“Καλό φαγητό αλλά αντιεπαγγελματική συμπεριφορά”
Κριτική για: Roots Vegan & Vegetarian Place

Roots Vegan & Vegetarian Place
Περιγραφή: Το rOOTS είναι ένα Vegan & Vegetarian εστιατόριο, όπου μπορείς να απολαύσεις εκλεκτά πιάτα, καφέδες καθώς και εξαιρετικά Cocktails! Κουζίνα: 12.00-00.30
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2021

Το φαγητό καλό, παραγγείλαμε 2 μπύρες και μας φέρανε απόδειξη από άλλο τραπέζι που έλεγε καφές και σαλάτα. Στο τελικό λογαριασμό μας βάλανε επιπλέον 10 ευρώ. Κρίμα που χάνει το μαγαζί από κακή συμπεριφορά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, K6963TM_

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2021

Να διευκρινίσω ξεκινώντας ότι δεν είμαι ούτε βίγκαν ούτε βετζετέριαν. Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο έτσι σαν κάτι διαφορετικό για να το δοκιμάσουμε και νομίζω ότι άξιζε. Καταρχάς είναι πολύ ωραίο και προσεγμένο χώρο μέσα και έξω και η εξυπηρέτηση ήταν πραγματικά άριστη (πολύ φιλικό προσωπικό και πρόθυμο να σου εξηγήσει τα υλικά των πιάτων κλπ). Πήραμε μία σαλάτα με ψητό ροδάκινο η οποία ήταν οκ γενικά, δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο, ήταν μία ωραία δροσερή σαλάτα, μία φάβα με καραμελωμένα κρεμμύδια η οποία ήταν πραγματικά πεντανόστιμη (από τις πιο ωραίες φάβες, πάρα πολύ ωραία υφή και ταίριαζε με τα κρεμμύδια), ένα ριζότο μανιταριών, που είναι νομίζω και το σήμα κατατεθέν (πεντανόστιμο επίσης) και ένα πιάτο με ένα βιγκαν λουκάνικο και μακαρόνια το οποίο σαν πιάτο ήταν καλό αλλά επειδή εμείς δεν είμαστε βίγκαν, το λουκάνικο δεν μας τρέλανε, αλλά σε αυτό προφανώς φταίει το ότι δεν έχουμε έρθει σε επαφή με τέτοιες γεύσεις ξανά. Γενικά πάντως άξιζε την επίσκεψη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, man0s5
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιουλίου 2021

Καλή εξυπηρέτηση άλλα το φαγητό μόνο ντεκόρ βάση αυτό που περίμενα επηρεασμένος από τα σχόλια. Δεν ξέρω αν θα το επισκεφτώ ξανά.

Ευχαριστούμε, nikosz452
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουνίου 2021

Ωραιο μαγαζι, κοντα στο κεντρο. Ευγενικο προσωπικο.. Πηγαμε λογω της κορης μου που ειναι vegeterian. Υπαρχουν πολλες νοστιμες επιλογες να δοκιμασεις ακομα και αν δεν εισαι χορτοφαγος.

Ευχαριστούμε, JOANFRE
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουνίου 2021

Φανταστικός γύρος, ριζότο και γλυκό μπράουνι!! Το προσωπικό πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, sofiamE6474YM

Roots Vegan & Vegetarian Place: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Roots Vegan & Vegetarian Place: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!