντίνα και ο Δημήτρης έφτιαξαν το εστιατόριο τους βασισμένο στην Μεσογειακή κουζίνα προσφέροντας στους πελάτες τους υπέροχα πιάτα
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τελειο ριζότο σολομού απίστευτη σαλάτα καβουρι !! λιγο αδύναμη σε γεύση η πάστα με την τρούφα καλο ζυμαρικό δεν ακους ομως την τρούφα για τόσα χρήματα . Για τοσο καλο φαγητό θα επρεπε να μην σερβίρεται σε πιάτα butlers . Sorry

3  Ευχαριστούμε, Vasilis K

Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

ομορφος χωρος πολυ καλο σερβις με εξαιρετικο φαγητο κ εξαιρετικο κρεας καλη καβα κρασιων..οι τιμες αναμενομενες

Ευχαριστούμε, kadogloy21
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Αν εξαιρέσεις το πόσο δύσκολα μπορείς να βρείς τραπέζι λόγω περιορισμένου χώρου, μας άφησε απολύτως ευχαριστημένους από όλες τις απόψεις. Κάθε μπουκιά ήταν και μια πανδαισία γεύσεων και όλα τα πιάτα από τα πρώτα μέχρι το επιδόρπιο είχαν κάτι ξεχωριστό. Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε τα κρέατικά του αλλά ούτως ή άλλως είναι ένα μαγαζί που θα ξαναπάτε για να τα δοκιμάσετε όλα.

2  Ευχαριστούμε, Χρυσα Σ
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Από τα λίγα εστιατόρια στη Θεσσαλονίκη που γνωρίζουν από κρέας!
Εξαιρετικό service, και εξαιρετική κουζίνα.

Ευχαριστούμε, dimitris363
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εν μέσω βροχής φτάσαμε λίγο νωρίτερα στον χώρο και μη ξέροντας πόση ωρα θα κάνουμε μέχρι να παρκάρουμε, αγνωστοι -γαρ- στην περιοχή.
Μας οδήγησαν στο τραπέζι μας και μας έφεραν τον κατάλογο. Απλός, λιτός, ετσι ωστε να μη χρειάζεται να σπάσεις το κεφαλι σου με το τι να πρωτοπάρεις.
Επιλέξαμε μια πράσινη σαλάτα με καραμελωμένα αχλάδια, δροσερη κι εύγευστη. Ειδικά το παστέλι έδινε μια ευχάριστη νότα.
Το γκερεμέζι σε καταϊφι οι γνώμες ήταν μοιρασμένες, ίσως είπαν τα νεότερα μέλη της παρέας να έδενε καλύτερα αν είχε λίγο σιρόπι. Το σχαροτύρι με μαρμελάδα ήταν υπέροχο και όλους μας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.
Επίσης πολύ καλή επιλογή τα πράσινα σπαράγγια με τηγανητά αυγά.
Από κυρίως, επιλέξαμε ενα μπιφτέκι (δε ρωτήσαμε αλλά δεν καταλάβαμε που ήταν η καπνιστή πάπρικα, μέσα στο μπιφτέκι ή στο μπολάκι με τα καραμελωμένα κρεμμύδια) που ήταν τέλειο.
Η πικάνια ίσως έπρεπε να είναι ελαφρώς ψημένη και όχι μέτρια για τα δικά μου δεδομένα αλλα δεν αποφάσιζα μόνος. Ηταν καταπληκτική κι έτσι.
Το γλασαρισμένο χοιρινο τα έσπασε ετσι απλά.
Μου ανέφερε η μικρή μου ανιψία πως έφαγε τα πιο νόστιμα κρέατα στη ζωή της και είναι δύσκολος κριτης, πιστέψτε με.
Τέλος, πήραμε δυο γλυκα, τσιζκεηκ με καραμελωμενους ξηρούς καρπούς και πάβλοβα. Πολύ νόστιμα, θα πω πως ήταν αρκετά εύγευστα.
Μαζί με ένα μπουκάλι κρασί πληρώσαμε λίγα για μια τετραμελή παρέα με βάση όσα πήραμε.
Θα επισημάνω κι εγώ πως όντως θέλει καιρό πριν να κάνεις κράτηση.
Σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτούμε, αξίζει.

2  Ευχαριστούμε, mikros_elian

Οψοποιών Μαγγανείαι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Οψοποιών Μαγγανείαι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!