“Άψογο ”
Κριτική για: Τα Τρια Γουρουνακια

Τα Τρια Γουρουνακια
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Περιγραφή: Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, σ’ ένα πανέμορφο διατηρητέο κτίριο των αρχών του αιώνα, τα τρία γουρουνάκια σας ανεβάζουν καθημερινά στην κορυφή της γεύσης και γράφουν τη δική τους, νόστιμη ιστορία, στον ουρανίσκο της πόλης.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τίμιες ποσότητας ακόμα και στην ταλιάτα. Γευστικότατα πιάτα. Σίγουρα θα επαναληφθεί. Εξυπηρετικότατο προσωπικό που μας συμβουλεύσε να μην πάρουμε ένα ακόμα πιάτο γιατί ήταν ήδη αρκετά όσα είχαμε διαλέξει. Ιδιαίτερη έκπληξη ήταν οι τιμές στις φιάλες κρασιού που ήταν σχεδόν ύψους λιανικής.

1  Ευχαριστούμε, Costas L

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικός χώρος και σέρβις, οι μερίδες πολύ μεγάλες και το φαγητό π-ε-ν-τ-α-ν-ο-σ-τ-ι-μ-ο. Μακράν το καλύτερο της πόλης, σε τιμές που συνήθως τρως σε ταβέρνα γευεσαι κάτι εξαιρετικό. Μπράβο και θα ξαναπαμε!!!

1  Ευχαριστούμε, Vicky F
Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο για ρις καλες του κριτικές αλλα απογοητεύτηκαμε...στην αρχη ολα καλα μας εφεραν κ μια σούπα βελουτε κουνουπιδιου οι μεριδες σχετικα μεγαλες με μια σαλατα κ 2 ορεκτικα πολυ νοστιμα!
Οταν ηρθαν τα κυρίως εντυπωσιάστηκα απο το ντιζάιν του πιατου με το κοτόπουλο και περιμενα κ το δικο μου να ειναι αντίστοιχα ετσι...αλλα δεν...οχι μονο μου φανηκε οτι απλα πεταξαν 3 κομματακια ψαρονεφρι στο πιατο με 1 πατατα κομμενη στα τρια αλλα ηταν κ αψητο...
Το κορυφαιο είναι οτι φωναζω το σερβιτορο του λεω Πως εχει παιρνει τ μαχαιροπιρουνο απο το αγορι μου που ετρωγε το κοτοπουλο κ κοβει ενα κομματι απο ψαρονεφρι να δει τι εχει...κ το "κερασακι"..παιρνει το πιατο στην κουζινα κ μετα απο 10 λεπτα μου φερνει "αλλο" το οποιο ειχε παλι τα κομμενα κομματια με σαλτσα παλι απο πανω κ τις πατατες ξανα στο πιατο οπως τις ειχα κοψει εγω σαν να μην τρεχει τιποτα... Δηλαδή καθαρισαν το αψητο και με σαλτσα λευκη κρεας το ξαναεψησαν κ το ξαναεβαλαν στο πιατο...
Για να δειτε τι θα φάτε!!!!
Κ στο τελος γ να μας καλοπιασουν μας σέρβιραν κ το γλυκο που ποτε δεν δίνουν στους πελατες τους μαζι με το λογαριασμο(που μας χρεωσαν κανομικα το αψητο κρεας)...

5  Ευχαριστούμε, Ioanna K
Μέλος του TripAdvisor
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεπτόμαστε συχνά το εν λόγω εστιατόριο. Οι γεύσεις του υπέροχες, η εξυπηρέτηση άριστη αλλά αυτό που συνολικά μας κάνει να επιστρέφουμε είναι η εξαιρετική σχέση ποιότητας τιμής. Ένα ζευγάρι θα πληρώσει περίπου 17€/άτομο σε αυτό το κατάστημα αλλά θα είναι από τα πιο «γεμάτα» 17€ που θα μπορούσε να δώσει για το γεύμα του στο κέντρο της πόλης.

Δοκιμάστε ο,τι έχουν σε μοσχαρι, το ριζότο μανιταριών και το ψαρονέφρι.

1  Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018

από τα καλύτερα μαγαζιά που έχω πάει, όλα ιδανικά, ατμόσφαιρα, περιβάλλον ,φαγητά, πολύ οικονομικά επώνυμα κρασιά, μεγάλα εξαιρετικά πιάτα

Ευχαριστούμε, 730giannisk

Τα Τρια Γουρουνακια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Τα Τρια Γουρουνακια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;